Adwokat rodzinny we Wrocławiu – jakie usługi świadczy?

Adwokat rodzinny to osoba mająca wyspecjalizowaną wiedzę z zakresu prawa rodzinnego. Z jej usług można skorzystać w szeregu różnych spraw zarówno w obrębie rodziny, z której się pochodzi, jak i tej, którą zakłada się samodzielnie. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, w jakich sytuacjach warto skorzystać z pomocy adwokata rodzinnego we Wrocławiu! 

  1. Jakimi sprawami zajmuje się adwokat?
  2. Jakim obszarem zajmuje się adwokat rodzinny?
  3. Sprawy z zakresu prawa rodzinnego — kogo mogą dotyczyć?
  4. Czym charakteryzuje się prawo rodzinne?
  5. Kiedy prowadzone są sprawy rodzinne w sądzie?
  6. Kiedy warto skorzystać z pomocy adwokata rodzinnego we Wrocławiu? 

Adwokat rodzinny to prawnik, który ukończył aplikację adwokacką, a następnie wyspecjalizował się w prawie rodzinnym. To bardzo trudny obszar działań, zwłaszcza ze względu na szereg emocji z nim związanych. 

Jakimi sprawami zajmuje się adwokat?

Specjalista z zakresu prawa mający ukończoną aplikację adwokacką ma prawo reprezentować swojego klienta. Jego zadaniem jest doradztwo oraz obrona osób oskarżonych w sprawach karnych. 

Kancelaria adwokacka może objąć swoim działaniem także obronę w sprawach cywilnych oraz podczas rozpraw toczonych przed innymi instytucjami. Do adwokata należy się udać w chwili, gdy potrzebuje się udzielenia pomocy prawnej, sporządzenia opinii, a także tworzenie różnego rodzaju umów, dokumentów lub statutów o charakterze prawnym. 

Jakim obszarem zajmuje się adwokat rodzinny?

Adwokat rodzinny to osoba o wąskiej specjalizacji obejmującej prawo rodzinne. Nie jest to oficjalna nazwa stanowiska lub wykształcenia, lecz ze względu na obszar działań zostało to tak potocznie określone. 

Sprawy rodzinne to między innymi rozwody oraz separacje, a także szereg działań, które po nich następują. Niemniej jednak w obszar działań kancelarii prawa rodzinnego może wchodzić również podział majątku czy zaprzeczenie ojcostwa. 

Sprawy z zakresu prawa rodzinnego — kogo mogą dotyczyć?

Adwokat rodzinny we Wrocławiu może brać udział w szeregu postępowań, które dotyczą w sposób bezpośredni danej rodziny. Zarówno w przypadku małżeństw, jak i dzieci oraz rodziców. Począwszy od takiej kwestii jak ustanowienie rozdzielności majątkowej, po zasądzenie alimentów po ewentualnym rozwodzie. 

Adwokaci zajmujący się prawem rodzinnym dbają także o kwestie związane z podziałem władzy rodzicielskiej, regulacją kontaktów, a także obszaru wspólnoty majątkowej lub jej rozdzielności. 

Czym charakteryzuje się prawo rodzinne?

Adwokat rodzinny to specjalista działający w obszarze prawa rodzinnego. Jest to obszar prawa zajmujący się regulacją stosunków prawnych w rodzinie. Podczas trudnych zdarzeń życiowych, takich jak np. rozwód, konieczne może być skorzystanie z pomocy specjalisty. Dzięki temu podział majątku oraz kwestie związane z opieką nad małoletnimi dziećmi można ustalić w sposób oficjalny oraz zgodny z prawami każdej ze stron. 

Kiedy prowadzone są sprawy rodzinne w sądzie?

Pomoc prawna w sprawach rodzinnych zazwyczaj jest niezbędna w kwestiach spornych. Podczas konfliktów, rozstań oraz rozwodów, ale także podczas zabezpieczania środków finansowych. W zależności od sytuacji życiowej oraz rodzinnej pomoc adwokata specjalizującego się w prawie rodzinnym może być konieczna na różnych etapach. 

Kiedy warto skorzystać z pomocy adwokata rodzinnego we Wrocławiu? 

W przebiegu sprawy, w której bierze udział małoletnie dziecko, warto zadbać o jego bezpieczeństwo oraz dobrobyt z pomocą profesjonalistów. 

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl