Po pełnej perypetii drodze ze Stambułu do Bursy, czas na kolejne wyzwania! Czy uczestnicy, mając za sobą pierwsze misje, doświadczenia w szukaniu transportu i noclegu, zdecydują się objąć jakąś strategię, a może zaskoczeni nieprzewidywalnością wyścigu, dadzą się ponieść przygodzie?

W drugim odcinku zasada numer jeden brzmi: nie być ostatnim na mecie! Jedynym ratunkiem dla spóźnialskich okaże się bowiem zawartość czarnej koperty, przekazanej przez prowadzącą. Jeśli w środku znajdzie się zielony kartonik, para zostanie w wyścigu. Czerwona kartka to zejście ze szlaku i powrót do domu. 

Sukces pierwszej misji będzie zależał od celnego i czujnego oka. By ruszyć w dalszą drogę, pary spróbują trafić z łuku do tradycyjnej osmańskiej tarczy i policzyć wszystkie części garderoby, ubranego na cebulkę, łucznika. Kolejne zadanie odbędzie się na polach słoneczników. Dwa duety, które najszybciej wykonają misję, zawalczą o amulet wartości 10 tysięcy złotych. Ale to jeszcze nie koniec wyzwań przed jakimi staną uczestnicy! Będą musieli wykazać się spostrzegawczością i odnaleźć igłę w stogu siana, czyli konkretne figurki z pianki morskiej w specjalnie oznaczonych sklepach. Prowadząca natomiast przywita uczestników na mecie odcinka w miejscowości Kütahya. Tam okaże się co skrywa czarna koperta! Czy pierwsza para pożegna się z programem, a może jednak w trzecim odcinku nadal będzie komplet uczestników?

Premiera 2 odcinka

PREMIERA 2. ODCINKA: 11 marca, sobota, godz. 20:00, TVN i Player.pl