MacBook Pro to jeden z najczęściej wybieranych laptopów. Komputery przenośne muszą spełniać duże wymagania użytkowników takie jak chociażby wytrzymałość, długi czas pracy na jednym ładowaniu czy elegancki design. Apple to firma, która uznawana jest za niezwykle rzetelnego producenta, który oferuje swoim klientom urządzenia działające bez zarzutu. Dlaczego MacBooki Pro stały się tak popularne?

MacBook Pro – charakterystyka

MacBook Pro jest oferowany w dwóch wersjach rozmiarowych – 13″ oraz 16″. Możliwy jest więc wybór modelu dopasowanego do potrzeb konkretnego użytkownika. Laptop ten w swojej najlepszej wersji posiada aż 64 GB pamięci RAM. Jest to urządzenie, które działa bardzo płynnie, a 16-calowa matryca sprawia, że z powodzeniem można wykorzystywać go do pracy biurowej. Doskonałe podzespoły sprawiają, że można korzystać z tego sprzętu w celu obsługi zaawansowanych programów. Edycja materiałów graficznych, a także plików audio-wideo, jest niezwykle przyjemna przy użyciu właśnie tego MacBooka. Jakość obrazu, którą gwarantuje wyświetlacz Retina, sprawia, że kolory są doskonale odwzorowane i wszystkie filmy wyglądają realistycznie. Warto wspomnieć też o klawiaturze Magic Keyboard, która zapewnia wygodę podczas tworzenia tekstów, a także o wysokiej jakości dźwięku. 

Największa zaleta – ekosystem Apple

Bez dwóch zdań – parametry techniczne w dużej mierze wpływają na to, że MacBook Pro jest tak chętnie wybierany. Dodatkowym atutem, który ma ogromne znaczenie, jest też sprawnie funkcjonujący ekosystem Apple. Dzięki niemu wszystkie posiadane urządzenia wyprodukowane przez Apple na bieżąco synchronizują się między sobą. Należy jedynie zalogować się na to samo konto Apple ID. Automatyczne przesyłanie maili, zdjęć i wszystkich innych materiałów usprawnia nie tylko pracę zawodową, ale również sprawia, że korzystanie z MacBooka Pro w celach rozrywkowych jest zdecydowanie bardziej intuicyjne i przyjemne. Funkcje takie jak Handoff, AirPlay czy AirDrop ułatwiają też przesyłanie plików pomiędzy urządzeniami Apple należącymi do różnych użytkowników. Dzięki usłudze AirPlay można przesyłać obraz też na sprzęty innych firm, które posiadają odpowiednią funkcję. W dużej mierze są to głośniki i telewizory. 

MacBook Air vs. MacBook Pro

MacBook w wersji Pro jest zdecydowanie droższy niż podstawowy MacBook Air. Czy warto zainwestować w ten sprzęt niemałą sumę gotówki? Nie da się ukryć, że możliwości oferowane przez laptop w wersji Pro są zdecydowanie większe. Pierwszym atutem jest większy wymiar. Szesnaście cali zdecydowanie ułatwia pracę i zapewnia większy komfort wykonywania różnorodnych zadań. Również oglądanie filmów i granie w gry będzie zdecydowanie przyjemniejsze przy użyciu MacBooka Pro. 

MacBook Air najlepiej sprawdzi się w użytkowaniu osób, które cenią sobie mobilność i użyteczność. Poradzi sobie doskonale z obsługą różnorodnych programów i zapewni sprawne działanie, ale wszelkie czynności będą nieco mniej komfortowe niż w przypadku korzystania z MacBooka Pro. Warto pamiętać o tym, że to wersja Air cechuje się dłuższym czasem pracy na jednym ładowaniu. Przed zakupem warto określić swój budżet oraz sprecyzować oczekiwania i to do nich dostosować konkretny model MacBooka. Bez względu jednak na indywidualne upodobania, MacBook Pro zawsze będzie dobrym wyborem.