7 powodów, dla których warto kupić rower elektryczny

Rowery elektryczne już dawno przestały być postrzegane tylko jako rozwiązanie dla seniorów. To coraz popularniejszy sposób przemieszczania się dla osób, którym bliskie są idee ochrony środowiska i bardziej ekologicznej stylu życia. Zwykle wymagają one większej inwestycji niż tradycyjny rower, jednak komfort poruszania się, jaki zapewniają, jest mocnym argumentem na rzecz sprzętu ze wspomaganiem. Przy rosnących cenach benzyny, wybór ekologicznego środka przemieszczania się po miesicie, wydaje się także rozsądny pod względem finansowym. Dobrze więc starannie podejść do wyboru odpowiedniego modelu.

Dlaczego warto kupić rower elektryczny? Najważniejsze powody!

Argumentów za tym, by sięgnąć po rower elektryczny, jest naprawdę sporo. Należy pamiętać, że to rozwiązanie, które sprawdzi się dla wielu grup użytkowników. Jakie są najmocniejsze argumenty za tym, by wybrać rower ze wspomaganiem?

 1. Łatwe przemieszczanie się po mieście – i nie tylko! Dzięki rowerowi ze wspomaganiem, można bez problemu dotrzeć do pracy lub załatwiać codzienne sprawunki, bez problemów z parkowaniem czy stania w korkach.
 2. Ekologiczny środek transportu – dla wszystkich, którzy dbają o planetę, rower elektryczny będzie ważną alternatywą dla innych sposobów komunikacji.
 3. Wsparcie dla rodziców – zawożenie dzieci do przedszkola, żłobka czy na zajęcia dodatkowe będzie znacznie łatwiejsze dzięki rowerowi elektrycznemu.
 4. Szansa na oszczędności – przy wysokich cenach benzyny, rower elektryczny jest też opłacalnym wyborem.
 5. Odciążenie dla osób z ograniczeniami – czy to seniorzy, czy osoby borykające się z trudnościami związanymi z pracą stawów. Rower elektryczny będzie trafionym rozwiązaniem dla nich wszystkich!
 6. Zaawansowana technologia – rowery elektryczne to dopracowane sprzęty, w których zostały zastosowane nowoczesne rozwiązania technologiczne.
 7. Sposób na więcej ruchu – wbrew obiegowej opinii, rowery elektryczne wymagają przecież wysiłku przy korzystaniu z nich. To dobry sposób, by wprowadzić porcję ruchu do codziennego życia.

To wszystko mocne argumenty za tym, by zdecydować się na rower elektryczny. Na co zwracać uwagę przy wyborze konkretnego modelu?

Co brać pod uwagę, kupując rower elektryczny?

Jeśli po rozważeniu argumentów związanych z zakupem roweru elektrycznego, podjęliśmy już decyzję na tak, czas przyjrzeć się konkretom! Na co szczególnie zwracać uwagę, poszukując najciekawszego sprzętu?

 • Przeznaczenie roweru – najczęściej rowery elektryczne to rowery trekkingowe, przeznaczone do jazdy w mieście i poza nim. Wśród propozycji, znajdziemy też kilka opcji modeli miejskich.
 • Zasięg na jednym ładowaniu – im większy, tym na dłuższe wyprawy będziemy mogli się wybierać.
 • Czas ładowania baterii – jeśli korzystamy z roweru codziennie, szybkie ładowanie ma duże znaczenie.
 • Design – także ma znaczenie! Rower powinien wizualnie przypaść nam do gustu – na szczęście, producenci oferują wiele różnych opcji.
 • Inne ważne kwestie – takie, jak producent przerzutek, wyraźny wyświetlacz, a w niektórych modelach – połączenie z aplikacją mobilną.

Rower elektryczny to inwestycja, która szybko się zwróci. Komfort jazdy jest odczuwalnie większy niż w przypadku zwykłego roweru, a aspekt ekologiczny – ma znaczenie dla każdego, kto troszczy się o środowisko. Jako model wybrać? W sklepie MediaMarkt czeka wiele opcji do wyboru – zarówno dla osób, które szukają roweru na dojazdy do pracy, jak i dla tych, którzy myślą o nieco dłuższych wycieczkach, także pod miasto. Rower elektryczny sprawdzi się we wszystkich tych zastosowaniach!

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl