Dlaczego warto korzystać z maty do akupresury?

0

Akupresura cieszy się coraz większą popularnością. Nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Czym jest ta technika i na czym ona polega? Czy akupresura to uznana metoda leczenia konkretnych schorzeń i czy każdy może skorzystać z maty do akupresury?

Czym wyróżnia się dobra mata do akupresury?

Na pewno warto zwrócić uwagę na to, czy produkt wykonany jest z tworzyw wysokiej jakości, które mogą mieć kontakt z ludzką skórą. Takie maty do akupresury ma w swojej ofercie na przykład polski producent, All4Fit, który oferuje zarówno maty, jak i całe zestawy masażowe do akupresury.

Przed zakupem upewnijmy się, że produkt jest wykonany z bawełny, a specjalistyczne kolce masujące wykonano z bezpiecznego tworzywa ABS. Rekomenduje się też zakup urządzeń, których poszewki są zdejmowalne. Znacznie ułatwia to utrzymanie ich w czystości i umożliwia pranie. Dodatkowo w zestawie najczęściej można znależć specjalny pokrowiec który ułatwi przetrzymywanie maty w domu. 

Z jakimi schorzeniami może nam pomóc mata do akupresury?

Warto podkreślić, że akupresura – w rozumieniu medycyny zachodniej – nie jest uznaną metodą leczenia, jaką może przepisać lekarz. Mimo tego, że technika, która wywodzi się z Azji i jest stosowana od kilku tysięcy lat, może wykazywać pewne właściwości wspomagające leczenie niektórych schorzeń.

W tym gronie można wskazać choćby na depresję, ból pleców, szyi czy barków oraz na niwelowanie napięcia mięśniowego, które szczególnie często dotyka osoby, które nie uprawiają aktywności fizycznej, a w pracy większość dnia spędzają przy komputerze, w pozycji siedzącej.

Można też zainteresować się akupresurą, jeśli cierpimy na stany zapalne stawów oraz gdy dopadnie nas rwa kulszowa. Czasem poleca się akupresurę, gdy cierpimy z powodu migreny, bezsenności lub gdy dają się nam we znaki problemy z funkcjonowaniem układu trawiennego i pokarmowego.

Zgodnie z założeniami akupresury, mata (a dokładniej, specjalistyczne kolce masujące) odblokowuje w naszym ciele kluczowe punkty przepływu energii, dzięki czemu stany chorobowe ustępują. Metoda zyskała sobie wielu zwolenników zwłaszcza wśród osób, które obawiają się akupunktury, która nierozerwalnie wiąże się ze wbijaniem w nasze ciało małych igieł.

Czy akupresura jest polecana dla każdego?

Niestety nie. Nie wszyscy mogą korzystać z mat do akupresury. Na liście przeciwwskazań znajdują się między innymi pacjenci walczący z nowotworem. Także osoby z chorym sercem i kobiety w ciąży nie powinny korzystać  mat do akupresury. Nie można używać maty jeśli cierpimy na zaburzenia cierpliwości krwi oraz gdy używamy leków przeciwzakrzepowych.

Lista obostrzeń dotyczy też osób, które cierpią na choroby skórne oraz aktywne w wybranych obrębach skóry procesy zapalne, używanie maty może podrażnić chorą skórę przez co dolegliwość może się nasilić. Nie zaleca się też maty do akupresury dla epileptyków. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy jest to produkt, którego możemy używać bezpiecznie, konieczna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym / rodzinnym.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here