Jeszcze nie opadł kurz po tegorocznej edycji, a organizatorzy już zapraszają na kolejną odsłonę! O jakim wydarzeniu mowa? Oczywiście o Clout 3.0. Jedyny w Polsce worldwide rap festiwal zagości po raz kolejny na mapie naszego kraju już w 2024 roku! Kiedy dokładnie zaplanowana jest trzecia wersja Clout Festival? Zdradzamy poniżej.

Clout Festival – historia wydarzenia

Pierwsza edycja Clout Festival miała miejsce w 2022 roku na EXPO XXI w Warszawie. Choć miasto pozostało bez zmian, twórcy wydarzenia co roku znajdują nową przestrzeń do zagospodarowania, aby ugościć całą zjeżdżającą do stolicy publikę. Tegoroczna odsłona odbywała się w okolicach warszawskiego Stadionu Miejskiego. Gdzie festiwal przywita nas w przyszłym roku? Tego jeszcze nie wiemy.

Pomimo tego że worldwide rap ma w Polsce sporą grupę fanów, nie posiadała ona swojego wydarzenia. Twórcy festiwalu wyszli naprzeciw publiczności, przygotowując wyjątkową przestrzeń właśnie dla nich oraz zapraszając na Clout Festival światowe sławy. Kogo więc dotychczas witała warszawska festiwalowa scena?

  1. W pierwszej edycji czekali na nas niesamowici goście, Warszawę odwiedzili m.in. Dababy, Ferg, Jack Harlow, Lil Pump, Key Glock, City Morgue, UnoTheActivist czy SoFaygo.
  2. Odsłona Clout Festival 2.0 to jeszcze bardziej gorące ksywki. Publiczność szalała do rana do dźwięków takich artystów jak: Thouxanbanfauni, Lil Uzi Vert, Coi Leray, $NOT, Lil Skies, J.I.D., Kodak Black, Kanka, Lil Gnar, Summer Alone.

Clout Festival 3.0 – czego możemy się spodziewać?

Jak pokazały poprzednie edycje, organizatorzy z każdym rokiem próbują przebić wcześniejsze odsłony. W trzeciej części Clout Festivalu z pewnością pojawią się kolejne topowe nazwiska z zakresu trapu i urban. Dodatkowymi atrakcjami będą już tradycyjne targi mody i kultury ulicznej. Wydzielone strefy gastro, sceny klubowe i specjalne spoty również na stałe wpisały się w tkankę Clout Festival. Czym jeszcze zaskoczą nas autorzy wydarzenia? Dowiemy się już niebawem.

Clout Festival wersja 3.0 odbędzie się między 13 a 14 lipca 2024 roku. Jednak już teraz dostępny w sprzedaży jest fan pass! Bilety na festiwal można kupić w Going. i Empik Bilety -> CLOUT 3.0