Tom Jones

Premiera: środa 1 listopada, godz. 21:30

Sezon: 1

Liczba odcinków: 4 x 60 min

Rok: 2022

Tom Jones został porzucony jako niemowlę; uratował go i adoptował wiejski dżentelmen, pan Allworthy. Dziś Tom jest wolnym duchem, miłym i przystojnym młodym mężczyzną, bardzo lubianym przez kobiety. Niestety, wszyscy pamiętają o jego niskim urodzeniu, więc kiedy zakochuje się — z wzajemnością — w bogatej dziedziczce, Sophii Western, rodziny obojga starają się ich rozdzielić. Tom wyjeżdża w niesławie,
a Sophia ucieka z domu, aby uniknąć zaaranżowanego małżeństwa z Williamem Blifilem, spadkobiercą Paradise Hall. Dziewczyna jest gotowa porzucić wszystko dla Toma… W każdym razie do chwili, kiedy dowiaduje się, że jej ukochany nie potrafi sobie odmówić romansowania z innymi kobietami. W końcu oboje trafiają do Londynu; Sophia szybko przekonuje się, że życie młodej kobiety w londyńskich wyższych sferach może być okrutne i niebezpieczne.

Grantchester

Kontynuacja od czwartku 2 listopada, godz. 21:30

Sezon: 5

Liczba odcinków: 6 x 60 min

Rok: 2020

Jest rok 1957. Premier Harold Macmillan oświadcza Brytyjczykom, że „jeszcze nigdy nie było im tak dobrze” — i wielu mieszkańców Grantchester uważa, że to prawda. Will Davenport przyzwyczaił się już do roli miejscowego księdza i wygłaszania kazań w wypełnionym kościele, a jego najlepszy przyjaciel, komisarz Geordie Keating, zaakceptował zaangażowanie swojej żony, Cathy, w pracę zawodową… No, prawie. Wydaje się, że mały świat Grantchester powrócił do idyllicznego stanu — to niemal raj! Will wierzy, że każdy może zbliżyć się do własnego Edenu poprzez dobre uczynki i prawe życie. Jednak, jak dobrze wie Geordie, kłopoty zawsze znajdą drogę, a w każdym raju są też węże…

Wąż

Kontynuacja od piątku 3 listopada, godz. 21:30

Sezon: 1

Liczba odcinków: 8 x 60 min

Tytuł oryginalny: The Serpent

Rok: 2020

Bangkok, rok 1975: Charles Sobhraj jest złodziejem i oszustem udającym handlarza klejnotami. Zwabia młodych ludzi z Zachodu do swojego mieszkania, gdzie odurza ich i okrada. Wielu osób nie przeżywa spotkania z nim. Kiedy Herman Knippenberg, dyplomata z holenderskiej ambasady w Bangkoku, zaczyna badać sprawę zaginięcia pary młodych Holendrów, przypadkowo odkrywa zawiłą sieć przestępczych działań Sobhraja. Herman jest zdeterminowany, by wymierzyć sprawiedliwość przestępcy, ale Sobhraj i jego wspólnicy nie mają zamiaru dać się złapać: wyruszają w krwawą podróż dookoła świata.

Babilon Berlin

Kontynuacja od soboty 4 listopada, godz. 21:30

Sezon: 4

Liczba odcinków: 12 x 60 min

Gatunek: Politics & Power

Tytuł oryginalny: Babylon Berlin

Rok: 2022

Berlin, Sylwester 1930 roku — ludzie świętują w domach i barach. Nyssen, właściciel fabryki, wznosi toasty z wysoko postawionymi osobami ze świata polityki i Reichswehry, marząc o podboju świata. Tymczasem Walter Weintraub jest zaangażowany w krwawą wojnę o dominację nad miastem; zbiry z SA pod wodzą Walthera Stennesa z coraz większą brutalnością demonstrują żądzę władzy, wypowiadając wewnętrzną wojnę SS. Podczas misji uwolnienia dziennikarza Katelbacha wraz z odważną Frau Behnke, życie Gereona Ratha jest poważnie zagrożone. Jego największa sojuszniczka, Charlotte Ritter, przestaje mu ufać. Wkrótce Charlotte i jej siostra Toni zetkną się z „Białą Ręką” a to, co stanie się później, zmieni całe ich życie.

Inspektor Ricciardi

Premiera: poniedziałek 6 listopada, godz. 21:30

Sezon: 1

Liczba odcinków: 6 x 120 min

Tytuł oryginalny: Commissario Ricciardi

Rok: 2021

Rok 1930: na ulicach Neapolu jest niebezpiecznie, dochodzi do kolejnych krwawych zbrodni, a młody policjant, inspektor Ricciardi, nie chce pozostawić żadnej z nich bez znalezienia sprawców. Detektyw ma szczególny dar: widzi duchy zabitych ludzi i słyszy ich ostatnie myśli. To przekleństwo, które prześladuje go każdego dnia. Otacza go aura tajemniczości, która zniechęca do niego większość ludzi. Nigdy się nie śmieje, a jego serce bije dla dwóch kobiet. W mglistym Neapolu rozgrywa się historia z pogranicza gatunków. Będziemy świadkami zbrodni, tajemnic, zjawisk nadprzyrodzonych — a także poszukiwania sensu życia.

Wszystkie stworzenia duże i małe

Premiera: wtorek 14 listopada, godz. 21:30

Sezon: 4

Liczba odcinków: 7 x 60 min

Gatunek: Real History

Tytuł oryginalny: All Creatures Great and Small

Rok: 2023

Wielkanoc 1940 r.: nadeszła wiosna, przynosząc wiele powodów do radości. Społeczność Darrowby, mimo trwającej na kontynencie wojny, żyje spokojnie i w przyjaźni. W tym sezonie spotkamy znanych nam już bohaterów, ale pojawią się także nowe twarze — i oczywiście wiele zwierząt dużych i małych. James i Helen są szczęśliwym małżeństwem i nadal mieszkają na piętrze Skeldale House, ale nad ich życiem unosi się cień niepewności. Szef kliniki weterynaryjnej, Siegfried Farnon, tęskni za swoim młodszym bratem: Tristan pojechał na wojnę, przed czym jego brat — weteran pierwszej wojny światowej — tak bardzo starał się go chronić…

Duch z Canterville

Premiera: środa 29 listopada, godz. 21:30

Sezon: 1

Liczba odcinków: 4 x 60 min

Tytuł oryginalny: The Canterville Ghost

Rok: 2021

Duch — sir Simon de Canterville — nie jest zadowolony, gdy do jego dawnej posiadłości Canterville Chase w Anglii wprowadza się amerykańska rodzina miliardera Hirama Otisa. Nowi lokatorzy nie mają pojęcia o tym, że sir Simon krąży po ich nowej rezydencji od pięciu wieków; nie spodziewają się także, że wkrótce zaznają wrogości ze strony lokalnej arystokracji. Współczesna wersja klasycznej opowieści skupia się na losach trzech rodzin: Canterville’ów, Lovellów i Otisów.