Dekoder bezprzewodowy – jaki wybrać i na jakie funkcje zwrócić uwagę?

0

Jeszcze kilka lat temu nikt nie przypuszczał, że oglądanie telewizji bez wielu kabli będzie w ogóle możliwe. Splątane przewody wynurzające się spod telewizora nie dość, że wyglądały nieestetycznie, to w dodatku były niepraktyczne. Na szczęście jest na to dobry sposób – telewizja przez Internet i bezprzewodowy dekoder z modułem Wi-Fi.

Jak działa dekoder bezprzewodowy?

Telewizja przez Internet działa dzięki specjalnemu dekoderowi bezprzewodowemu. Poprzez wbudowany moduł Wi-Fi do zainstalowania dekodera w sieci nie potrzeba bezpośredniego podłączenia do routera. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z Internetem standardowym, czy światłowodowym. Jedynym niezbędnym tutaj kablem jest przewód HDMI, za pomocą którego połączymy dekoder z naszym telewizorem. Takie rozwiązanie to spore ułatwienie, dzięki któremu będziemy mogli podłączyć telewizję w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Ważne jest tylko, by miało ono dostęp do sieci.

Jaki dekoder bezprzewodowy wybrać?

Przy wyborze urządzenia najważniejsza jest jego jakość. To, jaki dekoder bezprzewodowy wybierzemy, w dużej mierze zależy od tego, jakie dekodery Wi-Fi oferuje nasz dostawca. Jeśli jednak dopiero poszukujemy dobrego operatora, warto zwrócić uwagę na ofertę firmy INEA – dostawcy telewizji i dekodera HIWAY.

Dekoder bezprzewodowy HIWAY umożliwia stworzenie konta użytkownika, które całkowicie dopasowuje się do naszych potrzeb, wyświetlając informacje o ulubionych programach, kanałach i porach oglądania. Ponadto urządzenie można połączyć z systemem multiroom, dzięki któremu możliwe staje się oglądanie różnych kanałów nawet na pięciu urządzeniach jednocześnie. Oprócz jakości istotny jest także wygląd samego urządzenia. Model oferowany przez firmę INEA jest niezwykle kompaktowy. Dzięki małym wymiarom (12 x 12 cm) zajmuje niewiele miejsca i jest bardzo dyskretny – nie rzuca się w oczy.

Na jakie dodatkowe funkcje warto zwrócić uwagę, kupując bezprzewodowy dekoder?

Przy wyborze dekodera istotne są również funkcje dodatkowe, jakie oferuje operator. Oprócz wspomnianej już wcześniej możliwości tworzenia osobistego konta oraz opcji multiroom warto zwrócić uwagę na:

  • obsługiwaną rozdzielczość – im większa, tym lepiej. Dekoder HIWAY umożliwia oglądanie filmów w najwyższej rozdzielczości 4K, oczywiście o ile mamy odpowiedni telewizor, dzięki czemu możemy cieszyć się niezwykłą precyzją i szczegółowością obrazu;
  • dostęp do biblioteki VOD – wideo na życzenie to przydatna funkcja, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy fanami telewizji tradycyjnej. Dzięki VOD możemy oglądać to, co chcemy i kiedy tylko chcemy;
  • nagrywarkę – dekodery z funkcją nagrywania pozwalają na zachowanie ulubionych filmów. Sprawdza się ona w szczególności, kiedy dwa programy, które chcemy obejrzeć, emitowane są w tym samym czasie. Dzięki nagrywarce nie musimy martwić się, że ominie nas odcinek ulubionego serialu;
  • możliwość cofania – dekoder HIWAY umożliwia nie tylko powrót do początku programu, lecz także do wszystkich seriali i filmów wyemitowanych w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Bezprzewodowe dekodery mają wiele zalet. Są wygodne w użytkowaniu, nie wymagają rozbudowanej sieci telewizyjnej, a przy tym nie potrzebują niezliczonej ilości kabli. Telewizja przez Internet jest po prostu najlepszą opcją.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here