Części do ekspresów do kawy – w co warto zainwestować?

0

Bez względu na to, czy kupuje się ekspres do użytku domowego, czy do wykorzystania w kawiarni, restauracji lub biurze, trzeba dbać o jego stan techniczny. Tylko sprawne urządzenie daje gwarancję prawidłowej pracy, czego efektem będzie aromatyczna kawa jak z włoskiej kawiarni. Jakie części do ekspresów do kawy mogą się przydać?

Oryginalne części do ekspresów – najlepszy wybór!

W momencie, kiedy następuje konieczność dokupienia akcesoriów do ekspresów do kawy, warto zdecydować się na nowe i oryginalne produkty. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że urządzenie będzie właściwie sprawowało swoją funkcję i uniknie się niepożądanych awarii. Ponad to korzystając z oryginalnych części do ekspresów do kawy, dalej można korzystać z gwarancji nadanej urządzeniu przez producenta.

Jakie części do ekspresów do kawy są dostępne na rynku?

Czasami zdarza się, że podczas czyszczenia niektórych elementów ekspresu albo przypadkowego zrzucenia ich na ziemię, mogą one ulec mechanicznemu uszkodzeniu. Zdarza się też, że te niewielkie części po prostu się zgubią. Nie jest to powód, przez który trzeba pozbyć się całego ekspresu i kupować nowe urządzenie. Wystarczy dokupić uszkodzoną część w wyspecjalizowanym sklepie, np. na stronie https://caffegrano.pl/kategoria-produktu/dodatki/akcesoria/serwisowe.
Elementy ekspresu do kawy, które najłatwiej uszkodzić to dysze do gorącej wody oraz dysze spieniające mleko, potrzebne do uzyskania idealnego cappuccino czy latte machiato. Rozwiązaniem jest dokupienie osobno brakującej części. Na rynku można znaleźć pojedyncze części do konkretnych modeli ekspresów od producentów.

Natomiast do części do ekspresów, które należy wymieniać cyklicznie zalicza się filtr do wody. Oczyszcza on wodę i poprawia jej walory smakowe. Filtr zapobiega nadmiernemu zakamienianiu ekspresu i przedłuża jego trwałość. Częstotliwość wymiany filtra jest zależna od stopnia eksploatacji urządzenia, a także od twardości wody.

Akcesoria do czyszczenia ekspresów do kawy

Poza podstawowymi częściami do ekspresów do kawy, warto zaopatrzyć się w akcesoria umożliwiające zachowanie sprzętu w czystości. Zdarza się, że w ekspresie do kawy pojawiają się osady wapienne. Dotyczy to przede wszystkim pojemnika na wodę i kanałów, którymi ona przepływa. W takim wypadku należy przeprowadzić odkamienianie ekspresu przy pomocy specjalnego płynu lub proszku. Do konserwacji mechanizmu pracującego w ekspresie przydaje się za to smar spożywczy.
Dobrym rozwiązaniem będzie też zakupienie zestawu konserwacyjnego, w którego skład wchodzą m.in odkamieniacz, smar spożywczy, płyn do czyszczenia dysz i inne środki. Dzięki temu nie trzeba kupować osobno poszczególnych akcesoriów, gdyż wszystko co niezbędne, znajduje się w zestawie.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here