Już dzisiaj w Ale kino+ oraz jutro online na canalplus.com – polska premiera skandynawskiej produkcji „Dochodzenie” (The Investigation). Oparty na faktach serial opowiada o głośnej sprawie brutalnego zabójstwa szwedzkiej dziennikarki Kim Wall, które w 2017 roku wstrząsnęło Danią.

Serial kryminalny Dochodzenie

Sierpień 2017 roku, Kopenhaga. Szwedzka dziennikarka Kim Wall wchodzi na pokład łodzi podwodnej „UC3 Nautiliusa” w celu przeprowadzenia wywiadu z ekscentrycznym konstruktorem łodzi Peterem Madsenem. W pewnym momencie statek znika z radarów, a szwedzka policja rozpoczyna poszukiwania dwójki zaginionych. Służbom udaje się namierzyć „Nautiliusa”, ale po jego wyłowieniu okazuje się, że na pokładzie jest tylko jeden pasażer – Peter Madsen. Co stało się z dziennikarką Kim Wall?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: HBO maj 2021 – nowe filmy i seriale. Premiery

Na czele dochodzenia, które śledzi cały kraj, staje Jens Møller, w tej roli Søren Malling. Policjant i jego współpracownicy muszą działać pod presją zrozpaczonej rodziny Wall, prokuratury i narastającego zainteresowania mediów, które nie ułatwia prowadzenia śledztwa.

Serial skupia się szczegółach mozolnego dochodzenia i walce detektywa Møller o sprawiedliwość dla rodziny Kim.

Sześcioodcinkowy, oparty na faktach serial „Dochodzenie” zdobył 5 statuetek Duńskiej Akademii Filmowej, w tym za najlepszy serial oraz dla najlepszej aktorki serialowej i najlepszego serialowego aktora.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szadź – sezon 2. Kiedy premiera w Player? Podajemy info!

Scenarzystą i reżyserem serialu jest utalentowany duński twórca filmowy Tobias Lindholm, który wcześniej był autorem scenariuszy między innymi do serialu „Rząd” oraz znanych filmów Thomasa Vinterberga z Madsem Mikkelsenem „Polowanie” czy nagrodzonej tegorocznym Oscarem® w kategorii najlepszy film międzynarodowy produkcji „Na rauszu”.

Premierowe odcinki: Ale kino+ – środy od 5 maja godz. 20:10 oraz online na canalplus.com – czwartki od 6 maja.