Czy wykupienie pakietu medycznego może wpłynąć na efektywność pracowników?

Prywatne pakiety medyczne w ostatnich latach zyskują sobie coraz większą popularność. Pod tą nazwą kryje się usługa prywatnej opieki medycznej na wysokim poziomie. Osoby, które posiadają wykupiony pakiet mogą korzystać z szerokiej oferty opieki zdrowotnej.

Czym są prywatne pakiety medyczne?

Pakiety medyczne powstały z myślą o osobach, które poszukują usług zdrowotnych na najwyższym poziomie. Z oferty tej korzystają zarówno osoby posiadające dostęp do państwowej opieki zdrowotnej jak i ci, którzy nie mają ubezpieczenia, chociażby z powodu świadczenia pracy w oparciu o umowy cywilnoprawne. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że polska państwowa służba zdrowia pozostawia wiele do życzenia. Pacjentów odstraszają przede wszystkim długie kolejki do specjalistów oraz utrudniony dostęp do zabiegów i operacji. Nie wszyscy są też zadowoleni z jakości kontaktu z lekarzami zatrudnianymi w publicznych szpitalach i przychodniach. Zupełnie inny poziom obsługi występuje w przypadku pakietów medycznych, które zdecydowanie warto wykupić.
Pakiety medyczne dostępne są zarówno dla osób indywidualnych jak i w ramach specjalnych ofert dla pracowników firm, urzędów i korporacji. Oznacza to, że osoba korzystająca z pakietu nie zawsze musi płacić za niego osobiście. Pakiety zwykle występują w kilku różnych wariantach, dostosowanych do potrzeb danych osób. Obowiązuje tutaj zasada, że im droższy pakiet tym większy wachlarz usług oferuje. Bardzo często stosowana jest również opcja, kiedy pracownik wnosząc symboliczną opłatę może prywatną opieką objąć także swoją rodzinę.
Pracownicy bez wątpienia są zadowoleni z pakietów medycznych, gdyż jest to wygodne rozwiązanie oszczędzające czas i przynoszące realne korzyści. Nie trzeba tutaj czekać długo na termin wizyty a i same kolejki przed gabinetem są krótsze, bo pacjenci umawiani są na konkretne godziny. Mają oni dostęp do wielu badań, zabiegów, najlepszych specjalistów. Placówki działające w ramach pakietów to niezwykłe przyjazne i nowocześnie wyposażone jednostki, które dostępne są na terenie całego kraju.

Dlaczego warto wykupywać pakiety medyczne dla pracowników?

Dobrze dobrane pakiety medyczne dla pracowników przynoszą korzyści obu stronom. Dzięki nim łatwiej jest przyciągnąć do danej firmy wartościowe kadry, bo pakiety są czynnikiem znacznie uatrakcyjniającym daną ofertę pracy i motywującym do działania. Okazuje się również, że i pracodawcy mogą mieć korzyści związane z pakietami. Ich stosowanie poprawia wizerunek firmy na rynku oraz podnosi jej konkurencyjność. Prywatna opieka medyczna na wysokim poziomie sprawia, że pracownicy są po prostu zdrowsi i dużo rzadziej korzystają ze zwolnień lekarskich. Warto podkreślić, że liczy się nie tylko ich obecność w pracy ale także wysoka efektywność, co każdej firmie po prostu się opłaca. Dzięki temu, że na wizyty lekarskie można łatwo i szybko umówić się na przykład z pomocą aplikacji, pracownik dużo częściej wybierze godziny popołudniowe i wieczorne a więc nie będzie się zwalniał z pracy. Pakiety medyczne pomogą także w leczeniu chorób zawodowych i przy przeprowadzaniu badań okresowych. Bardzo ważne jest także to, że wydatki na pracownicze pakiety mogą być zakwalifikowane jako koszty uzyskania przychodu.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://mediccentre.pl/pakiety-medyczne-dla-firm

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl

1 KOMENTARZ