Audyt sieci i testy bezpieczeństwa jako fundamenty skutecznej ochrony

Sieć WiFi jest nieodłącznym elementem codziennego życia. Korzystamy z niej w domu, w miejscu pracy, w kawiarniach i wielu innych miejscach publicznych. Równie ważne, jak wygoda i dostęp do internetu, jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w sieci WiFi, szczególnie w firmach, w których przechowywana jest duża ilość wrażliwych danych. Sprawdź, dlaczego audyt sieci WiFi i testy bezpieczeństwa są istotnymi narzędziami w ochronie sieci.

Audyt sieci WiFi

Audyt sieci WiFi to proces analizy i oceny infrastruktury sieci bezprzewodowej. Polega on na identyfikacji słabych punktów, podatności na ataki i niebezpieczeństwa związane z bezpieczeństwem sieci. Dzięki niemu można sprawdzić również efektywność i wydajność sieci. Pozwala zrozumieć obecną sytuację i wskazać obszary wymagające poprawy, co umożliwia odpowiednie wdrożenie dedykowanych zabezpieczeń. Zakres przeprowadzonych działań jest ustalany indywidualnie z klientem. Przed pracami specjalistów warto przygotować plan budynku czy obszaru na terenie którego mają być prowadzone pomiary. Po dokonaniu niezbędnych czynności otrzymasz pełen raport  z konkretnymi informacjami dotyczącymi aktualnego stanu wifi, mapy sygnału radiowego, wykrytych urządzeń, a także rekomendacji, jakie warto wdrożyć. Więcej na temat usługi znajdziesz tutaj: https://sprint.pl/pl/uslugi/audyt-sieci-wi-fi.

Testy bezpieczeństwa w sieci WiFi

Testy bezpieczeństwa WiFi są procesem oceny podatności na ataki sieci bezprzewodowej. Pozwala wykryć luki, które mogłyby umożliwić nieautoryzowany dostęp czy kradzież danych, a których nie uwzględnił producent oprogramowania czy sprzętu. W tym celu wykorzystuje się różnorodne narzędzia i techniki, które symulują ataki hakerów w celu sprawdzenia, czy sieć jest wystarczająco zabezpieczona. Testy infrastruktury można podzielić na zewnętrzne (próba wyłudzenia danych czyli symulacja ataku) i wewnętrzne (weryfikacja po podłączeniu do sieci). Dzięki temu obraz poziomu bezpieczeństwa jest kompletny. Istnieje również możliwość wykonania testu aplikacji webowych. Kompleksowe informacje na temat obu usług znajdziesz pod linkiem: https://sprint.pl/pl/uslugi/audyty-i-testy-bezpieczenstwa.

Audyt sieci WiFi oraz testy bezpieczeństwa mają duże znaczenie dla zapewnienia kompleksowego bezpieczeństwa sieci w firmie. Pozwalają  na identyfikację i ocenę zagrożeń, takich jak słabe hasła, niezabezpieczone punkty dostępu czy niewłaściwa konfiguracja urządzeń. Dzięki temu można wprowadzić odpowiednie poprawki, wzmocnić zabezpieczenia i zminimalizować ryzyko potencjalnych ataków hakerskich, którym warto zapobiegać!

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj