CDA Cinema to nowa usługa sVOD stworzona przez CDA przy współpracy z Media4Fun. W każdy czwartek o godzinie 18.00 na CDA Premium odbywać będą się premiery najnowszych filmów kinowych. CDA Cinema wpisuje się w zmiany zachodzące na rynku dystrybucji filmów.   

CDA Cinema jest rozszerzeniem znanej od dawna usługi sVOD w CDA. W CDA Cinema zobaczyć będzie można produkcje filmowe, których nie pokazywano jeszcze w naszym kraju. Premiery będą się odbywać w każdy czwartek o godzinie 18.00.  

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych użytkowników staramy się dostarczać wiele ciekawych pozycji do oferty CDA Premium, jednak do tej pory kontent sVOD opierał się w dużej mierze na pozycjach znanych już z ekranów. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią chcemy zrekompensować to widzom i dać im możliwość oglądania najnowszych światowych produkcji bez konieczności wychodzenia z domu. – mówi Jarosław Ćwiek, Prezes Zarządu CDA S.A.

CDA Cinema, czyli filmowe hity wszystkich gatunków w CDA Premium

Na dobry początek w CDA Cinema zobaczyć będzie można szwedzki thriller pt. „Seryjny morderca”. Obraz w reżyserii nominowanego do Oscara Mikaela Hafstroma opowiada o dziennikarskim śledztwie, które ujawniło jeden z największych skandali w historii szwedzkiego sądownictwa. Afera związana była z osobą psychicznie chorego Thomasa Quicka, który przyznał się do kilkudziesięciu morderstw. Premiera w CDA Cinema 3 w czwartek 3 września o godzinie 18.00.

W kolejnych tygodniach użytkownicy CDA Premium zobaczyć będą mogli w ramach CDA Cinema filmy wielu gatunków. Kino historyczne prezentować będzie nagrany z rozmachem „Król Niewiernych”. W CDA Cinema pojawi się też brytyjski thriller(Nie)dobra kobieta”, zbierający wyśmienite opinie na wielu festiwalach i nazywany przez krytyków kobiecą odpowiedzią na „Daredevil”. CDA Premium nie zapomni też oczywiście o kinie familijnym. Jedną z premier w CDA Cinema będzie romantyczna opowieść „Kochając Grace” z Mattem Dillonem w obsadzie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Filmy online dla całej rodziny na koniec wakacji

FILMY ONLINE – OPIS FILMU, OBSADA, TRAILERY

Film Seryjny Morderca 2019

Seryjny morderca
Quick
Szwecja, 2019, 122’
Thriller

Reżyseria: Mikael Håfström
Scenariusz: Erlend Loe
Zdjęcia: Ragna Jorming
Obsada: Jonas Karlsson, David Dencik, Alba August, Magnus Roosmann
Produkcja: Brain Academy


Historia Thomasa Quicka – najokrutniejszego seryjnego mordercy w szwedzkiej historii. W 1992 roku przebywający w klinice psychiatrycznej pacjent oświadcza, że dwanaście lat wcześniej zamordował nastoletniego chłopca. Na przestrzeni kolejnych dziewięciu lat Quick przyznaje się do ponad trzydziestu nierozwiązanych zbrodni – morderstw, okaleczeń, gwałtów, a nawet kanibalizmu. Jego sprawa przyciąga zainteresowanie mediów. Pewien dociekliwy dziennikarz śledczy, studiuje protokoły przesłuchań, ogląda wizje lokalne. Ma też dostęp do wielu wcześniej nieznanych dokumentów – kart pacjenta prowadzonych w szpitalu, zapisków policjantów i niepublikowanych raportów śledczych. W trakcie lektury narastają w nim wątpliwości. Odpowiedzi na pytania dziennikarza okazują się znacznie bardziej przerażające niż sam seryjny morderca…

Seryjny morderca – zwiastun, premiera w czwartek 3 września

Film Król Niewiernych 2018

KRÓL NIEWIERNYCH
The Pagan King
UK/Łotwa, 2018, 114’
historyczny, dramat wojenny, przygodowy

Reżyseria: Aigars Grauba
Scenariusz: Aigars Grauba, Max Kinnings
Zdjęcia: Valdis Celmiņš
Obsada: Edvin Endre, James Bloor, Aiste Diržiūtė, Ivo Mar\nsons, Andris Keišs, Artūrs Skras\ņš, Jānis  manis, Elīna Vāne, Lauris Dzelzī\s, Egons Dombrovskis, Anete Berķe
Produkcja: Cinevilla Studio, Pladorma Filma


XIII wiek, Europa Północna Ostatnie pogańskie państwo nad Morzem Bałtyckim musi zmierzyć się z przebiegłym i okrutnym Krzyżowcem, Maxem von Buxhoveden, który chce zniszczyć ostatni bas\on pogańskich wierzeń. Król Pogan leży na łożu śmierci i nie ma komu przekazać władzy. Max chce wykorzystać szansę i przejąć tron. Niespodziewanie umierający król przekazuje pierścień swojemu bratankowi. Czy młody chłopak będzie w stanie obronić swój lud i odkryć sekret pierścienia?

Król Niewiernych, trailer

Film (Nie)dobra kobieta 2019

(Nie)dobra kobieta
A Good Woman Is Hard to Find
UK/Belgia, 2019, 97’
Thriller

Reżyseria: Abner Pastoll
Scenariusz: Ronan Blaney
Zdjęcia: Richard C Bell
Montaż: Abner Pastoll
Obsada: Sarah Bolger, Edward Hogg, Andrew Simpson, Jane Brennan
Produkcja: February Films, Frakas ProducPons, Superbe Films


Mąż Sary zostaje zamordowany we własnym domu. Świadkiem zdarzenia jest ich syn, który wskutek brutalnych wydarzeń zamyka się w milczącym świecie własnej wyobraźni. Policji nie interesuje złapanie zabójców, bo wiedzą nie od dziś, że mąż Sary obracał się w kręgu złodziei i handlarzy narkotyków, którzy wkrótce i ją wciągają w niebezpieczne rozgrywki dealerskie. Młoda wdowa wydaje się być łatwym celem, jednak bandyci nie zdają sobie sprawy jak bardzo matka może być zdeterminowana w obronie własnych dzieci. Chcąc wyrwać się z przestępczego półświatka, Sara podejmuje ryzykowną grę, która ma ją doprowadzić do prawdy na temat śmierci męża i być może pozwoli wrócić jej i dzieciom do normalnego życia.

(Nie)dobra kobieta (2019) – premiera już 17 września w CDA Cinema

Film Alfons 2018

Alfons
Pimp
USA, 2018, 86’
kryminał, dramat, romans

Scenariusz i reżyseria: Chris,ne Crokos
Zdjęcia: Rik Zang
Montaż: John ScoB Cook, Todd Sandler
Obsada: Keke Palmer, Aunjanue Ellis, Edi Gathegi, Vanessa Morgan, Haley Ramm, DMX, Lyrica Okano
Produkcja: Adrenaline Entertainment, 1821 Pictures


Dom publiczny to nie miejsce dla dzieci, ale w mrocznych okolicach Bronxu biznes erotyczny rządzi się innymi prawami. Córka alfonsa od małego wychowuje się według zasad panujących na ulicy i pomaga rodzicom w prowadzeniu sexbiznesu. Po śmierci ojca musi zaopiekować się matką i przejąć interes, stając się pierwszą w okolicy kobietą-alfonsem. Prowadzenie burdelu nie ma przed nią tajemnic, ale żelazne reguły ulicznej gry nie zwracają uwagi na płeć czy wiek. Chcąc zdobyć najlepsze dziwki w okolicy, musi stawić czoła miejscowym mafiosom i udowodnić, że seksem od zawsze żądzą kobiety.

Alfons – zwiastun

Źródło: CDA Premium/tvtu

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here