Home Inne Media Czas Wolny Czy lokale pachinko dożyją końca dekady?

Czy lokale pachinko dożyją końca dekady?

Świat nieustannie się zmienia – to oczywista prawda. Niektóre z nich przysparzają nam poczucia melancholii i zarysowuje na horyzoncie tęsknotę. Takim przebieg może zacząć cechować także kultowe pachinko.

Kultura wielkomiejskiej Japonii

Interesujesz się Japonią? Kultura Dalekiego Wschodu to coś, co od dawna wzbudza w Tobie chęć bliższego poznania? A może marzysz o wyjeździe do Kraju Kwitnącej Wiśni? Istnieje wiele powodów, które przyciągają turystów do tego państwa, a jednym z nich jest niewątpliwie magiczna atmosfera japońskich ulic. Ze względu na świecące nocą neony sprawiają one wrażenie jasnych jak w ciągu dnia. Co więcej, nieustannie przemierzają nimi tłumy miejscowych oraz turystów. A do tego oczywiście… są jeszcze niezwykłe salony pachinko!

Czym jest lokal pachinko?

To rodzaj gry automatowej, która przypomina nieco połączenie bilardu oraz pinballa. Rozpoczyna się ją od zakupu małych stalowych kulek, które następnie wrzuca się do automatu. Aby wygrana nie była zbyt prosta, zazwyczaj większość z nich po prostu wypada i stosunkowo rzadko zdarza się, że trafia do odpowiednich otworów. Gdy tak się zdarzy, wygrać można dużą ilość nowych kulek. A co z nimi zrobić? Be problemu można wymienić je na różnego rodzaju towary dostępne w lokalu. Ze względu na fakt, że hazard w Japonii jest nielegalny, nie oferuje się za nie pieniędzy, lecz ci sprytni wymieniają następnie wygrany towar na gotówkę w najbliższym okienku.

Jaka będzie przyszłość lokali pachinko?

Salony tego typu gier nieustannie przyciągają zainteresowanych swoimi kolorowymi neonami czy krzykliwym i głośnym wystrojem. Jaka mimo wszystko będzie ich przyszłość? Czy w świecie pełnym obowiązków, obostrzeń wywołanych kolejnymi falami pandemii koronawirusa oraz rozprzestrzeniającym się „wirusem samotności” ktokolwiek jeszcze zechce wyjść z domu, by zagrać na automatach? Chociaż dziś największa popularność przypadła grom komputerowym, to nadal wiele osób korzysta z przyciągających wzrok lokali pachinko i wygląda na to, że w nadchodzących latach nadal nie zabraknie ich fanów.

Zainteresował Cię ten wpis i szukasz więcej ciekawostek o podobnej lub zupełnie innej tematyce? Już dziś zajrzyj na nasz portal z nowinkami internetowymi i zapoznaj się z najnowszymi artykułami.

Brak komentarzy

Exit mobile version