Rok 2023 zaskoczył nas ogromną ilością premier filmowych, które zasługują na uwagę. W tym artykule dowiesz się jakie nowości filmowe z 2023 roku (i nie tylko) są warte obejrzenia. W internecie istnieje wiele narzędzi do szukania całych filmów, ale najlepszym z nich jest wyszukiwarka filmów online, dzięki której znajdziesz cały film lub cały serial do obejrzenia, a następnie sprawdzisz gdzie obejrzeć go online.

Szybcy i wściekli 10 (2023)

Fast X, czyli Szybcy i wściekli 10 to kontynuacja popularnej serii filmowej z przygodami Dominica Toretto i jego rodziny. Tym razem Dom i jego rodzina muszą zmierzyć się z najgroźniejszym przeciwnikiem, jakiego kiedykolwiek mieli okazję spotkać. To wróg, którego jedynym celem jest rozbić rodzinę Toretto i zabrać Domowi wszystko, co kocha. Akcja filmu „Szybcy i wściekli 10” z 2023 roku nawiązuje do wydarzeń z „Szybkich i Wściekłych 5” z 2011 roku, kiedy Dom i jego ekipa pokonali bezwzględnego króla narkotykowego Hernana Reyesa oraz zniszczyli jego imperium. Jednak nie byli świadomi, że syn Reyesa, Dante (Jason Momoa, znany z roli w „Aquamanie”), był świadkiem ich triumfu i przez ostatnie 12 lat pracował nad perfidnym planem zemsty. Dante postanawia rozproszyć rodzinę Dominica na całym świecie, od Los Angeles po katakumby Rzymu, od Brazylii po Londyn, aż po Portugalię i Antarktydę. W tym procesie, pojawią się nowi sojusznicy, a dawni wrogowie powrócą, aby dokonać rozliczenia.

obsadzie ponownie zobaczymy znanych nam bardzo dobrze z poprzednich części aktorów, takich jak: Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Sung Kang, Jason Statham, Tyrese Gibson, Jordana Brewster. Co ciekawe w filmie pojawia się również znany wrestler John Cena w roli Jakoba. Produkcja jest obowiązym punktem do obejrzenia dla fanów serii, ale równiez dla wszystkich fanów wyścigów i mocnego kina akcji.

Avatar Istota Wody (2022)


Avatar Istota Wody to długo wyczekiwana (bo aż 13 lat) kontynuacja kultowego już filmu Avatar z 2009 roku. Kontynuacja opowiada historię rodziny Jake’a i Neytiri, których planeta zostaje zaatakowana. Oboje wraz z całym plemieniem muszą stawić czoła wrogom, aby chronić planetę Pandora oraz swoich bliskich.

Za film ponownie jest odpowiedzialny James Cameron, a główne role znowu przypadły dla aktorów Zoe Saldany oraz Sama Worthingtona. Niesamowite efekty CGI to charakterystyczny i nierozłączny element serii filmowej Avatar, które również w tej odsłonie mialły kluczowy udział. Możesz obejrzeć Avatar 2 cały film po polsku już teraz online i poznać kontynuację przygód bohaterów, którzy stali się ikoną kina Science Fiction.

Oppenheimer (2023)

O filmie Oppenheimer słyszał każdy, ponieważ jest to jedna z najgorętszych premier 2023 roku. Film opowiada historię amerykańskiego fizyka Roberta Oppenheimera, który jest odpowiedzialny za wynalezienie pierwszej na świecie bomby atomowej. Produkcja została wyreżyserowana przez uzannego reżysera Christophera Nolana, który jest znany między innymi z wykorzystywania w swoich filmach technologi IMAX, czyli analogowej taśmy filmowej, co miało również miejsce w tym przypadku. Twóca filmów takich jak Prestiż, Incepcja, czy też Interstellar tym razem idealnie obrazuje drogę amerykańskich uczonych, w tym tytułowego bohatera, którzy dokonują odkrycia, które zmieniło oblicze świata jaki znaliśmy.

W filmie zobaczymy świetnych, znanych aktorów, takich jak Cillian Murphy, Florence Pugh, Robert Downey Jr., Emily Blunt, czy też Matt Damon. Odpowiedni dobór aktorów, świetna technologia oraz ciekawa historia sprawiają, że Oppenheimer cały film ogląda się świetnie i nie można go przegapić w 2023 roku.

After 5 (2023)

After 5 to kontynuacja popularnej serii „After„, w której poznajemy historię związku Tessy i Hardina. Piąta część serii opowiada o okresie po ich rozstaniu, kiedy to Tessa skupia się na karierze zawodowej, natomiast Hardin staje się celebrytą po wydaniu książki, która okazała się być hitem. Nieustannie imprezuje, mając nadzieje na zapomnienie o byłym związku z Tessą. Jego życie toczy się wokół imprez i zabawy, które mają być lekarstwem na złamane serce, jednak okazuje się to być tylko chwilowym rozwiązaniem.

Piąta część „After” to film nie tylko dla fanów serii, ale też prawdziwa gratka dla wszystkich osób uwielbiających filmy z gatunku romansu i dramatu. Możesz obejrzeć After 5 cały film po polsku i poznać dalsze losy znanych na całym świecie bohaterów, których historia miłosna podbiła serca milionów widzów.

John Wick 4 (2023)

Jeżeli jesteście fanem serii filmów z Johnem Wickiem to zdecydowanie musicie obejrzeć czwartą odsłonę serii, czyli film „John Wick 4„. Wraz ze wzrostem cen, stawka za głowę legendarnej postaci – Johna Wicka, osiągnęła niespotykane wcześniej pułapy. Główny bohater wchodzi teraz na arenę ostatecznego pojedynku, który ma potencjał dać mu długo wyczekiwaną wolność i upragnioną emeryturę. John doskonale zdaje sobie sprawę, że w tej sytuacji może polegać wyłącznie na sobie, co nie jest dla niego niczym nowym. Jednak to, co różni tę misję od poprzednich, to przeciwnik – cała międzynarodowa organizacja wybitnych płatnych zabójców. Jej nowy przywódca, Markiz de Gramond, jest równie wyrafinowany, co bezwzględny. John Wick będzie musiał przemierzyć kilka kontynentów, stawiając czoło grupie twardzielów, którzy opanowali sztukę zabijania do perfekcji. Zanim dojdzie do wielkiego finału tej morderczej symfonii, John natknie się na tropy swojej odległej rodziny, której członkowie mogą mieć kluczowy wpływ na losy całego konfliktu.

W filmie zobaczymy oczywiście Keanu Reevesa w roli Johna Wicka, ale również aktorów takich jak: Scott Adkins, Donnie Yen, Bill Skarsgård, Lance Reddick, czy też Ian McShane. Jest to typowa kontynuacja popularnej serii, w której został zachowany klimat z poprzdenich części. Zdecydowanie warto obejrzeć John Wick 4 cały film, ponieważ jest to nowość w 2023 roku.


Rok 2023 przyniósł kinomanom również wiele innych niezwykłych filmów, które z pewnością pozostaną w pamięci na długo. Nowe produkcje filmowe tego roku obiecują dostarczyć emocji, rozrywki i refleksji na najwyższym poziomie. Oto kilka innych propozycji:

 • Siedmiu królów musi umrzeć
 • Naznaczony: Czerwone drzwi
 • Super Mario Bros. Film
 • Przez moje okno: Rozdzieleni
 • Miłość do kwadratu jeszcze raz
 • Transformers: Przebudzenie bestii
 • Wszystko o moim starym
 • Martwe zło : Przebudzenie
 • Renfield
 • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One
 • Egzorcysta Papieża


2023 obfituje w różnorodność gatunków i tematów filmowych, co oznacza, że każdy kinoman znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem akcji, dramatu czy science fiction, rok 2023 przynosi produkcje, które są wyjątkowe i niezapomniane.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl