Cena i dostępność M.M. – Jak to wygląda w Polsce?

Pacjenci coraz chętniej decydują się na konopie w formie zastępstwa dla standardowych, syntetycznych leków. Wykazują one imponujące właściwości lecznicze i przeciwbólowe, nie powodując przy tym wielu destrukcyjnych zmian w pracy organizmu.

Zastanawiasz się jednak nad tym, ile trzeba zapłacić za terapię z udziałem konopi lub jaka jest ich dostępność na rynku? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz w poniższym materiale. Zapraszamy do lektury.

Ceny terapii M.M w Polsce

Koszt terapii lub jej wsparcia z pomocą medycznych konopi może początkowo wydawać się wysoki. Na szczęście w aptekach i hurtowniach medycznych pojawia się coraz większa liczba odmian i producentów zarejestrowanych w bazie danych, którzy mogą wprowadzać swoje produkty na polski rynek. Dla pacjentów oznacza to, że ceny na przestrzeni lat zaczęły spadać. Rośnie natomiast popyt na tego typu alternatywne formy leczenia, co powoduje, że polski rynek staje się coraz bardziej atrakcyjny dla firm, które zajmują się takimi surowcami jak medyczna marihuana. Recepty w Carenabis również wystawiane są w sposób bardziej kontrolowany, dzięki czemu trafiają one realnie do osób potrzebujących, kwalifikujących się do takiej formy terapii.

Sprawdźmy więc koszty terapii z wykorzystaniem konopi. W pierwszej kolejności musisz umówić się z lekarzem prowadzącym, który zapozna się z Twoim stanem zdrowia i oceni Twój przypadek w sposób indywidualny. Możesz skorzystać z opieki publicznej lub prywatnej. Jeśli nie chcesz czekać wielu dni na wizytę, możesz też skorzystać z konsultacji online. Pierwsza konsultacja kosztuje średnio 199 zł i odbywa się nawet tego samego dnia. Zakładana jest wtedy karta pacjenta, określająca i opisująca przebieg leczenia. Każda kolejna konsultacja online jest tańsza i kosztuje już zaledwie 99 zł. 

Cena M.M jest natomiast zależna od wielu czynników. Zaliczamy do nich m.in.:

  • odmianę,
  • pojemność opakowania, 
  • dostępność i popyt, 
  • termin ważności produktu, 
  • strategie sprzedaży danej apteki. 

Ceny zaczynają się od 250 złotych za opakowanie konopi leczniczych, a kończą na ok. 900 za największe pojemności (nawet do 15 gramów). Można jednak w aptekach często trafić na promocje, które wynikają z krótkiego terminu przydatności danej partii. Wtedy cena preparatów może być nawet o 50% niższa. 

Chcesz poznać więcej ciekawych informacji? Sprawdź: Olej RSO – Właściwości, zastosowanie, działanie i dawkowanie

Dostępność konopi

W Aptekach stale pojawiają się coraz to nowsze odmiany od kolejnych producentów medycznych konopi. Coraz więcej firm decyduje się na współpracę z polskimi hurtowniami medycznymi, które dostarczają susz jako surowiec farmakologiczny do aptek. Co więcej, w 2024 roku wydano pierwsze pozwolenie na produkcję suszu w Polsce. Oznacza to, że w najbliższej przyszłości pacjenci nie powinni obawiać się o dostęp do stosowanych konopi. 

Recepta na THC wystawiana jest na okres 1 miesiąca do realizacji. Znajdują się na niej również informacje dotyczące dawkowania danego surowca farmaceutycznego, co określa długość terapii realizowanej w zakresie konkretnego dokumentu. Jeśli więc wykorzystasz swój susz wcześniej i zechcesz skontaktować się z lekarzem w celu otrzymania dodatkowej recepty, może on odmówić. Należy więc ściśle trzymać się zaleceń lekarza prowadzącego Twoją terapię. 

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl