Brama harmonijkowa – nowoczesne ogrodzenie producenta Qualum

0

Polski rynek bram wjazdowych rozwija się, czego efektem są coraz lepsze, bardziej funkcjonalne i ładniej prezentujące się produkty. Z wielu dostępnych wariantów, naszą uwagę przykuły bramy harmonijkowe bez przeciwwagi, rozwiązania bardzo praktyczne i uniwersalne zarazem. Dlaczego warto zainwestować w taki system i kiedy sprawdzi się najlepiej? Przekonajmy się!

Brama harmonijkowa – działanie, funkcjonalność

Bez wątpienia brama harmonijkowa wjazdowa wyróżnia się pomysłową technologią. Zamiast klasycznego rozwierania całych skrzydeł do wnętrza posesji, producent zastosował wariant składany: skrzydło bramy jest wielokrotnie łamane, przez co jego części składają się i przylegają do siebie ściśle. Zupełnie jak harmonijka, stąd więc nazwa rynkowa, choć spotkamy się z zamiennymi określeniami: brama łamana lub brama składana. Jaki jest sens takiej metody otwierania bramy wjazdowej?

Otóż brama łamana harmonijkowa potrzebuje co najmniej dwukrotnie mniej miejsca wewnątrz posesji by się otworzyć. Skrzydła ograniczają ryzyko kolizji z elementami wewnątrz, np. samochodem, budynkiem, donicą itp. Brama harmonijkowa bez przeciwwagi pozwala w sposób nowatorski oszczędzać miejsce przed domem i lepiej gospodarować dostępną przestrzenią. Doceniają to szczególnie użytkownicy, którzy posiadają niewielki potencjał przestrzenny pomiędzy domem i ogrodzeniem, przykładem osiedla w zabudowie szeregowej.

Jako dodatkową funkcjonalność producent Qualum dodał możliwość montowania takich bram w ogrodzeniach, gdzie podjazd jest ze spadkiem terenu. To dość częsty przypadek, a wyklucz tak tradycyjne bramy dwuskrzydłowe, jak i bramy przesuwne.

Fot. Brama harmonijkowa – wjazd na posesje

Aluminiowa brama harmonijkowa – automatyczna

Na osobny akapit zasłużył, naszym zdaniem całkowicie innowacyjny i bezkonkurencyjny, mechanizm automatyczny, który w swoich bramach harmonijkowych wdrożył polski producent bram aluminiowych Qualum. Otóż do całkowitego otwarcia bramy mechanizm ten potrzebuje zaledwie 5 sekund. To rewolucja,dla porównania brama przesuwna o podobnej długości potrzebuje na ten sam manewr od kilkudziesięciu sekund do jednej minuty.

Brama harmonijkowa wjazdowa, która w sposób niemal natychmiastowy reaguje na sygnał otwarcia jest opcją na równi wygodną i zapewniającą dodatkowe bezpieczeństwo. Posiadacze działek zlokalizowanych przy drodze dojazdowej o dużym natężeniu ruchu mogą powiedzieć na ten temat nieco więcej – każdorazowe zatrzymanie się w oczekiwaniu na otwarcie bramy rodzi sytuacje niebezpieczną lub uciążliwą dla kierowców. Brama harmonijkowa dostępna na Qualum.pl zwyczajnie niweluje takie niedogodności.

Fot. Eleganckie ogrodzenie z bramą harmonijkową

Brama harmonijkowa na małą działkę – czy tylko?

W obiegowej opinii bramy harmonijkowe kojarzy się z rozwiązaniami dla małych posesji. Owszem, ale to nie jedyne ich zastosowanie. Technologia bram harmonijkowych przeniesiona została także do przemysłu, np. jako wjazdy do fabryk, hali i magazynów, jednostek straży pożarnej itp. Brama harmonijkowa bez przeciwwagi stosowana jest też w przypadku bardzo dużych wjazdów, bo jej czas otwierania i zamykania jest o wiele krótszy niż alternatywnych bram wjazdowych.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here