Ciekawostki o serialu The Office (Biuro)

0

Ciekawostki, które znajdziecie w tym artykule pozwolą albo inaczej spojrzeć na amerykańską produkcję, albo nawet zachęcą was do zobaczenia całego serialu (od początku lub ponownie). Pełna ciekawych faktów jest nie tylko obsada (sposób jej wyboru), ale też informacje dotyczące scenografii czy kreacji fabuły.

Ciekawostki z The Office – od castingów do relacji w prawdziwym życiu

Jedna z głównych postaci, Jim grany przez Johna Krasinskiego, miał w poczekalni na casting powiedzieć, że nie denerwuje się i bardzo chce wystąpić w produkcji, aby amerykańska wersja nie zniszczyła sukcesu osiągniętego przez brytyjską wersję. Akurat złożyło się, że w poczekalnie siedział też Greg Daniels, producent wykonawczy serialu.

Natomiast Phyllis Vance (w prawdziwym życiu: Phyllis Smith) w czasie castingu była tylko agentką castingu i czytała razem z przesłuchiwanymi aktorami scenariusz. Nie znaleziono jednak odpowiedniej osoby do roli i Ken Kwapis wybrał właśnie Phyllis Smith.

Phyllis nie jest jedyną osobą, która ma takie same imię w serialu i w dokumentach tożsamości. Takie same imię ma również Oscar Martinez (grany przez Oscara Nuñeza), Angela Martin (Angela Kinsey), a w dalszych sezonach: Clark Green (Clark Duke). Co ciekawe, serialowy Creed Bratton grany jest przez Creeda Brattona.

Wskazuje się, że za sukcesem serialu stoją też więzi rodzinne niektórych aktorów. Między innymi Nancy Carell jest żoną głównego bohatera Michaela (grany przez Steve’a Carella). W serialu Nancy Carell grała Carol, dziewczynę Michaela i pośredniczkę nieruchomości. Rzekomo też imię bohaterki pochodziło z pomylenia nazwiska Carell z Carol. Mniej znanym faktem jest pokrewieństwo Toby’ego i Angeli. Są rodzeństwem.

Serial Biuro, czyli realizm i dbałość o szczegóły

Twórcy serialu bardzo zadbali o realizm. Nie tylko większość fabuły jest ściśle powiązana z urzeczywistnioną kreacją postaci. Komputery wykorzystywane w produkcji faktycznie miały dostęp do Internetu. Zdarzało się, że wielu aktorów nie miało swoich kwestii w scenie, więc po prostu udawali pracę przez przeglądanie Internetu.

Przed kręceniem trzeciego sezonu serialu, John Krasinski wystąpił w filmie „Leatherheads”. Fabuła filmu wymagała ogolenia głowy na łyso. Twórcy The Office nie potrafili fabularnie rozwiązać tego kłopotu. W serialu założono mu więc perukę. Wydaje się, że żaden z widzów nie zauważyłby żadnej różnicy.

Tylko do jednego odcinka twórcy nie przepisywali scenariusza. Z oryginalnego scenariusza do odcinka „The Dinner Party” usunięto tylko jedną scenę. Prawdopodobnie byłaby to najbardziej brutalna ze wszystkich w serialu – Jan miałaby zabić ze złości psa sąsiada. Przez widzów odcinek został uznany jako jeden z najzabawniejszych.

Na planie serialu prawie zawsze utrzymywano temperaturę 18 stopni Celsjusza (64 stopni Fahrenheita). Steve Carell miał mieć rzekomo ponadprzeciętnie aktywne gruczoły potowe (tzw. nadpotliwość). Do tego faktu nawiązano w jednym z odcinków, kiedy to Kevin ustalał temperaturę na 69 stopni Fahrenheita, a Oscar wskazał, że przy temperaturze 66 jest najbardziej produktywny.

Przyjaciele, rozmowy, intrygi – ciekawostki spoza planu

Główni aktorzy, czyli Steve Carell, John Krasinski, Jenna Fischer i Rainn Wilson poszli na lunch po tym, jak zostali obsadzeni. Mieli oni tam uzgodnić, że ten serial będzie miał szansę trwać przez osiem lat. Dokładnie tyle lat trwała produkcja. Steve Carell miał też uznać, że wierzy, że rola Michaela przyniesie mu największa sławę.

Jenna Fischer i Angela Kinsey są najlepszymi przyjaciółmi w prawdziwym życiu. Jenna Fischer jest też matką chrzestną dziecka Kinseya. Natomiast Brian Baumgartner (Kevin Malone) i Ed Helms (Andy Bernard) chodzili do tej samej szkoły średniej.

Mindy Kaling (w serialu Kelly Kapoor) opowiadała nieprawdziwe informacje na temat innych aktorów, aby żartować z B.J. Novaka. Kiedyś okłamała go, że główny producent serialu, Greg Daniels umawiał się z jedną z aktorek serialu, kiedy byli w college’u. Novak miał rzekomo bać się krytykować tę aktorkę, aby nie obrazić Danielsa. Więcej ciekawostek znajdziecie na zalajkowane.pl.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here