Czy warto kupić telewizor 8K?

Niejedna osoba zastanawia się, czy warto kupić telewizor 8K. Do sprzedaży trafiło sporo urządzeń obsługujących wspomnianą rozdzielczość, jednak nie należą one do najtańszych. W wielu przypadkach starsze technologie sprawdzają się równie dobrze! Poniżej umieszczono kilka praktycznych informacji na ten temat.

Ile kosztuje telewizor 8K?

Na samym początku należy odpowiedzieć na powyższe pytanie, ponieważ koszt zakupu może okazać się kluczowy. Ceny urządzeń 8K są zróżnicowane, a wiele zależy od marki oraz przekątnej ekranu. Wiadomym jest, że im większy odbiornik TV, tym droższy koszt zakupu. Waha się on od około 9 000 zł do 30 000 zł. Wiadomym jest, że nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek. Są jednak sposoby na to, aby zapłacić za taki telewizor nieco mniej niż w standardowej ofercie. Na stronie Rabatio.com można znaleźć na przykład aktualne kody rabatowe NEONET ale również do innych dużych sklepów z elektroniką. Warto polować na okazje nie tylko podczas okresów świątecznych. Dzięki nim można zaoszczędzić sporą ilość gotówki. Na przestrzeni najbliższych lat technologia 8K zostanie rozpowszechniona, co oznacza obniżenie cen omawianych urządzeń.

Czy zakup TV 8K ma sens?

Telewizory 8K przeznaczone są przede wszystkim osobom, które w zaciszu domowym pragną poczuć się zupełnie tak, jak w prawdziwym kinie. Faktem jest, że takie urządzenia zapewniają najwyższą jakość obrazu, idealny kontrast oraz nasycenie. Tutaj nie ma mowy nawet o najmniejszych niedociągnięciach. Trzeba jednak podkreślić, że obecnie dostępnych jest niewiele treści w standardzie 8K. Wynika to z faktu, że dla zdecydowanej większości konsumentów technologia 4K jest całkowicie wystarczająca. Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo, że na przestrzeni lat pojawi się więcej materiałów o wspomnianej jakości.

Gdzie kupić telewizor 8K?

Dostępność telewizorów 8K w sklepach stacjonarnych jest niewielka. Są to urządzenia relatywnie drogie, a więc cieszą się mniejszym zainteresowaniem niż odbiorniki 4K. Najlepszą opcją wydaje się być złożenie zamówienia przez internet. Wybór sprzętów w e-sklepach jest ogromny, co ułatwia znalezienie odpowiedniego wariantu. Nie można również nie wspomnieć o niższych cenach oraz licznych promocjach i rabatach. Zadowoli to osoby, które nie lubią przepłacać. Ważne jest to, aby po odebraniu przesyłki sprawdzić stan TV. Nie zaszkodzi również wykupić dodatkowe ubezpieczenie, które obowiązuje również w okresie eksploatacji.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl