„Dzień Dobry TVN” niezmiennie wita swoich widzów o 7:45. Informacje, rozrywka, porady, spotkania z niezwykłymi bohaterami oraz ulubieni prowadzący. Jest tu wszystko, by dobrze rozpocząć dzień!

Wiosną „Dzień Dobry TVN” wypełnią nowości. Bartek Jędrzejak wybierze się w podróż i odwiedzi widzów w ich ulubionych miejscach. Gdzie najchętniej spacerują, odpoczywają, uprawiają sport, bawią się z dziećmi? W nowym cyklu „Pogoda u Ciebie” będzie można zobaczyć nieoczywiste i piękne lokalizacje. W pierwszy poniedziałek każdego miesiąca Paweł Raczyński i Marta Jachym-Raczyńska w „Całorocznym wyzwaniu Raczków” pomogą widzom zadbać o zdrowie i kondycje. Każdy odcinek będzie miał inny temat przewodni, a zawarte w nim porady zostaną przedstawiane w prosty i przystępny sposób. W nowym sezonie pojawi się również cykl poświęcony dzieciom i młodzieży, który skupi się na ważnych i potrzebnych rozmowach o tym jak najmłodsi postrzegają świat oraz z jakimi problemami się mierzą.

Wśród weekendowych nowości znajdzie się cykl „Porodówka”. Doktor Maciej Socha razem ze swoim zespołem pokaże jak wygląda praca na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. Wszystko po to, by przedstawić problemy z jakimi zmagają się lekarze, położne oraz pacjentki. W „Kiedyś to było” widzów czeka powrót do lat młodości. W każdym odcinku przypomniane będą wydarzenia, przedmioty i miejsca z przeszłości wywołujące uśmiech. Cykl „Młoda Polska” przedstawi natomiast sylwetki artystów, ich historie oraz dzieła doceniane na całym świecie. W cyklu  „Dzień dobry Ameryko Południowa” widzowie będą mieć okazję, by dzięki reportażom podróżniczym wybrać się w podróż za ocean nie opuszczając własnego domu.

To nie wszystko! Już w marcu powróci wyjątkowa akcja „Dzień Dobry TVN” – „W marcu jak w garncu”. Przez cały miesiąc w programie będą pojawiać się tematy związane z gotowaniem. Rozmaite patenty i internetowe porady, pomysły i przepisy widzów, wspólne przyrządzanie potraw– nie tylko w studiu. To wszystko czekać będzie w  nowej odsłonie cyklu. Powrócą również odcinki „OszczędzaMY” pełne pomysłów na wprowadzenie do domowego budżetu oszczędności. W „Jak rozmawiać z psem” behawioryści podzielą się sposobami na rozwiązywanie problemów z pupilami. Pojawią się również nowe odcinki „Miejskiej dżungli”, w których reporterzy sprawdzą reakcje Polaków na rozmaite zachowania i zjawiska pojawiające się w przestrzeni publicznej. O wyjątkowych pozycjach filmowych i serialowych widzowie będą się mogli natomiast dowiedzieć od Kai Klimek podczas filmowych czwartków. Dla spragnionych podróży i wiedzy o nieoczywistych destynacjach Michał Cessanis przygotuje w „Do zobaczenia” kolejne porady dotyczące wszelkiego rodzaju wypraw. Rodzina Clarke która już na dobre zagościła w „Dzień Dobry TVN” powróci w nowych odcinkach „Pełnej chaty”. Nie zabraknie tematów medycznych. Wybitni specjaliści, skomplikowane zabiegi – to wszystko będzie można zobaczyć w „Udanej operacji”. Powróci również Marzena Figiel-Strzała z nowymi odcinkami poruszających reportaży „Dzieci Świata”.

Bogactwo tematów, inspirujące wywiady, najważniejsze informacje z kraju i ze świata, dalekie podróże, spotkania z lokalnymi społecznościami. Wszystko to znajdzie się w nowym sezonie „Dzień Dobry TVN”. Na program zapraszają prowadzący: Dorota Wellman i Marcin ProkopEwa Drzyzga i Krzysztof SkórzyńskiPaulina Krupińska-Karpiel Damian MichałowskiAnna Senkara i Sandra Hajduk-Popińska.