Cera to nie wszystko. Mężczyzno, zadbaj o całe ciało

Podrażniona skóra potrafi irytować, szczególnie wtedy, gdy potrzebna jest pewność działania. Wiedzą o tym mężczyźni mający skórę delikatną, skłonną do przesuszania się i powstawania zaczerwienień. W jaki sposób zadbać o skórę, nie tylko tę na twarzy, ale i na całym ciele?

Dbanie o skórę ma niejeden wymiar

Dyskutując o męskiej skórze bardzo często przychodzi na myśl kwestia zadbanej cery. Oczywiście, dbanie o wygląd twarzy jest istotne, ale to nie jedyny obszar, którego trzeba pilnować. Regularne peelingi, maski odmładzające, żele nawilżające do brody czy kremy z kwasem hialuronowym – coraz częściej są wykorzystywane przez mężczyzn świadomych swoich potrzeb estetycznych. To zdecydowanie coraz bardziej widoczny trend, który będzie przybierać na sile. Warto jednak mieć na uwadze fakt, iż skuteczna pielęgnacja skóry musi dotyczyć całego ciała. Nie należy ograniczać się jedynie do cery, która powinna być czysta i dobrze nawilżona. Istotne również, aby nie zaniedbywać pozostałych jej fragmentów. Trzeba bowiem niwelować przykry zapach, dbać o nawodnienie i odpowiedni dobór perfum.

Nie tylko oczyszczenie, ale i zabezpieczenie

Codzienna pielęgnacja męskiej skóry nieco różni się od tej, która jest proponowana przedstawicielkom płci pięknej. Nie oznacza to jednak, że facet może w jakimkolwiek aspekcie zaniedbywać ten proces. Wręcz przeciwnie – wierzchnie warstwy skóry narażone są na różne czynniki zewnętrzne, w tym również związane z wykonywaną pracą i pojawiającym się stresem. Zarówno odświeżenie skóry, jak i jej nawilżenie w przypadku facetów musi być maksymalnie skuteczne. Z tego też powodu kosmetyki przeznaczone dla panów różnią się swoim składem, od tych wybieranych przez kobiety.

Już na etapie samej kąpieli warto wybierać produkty, które w sposób efektywny poradzą sobie z brudem i skutecznie odświeżą ciało. Jednym z takich produktów jest Nivea Men Pure Impact, czyli peelingujący żel pod prysznic. Formuła z drobinkami wzmacnia efekt czyszczenia, delikatnie złuszczając martwy naskórek. Dzięki temu męska skóra staje się odświeżona, skutecznie oczyszczona i optymalnie nawilżona. Bez znaczenia, czy jest to dłuższa kąpiel, czy krótkotrwały prysznic – skórę należy po tym procesie bardzo dokładnie osuszyć, co pozwoli szybciej przywrócić optymalny filtr lipidowy naskórka.

Pełna kontrola nad skórą w kluczowych momentach

Po kąpieli nadchodzi czas na nałożenie preparatów, które zdecydowanie pomogą zachować pełną klasę w wielu sytuacjach zawodowych i prywatnych. Skuteczny antyperspirant jest w stanie zablokować wydzielanie potu w taki sposób, aby już nigdy więcej nie pojawiła się mokra plama na koszuli. Takie zdarzenie, niestety, może być dla faceta deprymujące. Co więcej, oprócz tego, iż estetyka spada niemalże do poziomu zerowego – to pojawia się także problem odoru. Wybranie optymalnego kosmetyku, który zawsze będzie działać w niezawodny sposób jest dosyć trudny. Warto jednak zaznaczyć, że część z produktów, które posiadają antybakteryjny cynk, może bardzo skutecznie niwelować przykry zapach, zabijając namnożone mikroby.

Laboratoryjnie przystosowany pierwiastek chemiczny umieszczono m.in. w Vichy Homme Clinical Control, czyli w klinicznie przebadanym kosmetyku z unikatową formułą. Skuteczność działania została potwierdzona przez dermatologów. Stąd też na opakowaniu widnieje cyfra 96. Oznacza ona, iż antyperspirant jest w stanie zatrzymywać odór nawet do trzech dób po nałożeniu. Oczywiście, nie warto sprawdzać, czy rzeczywiście po tym czasie będzie skuteczny. Kontrola potu to w końcu nie tylko higiena pach, ale także innych części ciała.

Skóra musi ładnie pachnieć bez względu na okoliczności

Dopełnieniem męskiej pielęgnacji jest dobrany zapach, który będzie dodawał pewności siebie. Specjaliści ds. perfum zwracają uwagę na to, iż ciało ludzkie samo wydziela swój, indywidualny zapach. To tłumaczy zjawisko, w którym niektóre perfumy pachną inaczej, w zależności od użytkownika. W poszukiwaniu najbardziej optymalnego wyboru warto sięgać zawsze po sprawdzone rozwiązania. Takim zapachem jest Kenzo Homme Intense, czyli woda toaletowa dla mężczyzn o wyjątkowo odświeżającym charakterze. Wyraziste nuty drzewne przeplatają się z akcentami wody. Wraz z upływem czasu zapach zaczyna się rozwijać, uwalniając olejki eteryczne drzewa figowego, sandałowego i aromatycznego pieprzu. To świetny wybór dla facetów, którzy są aktywni i chcą zadbać o swoje ciało – tak, aby zawsze pachnieć dobrze. 

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl