CANAL+ pozyskał wyłączne prawa telewizyjne do transmisji 2. Ligi Żużlowej. Umowę podpisano na trzy lata, a w każdej kolejce transmitowany będzie jeden mecz. Sezon rozpocznie się 9 kwietnia meczem Texom Stal Rzeszów – OK Bedment Kolejarz Opole. Nowe prawa uzupełniają niezwykle bogatą ofertę żużlową CANAL+ i CANAL+ online.

Od tego sezonu widzowie CANAL+ mogą śledzić rywalizacją na wszystkich szczeblach rozgrywkowych w Polsce – w PGE Ekstralidze, eWinner 1. Lidze oraz 2. Lidze Żużlowej. Nowy sezon PGE Ekstraligi rozpocznie się 8 kwietnia. Piątkowe mecze będą transmitowane w ELEVEN SPORTS oraz CANAL+ online, a niedzielne w CANAL+ SPORT5 (nowa nazwa kanału nSport+) oraz CANAL+ online. 9 kwietnia startuje nowy sezon eWinner 1. Ligi – tu sobotnie i niedzielne mecze będą dostępne w CANAL+ SPORT5 i CANAL+ online, a poniedziałkowy w CANAL+ online. 2. Liga Żużlowa, która rozpoczyna sezon także 9 kwietnia, ma zarezerwowany termin w sobotnie popołudnie o godzinie 14 na antenie CANAL+ SPORT5 oraz w CANAL+ online.

Atrakcji, które czekają na fanów speedwaya jest więcej. Od tego sezonu nowym sponsorem tytularnym Indywidualnych Mistrzostw Polski jest CANAL+ online. Zmienia się także format rozgrywania IMP. Pierwsze etapy rywalizacji to cztery turnieje ćwierćfinałowe i dwa turnieje półfinałowe w formacie IMP Challenge. Medalistów wyłonią natomiast trzy turnieje finałowe – 20 czerwca, 25 lipca i 5 września. Zapewniony start w finałach mają stali zawodnicy cyklu SGP, medaliści IMP z poprzedniego roku, młodzieżowy indywidualny mistrz Polski oraz zawodnicy ze stałymi dzikimi kartami. Pula nagród w IMP wynosi pół miliona złotych, a turnieje będą transmitowane w CANAL+ online.

23 kwietnia, w piątą rocznicę wypadku Tomasza Golloba, CANAL+ pokaże film dokumentalny „Czas” autorstwa Marcina Majewskiego, szefa żużla w CANAL+. Film opowiada nie tylko o dramatycznym wypadku, który całkowicie zmienił życie najlepszego polskiego żużlowca, ale także o ciężkiej pracy i walce o powrót do zdrowia.

TRZY LIGI W CANAL+ ONLINE

Piątek18:00 PGE Ekstraliga; ELEVEN SPORT/CANAL+ online20:30 PGE Ekstraliga; ELEVEN SPORT/CANAL+ onlineSobota14:00 2. Liga Żużlowa; CANAL+ SPORT5/CANAL+ online16:30 eWinner 1. Liga; CANAL+ SPORT5/CANAL+ onlineNiedziela14:00 eWinner 1. Liga; CANAL+ SPORT5/CANAL+ online16:30 PGE Ekstraliga; CANAL+ SPORT5/CANAL+ online19:15 PGE Ekstraliga; CANAL+ SPORT5/CANAL+ onlinePoniedziałek18:00 eWinner 1. Liga; CANAL+ onlineCANAL+ ONLINE INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI20 czerwca, 25 lipca, 5 wrześniaWszystkie transmisje można wygodnie obejrzeć za pośrednictwem serwisu CANAL+ online (canalplus.com). Jest to propozycja dla wszystkich, którzy poszukują wygodnego dostępu do rozgrywek sportowych na żywo oraz bogatej oferty seriali, filmów i dokumentów na żądanie.