Dlaczego warto mieć sklep internetowy Prestashop?

Stworzenie własnego sklepu to prosty sposób na zbudowanie biznesu, który spełni Twoje marzenie o sprzedaży online. Sklep internetowy pomoże Ci rozwijać Twój biznes, nawet jeśli mieszkasz w miejscu, w którym nie ma zbyt wielu potencjalnych klientów. Sprzedaż przez Internet daje grupie docelowej niemal nieograniczone możliwości. Oprogramowanie Prestashop pomaga tworzyć własne sklepy online. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym artykule.

Sklepy tworzone na podstawie modułów platformy Prestashop cieszą się coraz większą popularnością. Ich funkcjonalność i możliwość dostosowania do potrzeb sprawia, że sklep może posiadać dowolny asortyment. Można go łatwo dostosować do oczekiwań grupy, aby zachęcić ją do zakupu i w pełni zaprezentować zalety asortymentu. Ze względu na to, że samo prowadzenie sklepu nie wiąże się z żadnymi opłatami, mniejsze przedsiębiorstwa chętnie wykorzystują łatwy w obsłudze silnik Prestashop.

Skorzystaj z usługi i załóż swój sklep internetowy Prestashop: https://coolone.pl/sklepy-internetowe-prestashop/

Sklepy internetowe Prestashop to darmowa platforma dla sklepów Open-Source. Oznacza to, że oprogramowanie jest szeroko rozpowszechnione w Internecie i użytkownicy mogą w nim swobodnie ingerować. Prestashop to jeden z najpopularniejszych CMS szczególnie polecany dla małych i średnich firm z sektorów takich jak moda, biżuteria, elektronika i kosmetyki. Platforma daje możliwość definiowania funkcji, takich jak zarządzanie zamówieniami, zarządzanie płatnościami, fakturowanie, obsługa kodów kreskowych, optymalizacja pod kątem SEO, newsletter, wyszukiwanie produktów, systemy śledzenia przesyłek czy umiejętność zarządzać wieloma sklepami z jednego panelu. Sklep można rozbudować o dodatkową funkcjonalność za pomocą dodatkowych modułów.

Sklep prestashop – największe zalety dla e-commerce

Administracja W porównaniu do takiego systemu jak Magento, PrestaShop posiada dość intuicyjny i łatwy do zrozumienia panel administracyjny. Jest to ważne dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę sklepów internetowych.

  • Społeczność – Oprócz dużej grupy użytkowników korzystających ze sklepów prestashop w j. angielskim było także dużo ludzi, którym podobał się ten scenariusz w Polsce. Popularne wsparcie techniczne w j. polskim można pobrać z prestashop.pl.
  • Instalacja i modyfikacja – Platforma Prestashop bazuje na popularnym systemie szablonów „Smarty”. Zetknęło się z nim wielu projektantów i programistów, co ułatwi modyfikację grafik do potrzeb ich klientów. Jeśli nie znasz się na programowaniu, z pewnością nie jest trudno znaleźć programistę, który dokona niezbędnych zmian za Ciebie. Funkcjonalności Na platformie Prestashop jest wiele wbudowanych funkcji. Wiele z nich nie osiąga wysokości Magento, ale w większości przypadków są one przeznaczone dla początkujących i średnio zaawansowanych właścicieli eCommerce. Możesz także zainstalować brakujące funkcje, które również są bezpłatne.
    A kiedy ich nie zostaną znalezione, możesz zlecić wykonanie niezbędnych opcji jednemu z wielu programistów zaznajomionych z systemem.
  • Wydajność kontra możliwości – Moduł Prestashop jest dość wydajny i nie wymaga dużej ilości zasobów serwera dla możliwości, które również oferuje. Dzięki zintegrowanemu systemowi indeksowania stron. Nie jest tak wydajny, jak Quick.Cart, ale zdecydowanie lepszy od Magento. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę różnorodność oferowaną przez narzędzie, wydajności stoją na dobrym poziomie.

Pozycjonowanie sklepu internetowego Prestashop

Rosnąca konkurencja ze strony e-sklepów sprawia, że coraz więcej firm i biznesów decyduje się na optymalizację swoich stron internetowych w celu zwiększenia ich widoczności w sieci. Działania związane z pozycjonowaniem mogą być ułatwione poprzez założenie strony internetowej z wykorzystaniem oprogramowania dostępnego sklepu Prestashop dla branży e-commerce. 

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl