W kwietniu zapraszamy do oglądania filmowych premier w każdy weekend od 21:00. Na antenie zobaczymy między innymi: poruszający melodramat „Okruchy dnia” z rewelacyjnymi kreacjami Emmy Thompson i Anthony’ego Hopkinsa, klasyczną adaptację debiutanckiej powieści Jane Austen „Rozważna i romantyczna”, do której scenariusz napisała debiutująca w tej roli Emma Thompson (scenariusz został wyróżniony Złotym Globem oraz nagrodą Amerykańskiej Akademii Filmowej). W kwietniu na antenie CBS Europa nie zabraknie także komedii i komediodramatów. W tym miesiącu zobaczymy między innymi: kontrowersyjny film „Wywiad ze słońcem narodu” z Sethem Rogenem i Jamesem Franco czy komediodramat „Dama w vanie” z Maggie Smith.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowy sezon programu Mai Popielarskiej na antenie HGTV

Z okazji Świąt Wielkanocnych kanał CBS Europa przygotował dla swoich widzów specjalny, świąteczny maraton filmowy. Od Wielkiego Piątku do Poniedziałku Wielkanocnego (2-5 kwietnia) zapraszamy na najlepsze filmy w gwiazdorskiej obsadzie. Na antenie pojawią się między innymi: „Prezydent – miłość w Białym Domu” z Michaelem Douglasem w roli zakochanego prezydenta Stanów Zjednoczonych, „Siedem lat w Tybecie” z Bradem Pittem, zabawną komedię „Dzika lokatorka”  oraz adaptację powieści Jane Austen „Duma i uprzedzenie” w gwiazdorskiej obsadzie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jakie filmy zobaczymy na ekranach w 2021 w Canal+?

Kanał CBS Europa w tym miesiącu będzie również celebrować 93. ceremonię rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej – 25 kwietnia zapraszamy na maraton z filmami nominowanymi i nagrodzonymi tą złotą statuetką. Wśród nich na antenie pojawią się miedzy innymi: „Manchester by the Sea”„Prochy Angeli”„Kobieta w ukryciu”„Elizabeth: Złoty wiek” oraz „Rozważna i romantyczna”.

FILMY CBS EUROPA KWIECIEŃ 2021 – PREMIERY

Okruchy dnia (The Remains of the Day)

Wielka Sobota 3 kwietnia o 21:00

Obsada: Anthony Hopkins, Emma Thompson, Hugh Grant

Melodramat. Perfekcyjny kamerdyner, żyjący tylko obowiązkami, i młoda urodziwa ochmistrzyni – osadzona w Anglii w przededniu II wojny światowej opowieść
o jednostkowych dramatach, złych wyborach, braku odwagi i przemożnej potędze konwenansu. Osiem nominacji do Oscara.

Rozważna i romantyczna (Sense and Sensibility)

Niedziela Wielkanocna 4 kwietnia o 21:00

Obsada: Emma Thompson, Kate Winslet, Hugh Grant

Melodramat. Dwie siostry, każda z różnym spojrzeniem na miłość, i dwa miłosne zawody – ze strony bawidamka i ze strony młodzieńca, który poszedł za nakazem honoru, a nie głosem serca. Czy dziewczęta mają jeszcze szansę na szczęście? Debiutancka powieść Jane Austen okiem debiutującej scenarzystki – Emmy Thompson.

Wywiad ze słońcem narodu (The Interview)

Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia o 21:00

Obsada: James Franco, Seth Rogen, Lizzy Caplan

Komedia. Kim Dzong Un chce udzielić wywiadu zachodniej telewizji. Jego wybór pada na talk-show prowadzony przez Dave’a. Dziennikarz i jego wydawca jadą więc do Korei Północnej – ale CIA ma tam dla nich inne zadanie: zabicie koreańskiego dyktatora…

Biała hrabina (The White Countess)

Sobota 10 kwietnia o 21:00

Obsada: Natasha Richardson, Ralph Fiennes, Vanessa Redgrave

Melodramat. Niewidomy amerykański dyplomata i rosyjska hrabina, która uciekła z Rosji przed rewolucją, a teraz utrzymuje siebie i dziecko z pracy fordanserki. Para poznaje się w Szanghaju lat 30. Rodzące się uczucie przerywa japoński atak na Szanghaj. Wszyscy w panice próbują opuścić miasto…

Dama w vanie (The Lady in the Van)

Sobota 17 kwietnia o 21:00

Obsada: Maggie Smith, Alex Jennings, Roger Allam

Komediodramat. Londyn, lata 70. Na podjeździe domu pisarza Alana Bennetta zatrzymuje się stary van prowadzony przez ekscentryczną staruszkę. Właściciel domu zgadza się, by parkowała tu przez parę tygodni, dopóki nie naprawi wozu. Tygodnie przedłużają się o kolejne lata, a pisarz powoli odkrywa historię starszej pani… Na faktach.

Kobieta w ukryciu (The Invisible Woman)

Sobota 24 kwietnia o 21:00

Obsada: Felicity Jones, Ralph Fiennes, Kristin Scott Thomas

Melodramat. 45-letni Karol Dickens wystawia premierę swojej sztuki – gra w niej początkująca aktorka Nelly Ternan. Stateczny mąż i ojciec szybko się w niej zakochuje. Ich romans potrwa wiele lat i będzie obfitował w cierpienie i obsesyjną fascynację, intrygując biografów słynnego pisarza.

Elizabeth: Złoty wiek (Elizabeth – The Golden Age)

Niedziela 25 kwietnia o 21:00

Obsada: Cate Blanchett, Geoffrey Rush, Clive Owen

Dramat historyczny. Wielka polityka, walka religijna i całkiem ludzkie emocje splatające się w przededniu konfliktu Anglii z Hiszpanią i walki z Wielką Armadą. Cate Blanchett
w roli monarchini, która – zmuszona do radzenia sobie w świecie zdominowanym przez mężczyzn – nie przestała być kobietą z krwi i kości.

To właśnie miłość (Love Actually)

Piątek 30 kwietnia o 21:00

Obsada: Alan Rickman, Emma Thompson, Hugh Grant, Liam Neeson

Komedia romantyczna. Kilkanaście bardzo różnych, luźno powiązanych ze sobą osób zmaga się z uczuciowymi perturbacjami w gorącym przedgwiazdkowym okresie. Opowieści o różnych aspektach miłości, w których dramat i rozczarowanie przeplatają się z radością i spełnieniem.

Wielki Piątek 2 kwietnia

18:50 Prezydent – miłość w Białym Domu (The American President)

21:00 Kapitan Corelli (Captain Corelli’s Mandolin)

23:30 Siedem lat w Tybecie (Seven Years in Tibet)

Wielka Sobota 3 kwietnia

19:00 Dzika lokatorka (HouseSitter)

21:00 Okruchy dnia (The Remains of the Day) – premiera

23:35 Duma i uprzedzenie (Pride & Prejudice)

Wielkanoc 4 kwietnia  

18:35 Duma i uprzedzenie (Pride & Prejudice)

21:00 Rozważna i romantyczna (Sense and Sensibility) – premiera

23:35 Joe Black (Meet Joe Black)

Lany Poniedziałek 5 kwietnia

17:35 Joe Black (Meet Joe Black)

21:00 Wywiad ze słońcem narodu (The Interview) – premiera

23:15 Stój, bo mamuśka strzela (Stop! Or My Mom Will Shoot)

05:55 Prochy Angeli (Angela’s Ashes)

08:45 Pokój z widokiem (A Room with a View)

10:55 Okruchy dnia (The Remains of the Day)

13:30 Chaplin (Chaplin)

16:20 Kobieta w ukryciu (The Invisible Woman)

18:25 Manchester by the Sea (Manchester by the Sea)

21:00 Elizabeth: Złoty wiek (Elizabeth – The Golden Age)

23:10 Rozważna i romantyczna (Sense and Sensibility)

01:45 Babel (Babel)

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here