Depilacja laserowa – co warto wiedzieć?

0

Jednym z najlepiej ocenianych i najchętniej wybieranych zabiegów z oferty polskich gabinetów kosmetologicznych jest tytułowa depilacja laserowa. Prostota, efektywność i koszty tego zabiegu ściągają uwagę rosnących rzeszy zainteresowanych, dlatego też wraz z cenionym serwisem AkademiaZdrowejSkory.pl przygotowaliśmy garść przydatnych informacji dla osób zainteresowanych zabiegiem.

Depilacja laserowa – na czym polega, jak wygląda zabieg?

Usuwanie włosów z różnych sektorów naszego ciała nigdy nie było bardziej efektowne niż dzisiaj. Laserowa depilacja to metoda bezinwazyjna i niemal bezbolesna. W założeniu laser do depilacji nie oddziałuje na naskórek i nie ingeruje w tkankę, jak np. wyrywanie włosów. Działa za to podskórnie, gdzie usuwa mieszki włosowe i trwale niweluje owłosienie. Zabieg depilacji laserowej musi być prowadzony przez przeszkolonego kosmetologa, jedynie profesjonalne usługi zapewniają nam bezpieczeństwo i efektywne działanie – zapewnia ekspertka od depilacji laserowej w Kaliszu z AkademiaZdrowejSkory.pl.

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który prowadzony jest miejscowo. Redukcja mieszków włosowych nie boli i nie powoduje uszkodzenia tkanki, sam laser do depilacji nie dotyka zaś skóry i nie parzy jej. Depilacja laserowa usuwa włosy z różnych sektorów ciała – jest metodą wszechstronną i skierowaną do olbrzymiej grupy klientów.

Depilacja laserowa – ile zabiegów, jakie partie ciała?

Pełny efekt usuwania owłosienia, jaki daje depilacja laserowa, wymaga poddania się kilku sesjom kosmetologicznym. Niestety błędna jest opinia, że jeden zabieg depilacji laserowej wystarczy, by skutecznie i trwale usunąć włosy z danego sektora. Częstotliwość i ilość zabiegów ustala się indywidualnie dla każdego klienta, jest to zależne od stopnia usuwania włosów, intensywności owłosienia oraz indywidualnych warunków lub przeciwwskazań. Warto dodać, że już po pierwszym zabiegu, depilacja laserowa usuwa około 40% owłosienia, więc efekt jest bardzo widoczny po pierwszej wizycie w gabinecie kosmetologicznym, a następnie jest utrwalany i pogłębiany – średnio to 6 zabiegów.

Depilacja laserowa jest przeznaczona zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Jest to wszechstronny zabieg, można go stosować zarówno dla najpopularniejszych dla depilacji miejsc, jak np. pachy lub okolice bikini. Metoda sprawdza się też świetnie w usuwaniu owłosienia z rąk, pleców lub pośladów. Warto zajrzeć na AkademiaZdrowejSkory.pl po więcej szczegółów oraz ceny depilacji laserowej.

Czy depilacja laserowa boli, czy jest bezpieczna?

Spotykamy się w branży z rezerwą niektórych klientów odnośnie tego, czy depilacja laserowa jest bolesna. Uczucie, jakie towarzyszy miejscowemu skierowaniu lasera do depilacji to raczej pieczenie lub szczypanie, jest jednak krótkotrwałe i trudno zakwalifikować to jako ból, raczej zaś jako uczucie dyskomfortu. Jeśli tylko wybierzemy profesjonalny salon kosmetologiczny, zabieg jest w pełni bezpieczny i zdecydowanie mniej bolesny niż np. depilacja woskowa. Ponadto jest to trwałe usuwanie owłosienia, czego nie oferują inne metody depilacji.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here