Dobro wraca. Marcin Borkowski przekonał się o tym już wiele razy. Kiedy ledwo uszedł z życiem z ciężkiego wypadku, wielu ludzi ruszyło z pomocą. Teraz kropkę nad i postawi Dorota Szelągowska.

Główną rolę w drugim odcinku nowej edycji programu odegra Marcin Borkowski, znany wszystkim jako „Borkoś”. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych ratowników medycznych, który od lat dzieli się z widzami swoją wiedzą i doświadczeniem. Na swoim kanale na Youtubie opowiada o tym jak pomagać, kiedy jesteśmy świadkami wypadku.

“Borkoś” zajmuje się także szkoleniami z zakresu pierwszej pomocy. To nie wszystko! Marcin po regularnych dyżurach w karetce, w wolnym czasie jeździł do wypadków jako “MotoAmbulans”. Za własne pieniądze kupił motor i wyposażył go w sprzęt medyczny. Nie da się ukryć, że pomaganie ludziom to cel i sens jego życia.
Niestety, teraz sam potrzebuje pomocy. Kilka miesięcy temu, w trakcie trasy do kolejnego zdarzenia drogowego miał bardzo poważny wypadek. Mężczyzna odniósł liczne obrażenia i od tamtej pory cały czas wytrwale walczy o powrót do pełnej sprawności. Niedługo na świat przyjdzie jego drugie dziecko. Wszystkie pieniądze na remont mieszkania poszły na leczenie Marcina. Na szczęście Dorota Szelągowska dobrze wie, jak w bloku z wielkiej płyty znaleźć miejsce na dwa dziecięce pokoje i komfortową strefę dla ich rodziców.

PREMIERA ODCINKA: 4 KWIETNIA, PONIEDZIAŁEK, GODZ. 21.35