W lipcu kanał AMC zaprasza na cykl filmowy pełen niesamowitych przygód i emocji. Czekają na nas nieustraszeni bohaterowie, bezludne wyspy, tajemnicze skarby i przebiegli przestępcy. W ramach cyklu „Przygodowe soboty” na ekranie pojawią się między innymi: film fantasy „Hook” w reżyserii Stevena Spielberga, czyli współczesna historia Piotrusia Pana; komedia sensacyjna „Hudson Hawk” o najsłynniejszym włamywaczu i jego niezwykłych misjach; „Bohater ostatniej akcji”, przedstawiający losy 11-letniego chłopca, który dzięki magicznemu biletowi przenosi się do świata swojego ulubionego filmu akcji, oraz komedia przygodowa „W 80 dni dookoła świata” – opowieść o pewnym ekscentrycznym angielskim wynalazcy postanawiającym w ramach zakładu okrążyć Ziemię w 80 dni.

Pierwszy film cyklu „Przygodowe soboty” pojawi się na kanale AMC już 1 lipca.

„Hook”, sobota, 1 lipca o 22:00

HOOK

(1991)
sobota, 1 lipca o 22:00

Peter wraz z rodziną podróżuje do Londynu w odwiedziny do babci Wendy (Maggie Smith). Na miejscu jego dzieci mają nocować w pokoju, w którym lata wcześniej rozpoczęła się oryginalna historia Piotrusia Pana. Gdy dzieciaki już zasypiają, w sypialni nagle pojawia się oślepiający blask. Zaintrygowany Peter wchodzi do pomieszczenia, w którym nie ma już jego pociech. Znajduje w nim jedynie list od Kapitana Hooka (Dustin Hoffman), z informacją, że to on stoi za zniknięciem rodzeństwa.  Babcia Wendy zdradza Peterowi jego prawdziwą tożsamość i zachęca mężczyznę do przeobrażenia się w Piotrusia Pana. Dzięki pomocy Dzwoneczka (Julia Roberts) Piotruś odzyskuje skrzydła i wyrusza do Nibylandii, by uratować swoje dzieci.

Reżyseria: Steven Spielberg

Występują: Dustin Hoffman, Robin Williams

ZAPOMNIANY LĄD

(2009)
niedziela, 2 lipca o 00:45

Rozbitkowie trafiają na tajemniczą wyspę Caprona w Trójkącie Bermudzkim. Okazuje się, że jest zamieszkana przez dinozaury. W trakcie ucieczki przed wielkimi gadami muszą zmierzyć się także z uwięzioną na mieliźnie załogą niemieckiego U-Boota.

Tytuł: Zapomniany ląd (The Land That Time Forgot)

Reżyseria: C. Thomas Howell

Występują:  C. Thomas Howell, Lindsey McKeon, Darren Dalton, Timothy Bottoms

LEGENDA ZORRO

(2005)
sobota, 8 lipca o 22:00

Kilka lat po zakończeniu ostatniej przygody, Alejandro (Banderas) i Elena (Zeta-Jones) są małżeństwem i mają 10-letniego syna, Joaquina (Adrian Alonso). Choć Alejandro nadal zakłada maskę Zorro, by chronić biednych i uciśnionych przed chciwością ich panów, jest rozdarty między swoją misją a pragnieniem bardziej normalnego życia. Teraz ponownie musi zmierzyć się z tym wewnętrznym dylematem, gdy plany Kalifornii, by stać się 31. stanem, zostają zniweczone przez nikczemny spisek grupy prominentnych baronów ziemskich. Próbując pokrzyżować im plany, Zorro popada w tarapaty, które zagrażają życiu
i bezpieczeństwu jego rodziny.

Tytuł: Legenda Zorro (The Legend of Zorro)

Reżyseria: Martin Campbell

Występują: Antonio Banderas, Catherine Zeta-Jones

ALLAN QUATERMAIN I ŚWIĄTYNIA CZASZEK

(2008)
niedziela, 9 lipca o 00:30

Kontynuacja filmowej adaptacji klasycznej powieści H. Ridera Haggarda „Kopalnie króla Salomona” z 1985 roku. Bohaterem jest poszukiwacz przygód będący inspiracją dla postaci Indiany Jonesa.

Film zrealizowano w Republice Południowej Afryki.

Tytuł: Allan Quatermain i Świątynia Czaszek (Allan Quatermain and the Temple of Skulls)

Reżyseria: Mark Atkins

Występują: Christopher Adamson, Sean Cameron Michael, Natalie Stone

HUDSON HAWK

(1991)
sobota, 15 lipca o 22:00

Hudson Hawk (Bruce Willis), najzwinniejszy włamywacz na świecie, po 10 latach wychodzi z więzienia, do którego nie ma zamiaru wracać. Przestępcza emerytura nie trwa długo, bo państwo Mayflower, osobliwe i zamożne małżeństwo, grozi śmiercią jego najlepszemu przyjacielowi Tommy’emu. Para stawia włamywaczowi warunek – jeżeli ukradnie trzy przedmioty stworzone przez Leonarda da Vinci, darują Tommy’emu życie. Hawk nie wie, jakie znaczenie, poza wartością historyczną, mają te przedmioty. Nie wie też, co sądzić
o pięknej i tajemniczej Annie Baragli, zakonnicy pod przykrywką, która może pracować dla CIA, Watykanu, a nawet dla… Mayflowerów.

Hudson musi położyć kres nikczemnemu planowi Mayflowerów, uratować Tommy’ego, cieszyć się czasem spędzonym z Anną, a może nawet uratować świat.


Reżyseria:
Michael Lehmann

Występują: Bruce Willis, Richard E. Grant, Sandra Bernhard, Andie MacDowell

200 NA GODZINĘ

(2011)
niedziela, 16 lipca o 00:00

Po śmierci starszego brata w wypadku samochodowym, młody kierowca wyścigowy wkracza do brutalnego świata nielegalnych wyścigów ulicznych, ryzykując życie i ścigając się z zemsty.

Tytuł: 200 na godzinę (200 MPH)

Reżyseria: Cole McKay

Występują: Jaz Martin, Annamaria Memara, Hennely Jimenez, Darren Thomas, Paul Logan

BOHATER OSTATNIEJ AKCJI

(1993)
sobota, 22 lipca o 22:00

Młody Danny Madigan (Austin O’Brien) jest samotnym 11-letnim chłopcem, który ucieka od ponurej rzeczywistości, oglądając przygodowe filmy akcji ze swoim ulubionym bohaterem, Jackiem Slaterem (Arnold Schwarzenegger). Kiedy jego najlepszy przyjaciel, kinooperator Nick, daje mu specjalny bilet na nowy film Slatera, Danny zostaje magicznie przeniesiony do świata Jacka, gdzie dobrzy ludzie zawsze wygrywają. Danny staje się jego pomocnikiem, gdy Jack walczy z trójką złych ludzi: Benedictem (Charles Dance), Vivaldim (Anthony Quinn)
i Rozpruwaczem (Tom Noonan). Sprawy wymykają się jednak spod kontroli, gdy Benedict kradnie magiczny bilet Danny’ego i przenosi się do prawdziwego świata, w którym przestępstwo może, i często się opłaca. Jack i Danny muszą opuścić fikcyjne Los Angeles
i udać się do prawdziwego Nowego Jorku, by walczyć z przestępcami bez pomocy filmowej magii i kaskaderów.

Tytuł: Bohater ostatniej akcji (Last Action Hero)

Reżyseria: John McTiernan

Występują: Arnold Schwarzenegger, Charles Dance

W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA

(2004)
niedziela, 23 lipca o 00:30

Jest rok 1872. Brytyjski wynalazca, chiński złodziej i francuski artysta wyruszają, aby okrążyć kulę ziemską w 80 dni. Podróżują drogą lądową, powietrzną, morską i na łyżworolkach, aby wygrać wyścig z czasem i dotrzeć do miejsca, z którego rozpoczęli trasę.

Tytuł: W 80 dni dookoła świata (Around the World in 80 Days)                                                                                                                            

Reżyseria: Frank Coraci

Występują: Jackie Chan, Steve Coogan

A.X.L

(2018)
sobota, 29 lipca o 22:00

W familijnym filmie sf człowiek z maszyną łączą siły osiągając niesamowite rezultaty.

Nastoletni motocyklista Miles (Alex Neustaedter) natrafia na kalifornijskiej pustyni na zaawansowanego robota bojowego przypominającego psa. Wspólnie z pomysłową młodą artystką graffiti Sarą (Becky G) stara się uchronić zmechanizowany prototyp przed groźnymi naukowcami, którzy go stworzyli.

Reżyseria: Oliver Daly

Występują: Alex Neustaedter, Becky G

ANDROID COP

(2014)
niedziela, 30 lipca o 00:00

W futurystycznym, pełnym akcji thrillerze policjant i jego partner-robot trafiają do Strefy – zakazanej części miasta zamieszkałej przez dotkniętych chorobą mieszkańców.

Z pomocą potężnej technologii i broni odkrywają prawdziwy powód, dla którego wszyscy są zarażeni i próbują powstrzymać rozwój epidemii.

Reżyseria: Mark Atkins

Występują: Michael Jai White, Kadeem Harrison, Gerald, Webb

Cykl „Przygodowe soboty”:

  • HOOK                                                                                                     01.07.2023 22:00
  • ZAPOMNIANY LĄD                                                                               02.07.2023 00:45
  • LEGENDA ZORRO                                                                               08.07.2023 22:00
  • ALLAN QUATERMAIN I ŚWIĄTYNIA CZASZEK                                      09.07.2023 00:30
  • HUDSON HAWK                                                                                    15.07.2023 22:00
  • 200 NA GODZINĘ                                                                                  16.07.2023 00:00
  • BOHATER OSTATNIEJ AKCJI                                                                          22.07.2023 22:00
  • W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA                                                               23.07.2023 00:30
  • A.X.L                                                                                                        29.07.2023 22:00
  • ANDROID COP                                                                                        30.07.2023 00:00