Czy warto kupić ciągnik siodłowy DAF?

Zależy Ci na tym, żeby nowy ciągnik siodłowy wyróżniał się dobrą jakością, a do tego umożliwiał łatwy serwis i dostęp do części zamiennych? W takim razie zdecyduj się na model od znanej i renomowanej marki. Jednym z przykładów jest ciągnik siodłowy DAF – przekonaj się, czym wyróżniają się maszyny od tego producenta i czy warto je zakupić.

Jakie zalety mają ciągniki siodłowe DAF?

Transport ciężkich i wielkogabarytowych ładunków na większe odległości wymaga specjalnego środka transportu. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się ciągnik siodłowy. DAF to jedna z najpopularniejszych marek, ponieważ pojazdy od tego holenderskiego producenta wyróżniają się wysoką wydajnością. Dodatkowo do dyspozycji masz sporo różnych modeli, które będą dopasowane pod względem budowy kabin, cech pojazdu oraz poziomu szumu. Każdy z tych aspektów wpływa na trasy, jakie będziesz mógł pokonywać, a także na komfort podczas jazdy.

Jakie ciągniki siodłowe DAF są najpopularniejsze?

DAF 95XF

Pierwsze pokolenie ciągników siodłowych marki DAF stanowią modele 95XF, które były produkowane w latach 1997-2002, a także nieco ulepszone wersje z lat 2002 i 2006 – uznawane są już za drugie pokolenie. Pojazdy te wyróżniają się normą emisji spalin EURO 3, dlatego nie sprawdzą się np. w dużych aglomeracjach, gdzie obowiązują bardziej restrykcyjne zasady dotyczące właśnie emisji spalin. Dodatkowo ciągnik siodłowy DAF XF95 wyróżnia się:

  • napędem 4×2, 6×2, 6×4 lub 8×4;
  • dwoma różnymi wariantami kabin z dwoma miejscami do spania – różnią się między sobą wewnętrzną wysokością;
  • obecnością wentylowanych hamulców tarczowych;
  • poziomem szumu nieprzekraczającym 66 dB – dotyczy to prędkości wynoszącej ok. 85 km/h.

DAF XF106

Przedstawicielami czwartego pokolenia ciągników siodłowych DAF są modele XF106, które były produkowane w latach 2013-2017. Warto zdecydować się na te pojazdy nie tylko ze względu na nowoczesny wygląd, ale przede wszystkim na zmodernizowane sześciocylindrowe silniki diesla, które odpowiadają standardom EURO 6. Dodatkowo mają założony przebieg na poziomie 1,6 mln km. Do dyspozycji jest także bardzo wygodna i przestronna kabina – przede wszystkim dotyczy to modelu Super Space Cab. Znajduje się tam wygodne łóżko z jednoczęściowym materacem, wysuwany stolik, a także wiele przydatnych schowków – wewnątrz oraz na zewnątrz kabiny. Warto też podkreślić, że kabina w DAF XF106 ma dobrą izolację, reflektory LED, a do tego pojazd wyróżnia się wysoką bezawaryjnością i niskim spalaniem.

DAF XF

Jeśli zależy Ci na kupnie nowoczesnego ciągnika siodłowego, to polecamy wybór modelu DAF XF, który reprezentuje piąte pokolenie i był produkowany w latach 2017-2019. Te ciągniki mają jeszcze bardziej udoskonalony silnik, aerodynamikę i elementy transmisji, co pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa o ok. 7%. Atutem są także systemy elektroniczne i ciekawy wygląd.

Gdzie można kupić ciągniki siodłowe marki DAF?

Bez problemów możesz kupić zarówno nowe, jak i używane ciągniki siodłowe DAF, a dzięki temu z łatwością dopasujesz je do budżetu, jakim dysponujesz. Co więcej, dotyczy to pojazdów każdego z pięciu pokoleń. Choć z pewnością najwięcej ofert dotyczy tych najpopularniejszych modeli, czyli np. XF, CF oraz LF. W ten sposób nie tylko rozszerzysz swoją działalność, ale również zdołasz zrealizować wszystkie zlecenia – nawet wtedy, gdy doszło do nagłej awarii pojazdu.

Zastanawiasz się, gdzie możesz kupić dobrej jakości ciągnik siodłowy? Oprócz autoryzowanych salonów czy dealerów możesz skorzystać z ofert dostępnych na cenionych serwisach z ofertami.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj