Home Media Programy TV „Azja Express” odc 7: walka o bilet ​do Gruzji!

„Azja Express” odc 7: walka o bilet ​do Gruzji!

To już ostatni odcinek w Turcji! Tym razem uczestnicy będą ścigać się po malowniczej Kapadocji. Czy zapierające dech w piersiach widoki pomogą im przezwyciężyć zmęczenie i natchną optymizmem oraz nową energią?

Podczas wyścigu o bilet do Gruzji pary otrzymają zadanie – zebranie na trasie Nazarów, słynnych niebieskich amuletów, chroniących przed złym urokiem. Ilość talizmanów będzie miała wielkie znaczenie na mecie. Para, która zbierze ich najwięcej, awansuje o jedno miejsce w rankingu. Uczestnicy staną więc przed pytaniem, jaką obrać strategię i na co postawić – na szybkość czy ilość Nazarów. 

Odcinek rozpocznie się od misji, podczas której duety przejdą przyspieszony kurs sztuki Ebru, czyli malowania na wodzie. Natomiast kolejne zadanie da im okazję do konnej przejażdżki po zapierającej dech w piersiach Kapadocji. Gdy tylko dojadą do skalnego miasta, będą musieli odnaleźć tradycyjne hetyckie dzbany na wino, ukryte w jaskiniach i przywieźć je, wraz z całą zawartością, do prowadzącej, czekającej na szczycie zamkowej wieży. Dwie najszybsze pary zakwalifikują się do gry o amulet.

Kolejna misja będzie polegała na odtworzeniu z gliny słynnych, przypominających kominy, formacji skalnych, chociaż niektórym nasuną się zupełnie inne, nieco frywolne skojarzenia. Rzęsista ulewa nie ułatwi nikomu zadania. Kto wykona je najlepiej i posmakuje gruzińskiego wina oraz legendarnej gościnności, a kto będzie musiał wrócić do Polski? 

EMISJA 7. ODCINKA: 15 kwietnia, sobota, godz. 20:00, TVN i Player.pl

Brak komentarzy

Exit mobile version