„Doppelgänger. Sobowtór”, film otwarcia tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, jest nominowany w najważniejszych kategoriach, w tym do nagrody głównej – Złotych Lwów. Producenci filmu specjalnie na tę okazję przygotowali wyjątkowe, festiwalowe plakaty promujące tytuł. Film zrealizowany z międzynarodowym rozmachem, w reżyserii Jana Holoubka („25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, „Wielka woda”), zostanie zaprezentowany w Gdyni 18 września, a do kin w całej Polsce trafi 29 września.

Autorem plakatu jest Midnight Marauder, jeden z najlepszych współczesnych plakacistów filmowych. Mieszkający w Los Angeles Emmanuel Sfez, lepiej znany jako Midnight Marauder, to grafik i ilustrator, który współpracował m.in. z Terrence’em Malickiem, dla którego zaprojektował wiele plakatów, w szczególności zapowiedzi „Ukrytego życia” i „Rycerza Pucharów”, a także ze wspaniałym włoskim ilustratorem mieszkającym w Berlinie Tony’m Stellą, dla którego produkował piękne alternatywne plakaty, np. do oscarowej „Nici widmo” w reżyserii Paula Thomasa Andersona.

Nowy zwiastun „Doppelgängera. Sobowtóra” jest już dostępny w sieci.

FABUŁA
Film przenosi widzów w czas przełomu lat 70. i 80., a jego akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Hans Steiner (Jakub Gierszał) mieszka w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości, jakie daje Zachód. Wtapia się w lokalną społeczność, jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską. Jan Bitner (Tomasz Schuchardt) mieszka z rodziną w Gdańsku, pracuje w stoczni. Pozornie nic nie łączy obu mężczyzn, jednak przeszłość skrywa tajemnicę, która postawi ich przed koniecznością zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami. Obaj staną przed pytaniem dotyczącym swojej tożsamości. 

TWÓRCY
„Doppelgänger. Sobowtór” to produkcja międzynarodowa z dużym rozmachem realizacyjnym. Na ekranie u boku Jakuba GierszałaTomasza Schuchardta zobaczymy między innymi Wiktorię GorodeckajęKatarzynę Herman i Andrzeja Seweryna. Partnerują im zagraniczne gwiazdy – Emily KuscheJoachim RaafNathalie Richard i Jessica McIntyre.

Producentem filmu jest TVN Warner Bros. Discovery, produkcja współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

​*****

DOPPELGÄNGER. SOBOWTÓR
Gatunek: dramat / thriller psychologiczny
Premiera: 29 września 2023
Scenariusz: Andrzej Gołda, współpraca: Jan Holoubek
Reżyseria: Jan Holoubek 
Zdjęcia: Bartłomiej Kaczmarek 
Scenografia: Marek Warszewski
Reżyseria obsady: Żywia Kosińska
Kostiumy: Weronika Orlińska
Charakteryzacja: Mirela Zawiszewska, Justyna Osińska
Montaż: Rafał Listopad
Kierownik produkcji: Tomasz Parnowski
Producent: Anna Waśniewska
Producent: TVN Warner Bros. Discovery
Dofinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej
Produkcja: Polska 2023
Dystrybucja: Next Film
Obsada: Jakub Gierszał, Tomasz Schuchardt, Andrzej Seweryn, Wiktoria Gorodeckaja, Katarzyna Herman, Sławomira Łozińska, Krzysztof Dracz, Adam Ferency, Zofia Stafiej, Emily Kusche, Nathalie Richard, Joachim Raaf, Jessica McIntyre

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj