AMC publikuje trzymający w napięciu zwiastun oraz oficjalny plakat nowego sezonu popularnego serialu „Wywiad z wampirem” zrealizowanego na podstawie powieści Anne Rice. 2. sezon zadebiutuje na kanale AMC w czwartek, 20 czerwca 2024 roku o 22:00, a powtórki 1. sezonu będzie można oglądać od 2 maja o 22:00.

W opublikowanym zwiastunie widzimy wampira Louisa de Pointe du Laca (Jacob Anderson), którym targają emocje, gdy przypomina sobie czas spędzony z Claudią (Delainey Hayles) w Paryżu. W rozmowie z dziennikarzem Danielem Molloyem (Eric Bogosian) de Pointe du Lac uświadamia sobie, do czego tak naprawdę wtedy doszło.

W liczącym osiem odcinków sezonie tytułowy wywiad z wampirem nadal trwa, gdy Louis de Pointe du Lac opowiada historię swojego życia dziennikarzowi Danielowi Molloyowi. Nawiązując do krwawych wydarzeń w Nowym Orleanie w 1940 roku, kiedy Louis i nastoletnia Claudia spiskowali, by zabić wampira Lestata de Lioncourta (Sam Reid), Louis opowiada o swoich przygodach w Europie, dążeniu do odkrycia wampirów Starego Świata i paryskiego Théâtre Des Vampires. To również w tym mieście Louis po raz pierwszy spotyka wampira Armanda (Assad Zaman). Ich przelotny romans okaże się mieć druzgocące konsekwencje zarówno w przeszłości, jak i w przyszłości, a nieugięty Molloy nadal będzie próbował dotrzeć do prawdy ukrytej we wspomnieniach.

Na ekranie ponownie zobaczymy Jacoba Andersona, Sama Reida, Erica Bogosiana, Assada Zamana oraz Delainey Hayles. W serialu pojawi się także Ben Daniels wcielający się w postać Santiago.

Za produkcję „Wywiadu z wampirem” odpowiada wielokrotnie nagradzany producent Mark Johnson,
z kolei Christopher Rice oraz nieżyjąca już Anne Rice są producentami wykonawczymi. Rolę showrunnera pełni Rolin Jones.

Premiera 2. sezonu „Wywiadu z wampirem” na AMC 20 czerwca o 22:00. Kolejne odcinki emitowane będą w czwartki o tej samej porze. Powtórki 1. sezonu będzie można oglądać od czwartku, 2 maja
o 22:00.