W styczniu na kanale AMC pojawi się cykl filmowy pełen zaskakujących seansów science-fiction. Na antenie zobaczymy niepokojące wizyty kosmitów, podróże do równoległych światów, zainfekowane meteory, śmiertelne epidemie wirusa i nie tylko. Wśród filmów zobaczymy między innymi: „Bliskie spotkania trzeciego spotkania”, czyli wielokrotnie nagradzany film Stevena Spielberga opowiadający o wizycie obcych; „Trzynaste piętro” – historia wizjonera oskarżonego o morderstwo, którego celem jest rozwiązanie tajemnicy znajdującej się na granicy symulacji i rzeczywistości; „Grzeczny świat” przedstawiający tajemnicze miasteczko, gdzie nastolatkowie poddawani są niebezpiecznym eksperymentom kontrolującym ich umysły, oraz „Tylko jeden” – opowieść o Gabrielu i jego misji stworzenia najsilniejszej wersji siebie poprzez eliminację swoich alter ego z równoległych światów.

Pierwszy film cyklu „Sci-Fi” pojawi się na kanale AMC już 7 stycznia.

BLISKIE SPOTKANIA TRZECIEGO STOPNIA

(1977)
sobota, 7 stycznia o 22:00

 „Bliskie spotkania trzeciego stopnia” Stevena Spielberga to uważany za najlepszy film
o wizycie obcych na Ziemi, który został nominowany do ośmiu Oscarów®. Roy Neary (Richard Dreyfuss) podczas pracy doświadcza niezwykłego spotkania z dziwnym statkiem kosmicznym. Powtarzające się wizje góry powodują narastającą obsesję, doprowadzającą go do emocjonalnego punktu krytycznego. Zdesperowany, by zrozumieć, czego doświadczył, znajduje sojusznika w Jillian (Melinda Dillon), samotnej matce, która wierzy, że jej syn został uprowadzony przez kosmitów.

Tytuł: Bliskie spotkania trzeciego stopnia (Close Encounters of the Third Kind)

Reżyseria: Steven Spielberg

Występują: Richard Dreyfuss, Melinda Dillon

NIE DOTYKAJ!
(2012)
niedziela, 8 stycznia o 00:40

Wielki meteor zmierza prosto w kierunku Ziemi. Próbując ocalić planetę, międzynarodowy zespół obronny wystrzeliwuje rakietę, która ma go zniszczyć. Udaje się to – z wyjątkiem małego kawałka meteoru, który ląduje w odległej części Włoch. Żeński amerykański zespół rockowy odbywa trasę koncertową po Europie, gdy meteor spada w pobliżu. Wkrótce niemal wszyscy w okolicy zostają w tajemniczy sposób zainfekowani. Zespół musi się zjednoczyć, aby pokonać epidemię obcych.

Tytuł: Nie dotykaj! (Solid State)
Reżyseria: Stefano Milla

Występują: Vivica A. Fox, Ava Brunini

RESIDENT EVIL
(2002)
sobota, 14 stycznia o 22:00

Thriller oparty na popularnej serii gier wideo. Coś strasznego czai się w Hive, ogromnej podziemnej placówce badawczej. Pojawia się śmiertelna epidemia wirusowa, a w odpowiedzi na nią Red Queen, superkomputer, który kontroluje Hive, uszczelnia cały obiekt, aby powstrzymać wyciek, zabijając wszystkich uwięzionych pracowników. Kiedy Alice (Milla Jovovich) i Rain (Michelle Rodriguez) razem z grupą komandosów przybywają do laboratorium w celu wyizolowania wirusa, wkrótce odkrywają, że pracownicy nie są tak naprawdę martwi. Przeistoczyli się w krwiożercze zombie, których jedno ugryzienie lub zadrapanie przynosi natychmiastową transformację w ich gatunek.

Tytuł: Resident Evil 2

Reżyseria: Paul W.S Anderson

Występują: Milla Jovovich, Michelle Rodriquez

RESIDENT EVIL 2: APOKALIPSA
(2004)
niedziela, 15 stycznia o 00:00

W sequelu przeboju „Resident Evil” Alice (Milla Jovovich) budzi się z głębokiego snu, by przekonać się, że jej najgorszy lęk się spełnił – śmiertelny wirus T, który próbowała zwalczyć, został uwolniony w Raccoon City. Alice została schwytana przez korporację Umbrella w celu przeprowadzenia eksperymentu i genetycznie ulepszona o nowe zmysły, większą zręczność
i moc. Łączy siły z małą grupą niezainfekowanych ludzi, w tym z dwoma członkami elitarnego zespołu Umbrella – Jill Valentine (Sienna Guillory) i Carlosem Olivierą (Oded Fehr).

Tytuł: Resident Evil 2: Apokalipsa (Resident Evil: Apocalypse)                                                                          

Reżyser: Alexander Witt

Występują: Milla Jovovich, Jared Harris

TRZYNASTE PIĘTRO
(1999)
sobota, 21 stycznia o 22:00

Na 13. piętrze wieżowca w centrum miasta wizjonerzy Douglas Hall (Craig Bierko) i Hannon Fuller (Armin Mueller-Stahl) doprowadzają technologię wirtualnej rzeczywistości do ekstremum, odtwarzając Los Angeles z 1937 roku na komputerowym chipie. Kiedy Hall budzi się przy zakrwawionych ubraniach i zamordowanym Fullerze, staje się głównym podejrzanym. Aby rozwiązać sprawę morderstwa, Hall rozpoczyna poszukiwania prawdy, które pogrążają go w świecie morderstw i oszustw. Granica między fantazją a rzeczywistością zaciera się, gdy poznaje piękną i tajemniczą Jane (Gretchen Mol). Aby znaleźć odpowiedzi, Hall musi odkryć, co jest prawdziwym światem, a co tym stworzonym przez siebie.

Tytuł: Trzynaste piętro (The Thirteenth Floor)

Reżyser: Josef Rusnak

Występują: Craig Bierko, Gretchen Mol

GRZECZNY ŚWIAT
(1998)
niedziela, 22 stycznia o 00:00

Po samobójstwie starszego brata Steve Clark (James Marsden) przeprowadza się razem
z rodzicami do słonecznej enklawy Cradle Bay, gdzie wskaźnik sukcesu nastolatków jest niezwykle wysoki. Żadnych wypadków po pijanemu, żadnych przedawkowań narkotyków, żadnych rozpaczliwych samobójstw. Tutaj nastolatki zajmują się jedynie takimi zajęciami, jak praca społeczna i zdobywanie dobrych ocen. W tej perfekcji jest jednak coś nienaturalnego. Opierając się urokowi „Niebieskich Wstęg” – perfekcyjnych nastolatków z miasteczka – Steve nawiązuje kontakt z wyrzutkami: Gavinem (Nick Stahl) i Rachel (Katie Holmes), którzy są równie podejrzliwi wobec niepokojących zachowań swoich rówieśników. Są pewni, że nocne zmiany osobowości w Cradle Bay są spowodowane przez złowrogą siłę…

Tytuł: Grzeczny świat (Disturbing Behavior)                                                                         

Reżyser: David Nutter

Występują: James Marsden, Katie Holmes

GATTACA – SZOK PRZYSZŁOŚCI
(1997)
sobota, 28 stycznia o 22:00

W tym futurystycznym thrillerze ludzie wyprodukowani w probówkach rządzą społeczeństwem, a starannie opracowana genetyka decyduje o życiu człowieka. Ethan Hawke gra Vincenta Freemana, młodego człowieka, nazywanego „In-Valid”, ponieważ został poczęty nie w laboratorium, a z miłości. Zdeterminowany, by osiągnąć swój cel, kupuje tożsamość od pośrednika DNA, zamieniając się miejscami z genetycznie doskonałym, ale sparaliżowanym Jerome’em (Jude Law). Zmieniając swój wygląd i ukrywając niedoskonałą naturę, Vincent pnie się po szczeblach korporacji Gattaca, jednocześnie rozpoczynając romans z piękną współpracowniczką Irene (Uma Thurman). Jest o krok od spełnienia swojego marzenia
o eksploracji przestrzeni międzyplanetarnej, jednak nagle okazuje się, że dyrektor agencji kosmicznej zostaje zamordowany. Śledztwo w tej sprawie może doprowadzić do ujawnienia fałszywej tożsamości Vincenta.

Tytuł: Gattaca – Szok przyszłości (Gattaca)

Reżyseria: Andrew Niccol

Występują: Ethan Hawke i Uma Thurman

TYLKO JEDEN
(2001)
niedziela, 29 stycznia o 00:05

Równoległe wszechświaty zderzają się, gdy nieuczciwy agent przydzielony do monitorowania tych światów zaczyna eliminować wersje samego siebie w każdej alternatywnej rzeczywistości. Zdobywając więcej energii i mocy z każdą zniszczoną wersją, musi w końcu zmierzyć się z człowiekiem stojącym pomiędzy nim a jego ostatecznym celem… byciem Tylko Jednym.

Tytuł: Tylko jeden (The One)

Reżyser: James Wong

Występują: Jet Li, Jason Statham

Cykl „Sci-Fi”:

  • BLISKIE SPOTKANIA TRZECIEGO STOPNIA                                   07.01.2023 22:00
  • NIE DOTYKAJ!                                                                                       08.01.2023 00:40
  • RESIDENT EVIL                                                                                     14.01.2023 22:00
  • RESIDENT EVIL 2: APOKALIPSA                                                           15.01.2023 00:00
  • TRZYNASTE PIĘTRO                                                                             21.01.2023 22:00
  • GRZECZNY ŚWIAT                                                                                 22.01.2023 00:00
  • GATTACA – SZOK PRZYSZŁOŚCI                                                       28.01.2023 22:00
  • TYLKO JEDEN                                                                                        29.01.2023 00:05