Bridgertonowie — książki, które podbiły serca kobiet na całym świecie. Skąd fenomen tej serii?

Bridgertonowie to seria powieści autorstwa Julii Quinn, która od kilku lat cieszy się ogromną popularnością wśród czytelniczek na całym świecie. Powstanie ekranizacji na platformie streamingowej Netflix z pewnością się do rozgłosu, które w ostatnich latach seria uzyskała, jednak nie jest to jedyny powód, dla którego tak chętnie sięgano po nie z półek księgarni. Skąd fenomen powieści i czy warto sięgnąć po nie samemu? 

Aby opowiedzieć o książce, należy zacząć u źródła

Źródłem każdej powieści, jest oczywiście jej autor lub jak w tym przypadku — autorka. Julia Quinn swoją drogę do zostania bestsellerową pisarką zaczęła w sposób nietypowy. Studia ukończyła na Harvardzie, a następnie rozpoczęła… medycynę na Uniwersytecie Yale w Stanach Zjednoczonych. Jej powieści wydawane są w ponad czterdziestu językach na całym świecie, w tym oczywiście w Polsce. Jej najbardziej rozpoznawalna seria, Bridgetonowie, doczekała się ekranizacji w grudniu  2020 roku i stała się ogromnym hitem wśród użytkowników Netflixa. 

Czym kupiono serca czytelników? Oczywiście, że… miłością!

Książki te opowiadają o losach rodziny Bridgertonów, zamożnej i wpływowej rodziny angielskiej z początku XIX wieku, na której czele stoi lady Violet Bridgerton — matka ósemki dzieci, która jest zdeterminowana, aby znaleźć im odpowiednich kandydatów na rynku matrymonialnym. Seria „Bridgertonowie” składa się z ośmiu tomów, każdy z nich opowiada o losach innego członka rodziny i ich perypetiach sercowych. Znajdziemy tam historie miłosne, pełne zwrotów akcji, intryg i tajemnic, wszystko to zgrabnie ubrane w klimat XIX wiecznej Anglii i arystokracji, która stanowiła śmietankę ówczesnego towarzystwa. W pierwszym tomie poznajemy historię Daphne Bridgerton, która marzy o małżeństwie z miłości, na wzór tego, które dzielili między sobą jej rodzice. Każda następna książka opowiada historię miłosną innego członka rodziny i choć jest ich wiele, to każda jest na swój sposób wyjątkowa, gdyż również każda postać wyróżnia się swoim własnym, nietypowym charakterem oraz oczekiwaniami od życia. Seria ta to przede wszystkim historie miłosne, ale również wątki dotyczące rodziny, przyjaźni, intryg i tajemnic, które składają się na wciągającą opowieść. Bridgertonowie książki, które pobiły już serca kobiet na całym świecie, z pewnością nie będą obce twojemu, jeśli tylko dasz im ku temu okazję. 

Od czego rozpocząć swoją przygodę z serią Bridgetonów? 

Liczba książek może zaskakiwać, w szczególności, jeśli nie mieliśmy wcześniej styczności z uniwersum. Najlepiej jest, oczywiście, rozpocząć lekturę chronologicznie, aby mieć pełen obraz postaci, które zostają nam w nich przedstawione. Chociaż konkretna książka skupia się na innej postaci z rodu, to w tle możemy również spotkać bohaterów poprzednich, których losy w subtelny sposób są kontynuowane w tle, dając nam możliwość zobaczenia, co się dzieje po tym, gdy para dostanie już swój happy end.

Zalecana kolejność czytania: 

  • Mój książe
  • Ktoś mnie pokochał
  • “Propozycja dżentelmena”
  • “Miłosne tajemnice”
  • “Oświadczyny”
  • “Grzesznik nawrócony”
  • “Magia pocałunku”
  • “Ślubny skandal”

Daj się porwać miłości

Tak jak niemal milion innych czytelniczek na całym świecie, również ty możesz zanurzyć się we wciągającej lekturze miłosnych powieści, pełnych intrygujących bohaterów oraz ich wyjątkowych wybranków czy wybranek serca. Epickie historie sercowe są na wyciągnięcie twojej ręki. Wypełnij swoje dni i noce fascynującymi powieściami i pozwól, aby rodzeństwo Bridgetonów skradło serce również i Tobie!

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl