W lutym szczególnej uwadze polecamy serial „Biała królowa” będący adaptacją powieści Philippy Gregory (autorki m.in. powieści „Kochanice króla”) – premiera w środę 3 lutego o godz. 21:30.

W nadchodzącym miesiącu polecamy również 1. sezon kryminalnego serialu „Panna Marple” – premiera w sobotę 6 lutego o godz. 21:30 oraz 1. sezon serialu „Projekt Manhattan” ukazującego fabularyzowaną wersję wydarzeń, które doprowadziły do powstania pierwszej bomby atomowej w Los Alamos w Nowym Meksyku – premiera w czwartek 25 lutego o godz. 22:30.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Serial PREACHER – premiera 1 lutego w AMC!

W lutym polecamy ponadto kontynuację 3. sezonu „Babilon Berlin” – od czwartku 4 lutego o godz. 21:30.

Serial Biała królowa Gatunek: Polityka i władza

© Lionsgate

To pierwsza z adaptacji powieści Philippy Gregory, które w tym roku pokażemy na kanale Epic Drama. Później będziemy kontynuować emisję ekranizacji jej opowieści sprzed epoki Tudorów — zobaczymy takie seriale, jak: „Biała księżniczka” i „Wieczna księżniczka”. W 2008 roku na ekrany kin weszła filmowa adaptacja innej powieści tej autorki, obraz „Kochanice króla”, w którym główne role zagrały Natalie Portman i Scarlett Johansson.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Chyłka-Rewizja”, „Żywioły Saszy – Ogień”, „Nieobecni” – pierwsze odcinki Player w TVN

Rok 1464. Dynastia Tudorów nie włada jeszcze Anglią: na razie trwa wojna o to, kto jest prawowitym królem. Trwa konflikt między dwoma wielkimi rodami Yorków i Lancasterów. Edward IV — młody, przystojny przedstawiciel Yorków — zostaje koronowany dzięki pomocy makiawelicznego manipulatora, lorda Warwicka zwanego „twórcą królów”. Kiedy jednak Edward zakochuje się w przedstawicielce rodu Lancasterów, pięknej Elżbiecie Woodville — kobiecie z ludu, Warwick czuje, że jego plany kontrolowania władcy mogą się nie powieść. Zaczyna się zacięta rywalizacja między Elżbietą, Małgorzatą Beaufort i Anną Neville, córką Warwicka. Każda z kobiet chce zasiąść na tronie Anglii…

Premiera: środa 3 lutego, godz. 21:30

Rok: 2013
Sezon 1: 10 x 60 min
Twórcy: Philippa Gregory, Lisa McGee
Obsada: Rebecca Ferguson, Max Irons, Amanda Hale, Faye Marsay, James Frain

Serial Panna Marple Gatunek: Kryminalny i thriller

© ITV Global

W 2005 roku 1. sezon serialu „Panna Marple” otrzymał nominacje do nagród Primetime Emmy oraz Złotego Satelity. Natomiast Geraldine McEwan także została doceniona nominacją do Złotego Satelity za rolę słynnej pani detektyw.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ucho prezesa – polski serial wraca w styczniu do ramówki TV4

Zapraszamy na spotkanie z panną Jane Marple, detektywką-amatorką, która rozwiązuje kolejne fascynujące zagadki kryminalne. W pierwszej serii poznajemy bohaterkę: starszą panią mieszkającą w angielskiej wiosce St Mary Mead. Panna Marple ma niezwykle bystry, analityczny umysł — a przy tym czasami wydaje się, że wręcz przyciąga zbrodnie i morderstwa. Miejscowa policja, choć początkowo niechętna, szybko odkrywa, że jej wyjątkowe zdolności mogą być niezwykle pomocne. Panna Marple poprowadzi śledztwa w sprawach tajemniczej śmierci nielubianego pułkownika Luciusa Protheroe, zabójstwa dokonanego w pociągu czy ciała młodej kobiety znalezionego w bibliotece  — a nawet morderstwa, do którego jeszcze nie doszło!

Premiera: sobota 6 lutego, godz. 21:30

Rok: 2004
Sezon 1: 4 x 120 min
Twórcy: Agatha Christie, Stephen Churchett, Kevin Elyot
Obsada: Geraldine McEwan, Stephen Churchett, Joanna Lumley, Herbert Lom, Ian Richardson, Mark Gatiss, Simon Callow, Derek Jacobi

Serial Projekt Manhattan Gatunek: Wojenny

© Lionsgate

W 2015 roku seria zdobyła nagrodę Primetime Emmy za sekwencję tytułową. Jej twórca, Sam Shaw, w roku 2018 otrzymał nagrodę Gildii Scenarzystów Amerykańskich (Writers Guild Award) za serial „Castle Rock”, a wcześniej — w 2013 roku — był nominowany do tego wyróżnienia za serial „Masters of Sex”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Serial „Rysa” – wywiad z bohaterami w IPLA Premiera

Serial ukazuje fabularyzowaną wersję wydarzeń, które doprowadziły do powstania pierwszej bomby atomowej w Los Alamos w Nowym Meksyku. Śledzimy losy genialnych, choć niedoskonałych naukowców i ich rodzin, którzy próbują jakoś funkcjonować w świecie tajemnic i sekretów przenikających każdy aspekt ich codziennego życia. Charlie Issacs wraz z rodziną przybywa do Los Alamos i przekonuje się, jak wygląda życie ludzi pracujących nad najbardziej tajnym projektem na świecie. W ośrodku działają dwie, rywalizujące ze sobą grupy naukowców: jedną kieruje Reed Akley, drugą — Frank Winter. Żona Franka, Lisa — botanik — zaczyna coś podejrzewać, kiedy dostrzega, jak zmieniają się miejscowe rośliny…

Premiera: czwartek 25 lutego, godz. 22:30

Rok: 2014
Sezon 1: 13 x 60 min
Twórcy: Sam Shaw
Obsada: Rachel Brosnahan, Ashley Zuckerman, John Benjamin Hickey, Olivia Williams, Katja Herbers, Daniel Stern

Serial Babilon Berlin Gatunek: Polityka i władza

© Beta Film

„Babilon Berlin” to serial wysoko oceniany przez krytyków, często uznawany za „najlepszy serial, którego nie znacie”. Opowiedziana w nim historia, scenografia, obsada, muzyka — wszystko jest tu z najwyższej półki. Jak dotąd serial zdobył już 13 nagród i 11 nominacji: po prostu nie wolno go przegapić!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowe filmy i seriale, które zobaczymy w styczniu w HBO GO

W burzliwych tygodniach poprzedzających katastrofę giełdową i „Czarny Piątek” inspektor Gereon Rath i Charlotte Ritter zostają przydzieleni do sprawy brutalnego morderstwa aktorki Betty Winter. Gdy Gereon zmaga się z problemem narkotykowym i stara się zaadaptować do życia rodzinnego, Charlotte walczy o uznanie w zdominowanym przez mężczyzn departamencie policji. Dla niektórych jednak trudne czasy okazują się szansą. Tajemniczy Ormianin próbuje sił jako producent filmowy gdy inni walczą o władzę polityczną; Czarna Reichswera zbiera siły przed kolejną próbą obalenia demokracji, a pogrzeb zamordowanego nazisty to doskonała okazja, by sprowokować kolejne starcia z komunistami. Nocami jednak wydaje się, że nic się nie zmieniło, a miasto wciąż tańczy, jakby nie było jutra…

Kontynuacja od czwartku 4 lutego, godz. 21:30

Rok: 2018
Sezon 3: 12 x 60 min
Twórcy: Henk Handloegten, Tom Tykwer, Achim von Borries
Obsada: Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Leonie Benesch, Lars Eidinger, Ernst Stötzner, Benno Fürmann2 KOMENTARZE

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here