Czy warto inwestować w Apple iPhone w 2023 roku?

Według statystyk ponad połowa amerykanów posiada iPhone’a. Użytkownicy na całym świecie doceniają zamknięty system oferowany przez te urządzenia. Smartfony z charakterystycznym logiem jabłka na pleckach są wydajne i potrafią spokojnie służyć przez lata. Czy warto zatem kupić nowy model tego telefonu w 2023 roku? Co nowego może nam zaoferować producent? Przekonajmy się.

Tak Apple rozwijało się przez lata

Firma Apple została założona w 1976 roku przez Steve’a Jobsa, Steve’a Wozniaka i Ronalda Wayne’a. Początkowo zajmowali się oni produkcją i sprzedażą komputerów osobistych, z których najsłynniejszym modelem był Apple I. W ciągu lat 80-tych firma rozwijała swoją ofertę o kolejne modele komputerów, a także oprogramowanie. W 1984 roku zaprezentowano Macintosha, pierwszy PC z interfejsem graficznym i myszą. Do tej pory, aby obsłużyć komputer trzeba było znać skomplikowane polecenia wpisywane w terminal.

W latach 90-tych Apple przeszedł trudny okres, jednak po powrocie Steve’a Jobsa na stanowisko dyrektora generalnego w 1997 roku, firma odniosła sukces dzięki wprowadzeniu na rynek nowych produktów takich jak iMac oraz iPod.

W 2007 roku pojawił się iPhone, co zapoczątkowało nowy rozdział w historii marki – rozwój segmentu urządzeń mobilnych. Kolejne lata przyniosły premiery kolejnych generacji iPhone’a oraz pojawienie się iPadów.Do dziś wiele osób kojarzy Apple z innowacyjnością, designem i wysoką jakością produktów.

Co wyróżnia iPhone’y?

To, co szczególnie doceniają użytkownicy marki Apple, to wysokiej jakości wykonanie, nowoczesny design oraz zaawansowana technologia. Procesory amerykańskiego producenta to jedne z najszybciej i najbardziej wydajnych podzespołów na świecie.

IPhone posiada również dostęp do unikalnych aplikacji i usług oferowanych przez Apple, takich jak iTunes, iCloud i Apple Pay. Smartfony cechują bardzo dobre aparaty fotograficzne. Doceniają je nawet producenci światowej klasy – w 2020 powstał teledysk Lady Gagi do utworu “Stupid Love”, który w pełni nakręcono za pomocą iPhone’a 11 PRO.

To sprawia, że iPhone’y są takie wydajne

iPhone’y korzystają z najnowszych procesorów firmy Apple, takich jak A15 Bionic, zapewniających zapewniają wysoką wydajność i szybkość działania. Dodatkowo smartfony wyposażono w dużą ilość pamięci RAM, co pozwala na jednoczesne działanie wielu aplikacji bez spowolnienia działania.

iPhone’y korzystają z systemu operacyjnego iOS, który jest specjalnie zoptymalizowany dla sprzętu firmy Apple, co pozwala na płynne działanie aplikacji i brak problemów z kompatybilnością. To zamknięte środowisko. Znacznie trudniej jest dostać się do niego z zewnątrz osobom niepożądanym.

Integracja sprzętu i oprogramowania to kolejna ogromna zaleta smartfonu Apple. Sprzęty te są projektowane jako całościowy system, co oznacza, że urządzenie i oprogramowanie są idealnie dopasowane do siebie, a to z kolei pozwala na optymalne wykorzystanie mocy obliczeniowej i pamięci. Dodatkowo producent dba o regularne usprawnienia i aktualizacje systemu.

2023 rok a nowe iPhone’y – warto czy nie?

Spróbujmy zatem odpowiedzieć na pytanie zadane w tytule tego artykułu – czy warto inwestować w Apple w 2023 roku? Decyzja o zakupie nowego telefonu, w tym iPhone’a, zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Jeśli jesteś zadowolony z obecnego telefonu i nie potrzebujesz nowych funkcji lub lepszej specyfikacji, to inwestowanie w nowy model może nie być konieczne. Jeśli jednak chcesz mieć najnowszy sprzęt z najlepszą specyfikacją i funkcjami, to inwestycja w nowy iPhone będzie strzałem w dziesiątkę.

Obecnie nowe modele smartfonów ze stajni Apple pojawiają się średnio co rok. Na tę chwilę wyczekujemy premiery iPhone’a 15, który zgodnie z tradycją powinien pojawić się jesienią 2023. Chwilowo nie wiemy o nim zbyt wiele. Amerykański producent hucznie zapowiedział, że planują stworzenie najlepszego do tej pory smartfona w ich ofercie, bowiem najnowocześniejszy biochip A17 Bionic ma zużywać mniej baterii i być jeszcze bardziej wydajny!

Na jakie iPhone’y warto zwrócić uwagę teraz?

IPhone 14

Najnowszym dzieckiem marki Apple jest iPhone 14. Działający na 6-rdzeniowym procesorze smartfon działa bez żadnych zakłóceń. W ofercie pojawiły się zupełnie nowe kolory telefonu: oprócz klasycznej i eleganckiej czerni i bieli, znajdziemy tam przygaszoną lawendę, chłodny stalowy niebieski, soczystą czerwień czy niezwykle popularną butelkową głęboką zieleń.

Aparat 12+12 Mpix w iPhone 14 zachwyci Cię ilością detali na fotografiach. Fani amatorskich zdjęć z pewnością będą zachwyceni. Baw się trybem portretu, filmikami w zwolnionym tempie i panoramą, z pomocą której uchwycisz cały ten piękny górski szlak w trakcie wycieczki rowerowej.

W sklepie internetowym Neonet znajdziesz jeszcze więcej o iPhone’ów 14: https://www.neonet.pl/smartfony-i-navi/smartfony/f/20527-modele-producenta-apple:iphone-14.html

IPhone 13

Jednym z najważniejszych ulepszeń względem poprzedników jest ekran ProMotion, oferujący wyższą rozdzielczość i większą liczbę klatek na sekundę, co pozwala na płynniejsze wyświetlanie wideo i gier.

Aparat fotograficzny wzbogacono o Night mode Portrait, pozwalający na robienie zdjęć w trybie portretowym w trudnych warunkach oświetleniowych. Teraz nawet w nocy uzyskasz wyraziste i szczegółowe zdjęcia! iPhone 13 posiada również certyfikat IP68, co oznacza, że jest odporny na pył i wodę.

Chcesz sprawdzić, co jeszcze mają do zaoferowania iPhone’y 13? Zajrzyj tutaj: https://www.neonet.pl/smartfony-i-navi/smartfony/f/20527-modele-producenta-apple:iphone-13.html

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl