Przygotuj się na wizualną ucztę przed telewizorem dzięki lipcowemu cyklowi tematycznemu Polsat Viasat Nature „Cuda dzikiej Afryki”. To ekscytujący blok programowy, który odkrywa nieposkromione piękno i fascynującą faunę tego różnorodnego kontynentu. Polsat Viasat Nature nie tylko zaprezentuje dwie nowe serie, ale również będzie emitować przez cały miesiąc kolekcję inspirujących programów specjalnych o Afryce, zabierając Cię w niezapomnianą podróż po ikonicznych krajobrazach tego kontynentu.

Pierwszy etap fascynującej eksploracji to „Dzika Namibia” – nowy, dwuczęściowy program specjalny, który zadebiutuje w niedzielę 7 lipca o 15:00. Program prezentuje ten surowy, piękny kraj i niezwykłą siłę jego mieszkańców. Zwiedzimy starożytną pustynię Namib, najstarszą
i najsuchszą na Ziemi. Zobaczymy, jak stworzenia, zarówno duże, jak i małe, opracowały pomysłowe strategie przetrwania w tym bezlitosnym środowisku. Zanurzymy się w historie wytrwałości każdego
z mieszkańców – od odpornych słoni pustynnych po sprytne jaszczurki piaskowe.

Kolejnym nowym tytułem w cyklu będzie trzyczęściowa seria „Kongo z Benem Fogle’em”, której premiera odbędzie się w sobotę 13 lipca o 21:00. Ben Fogle, brytyjski prezenter i entuzjasta dzikiej przyrody, udaje się na swoją najodważniejszą jak dotąd wyprawę – zagłębi się w serce Demokratycznej Republiki Konga. Fogle eksploruje bujne lasy deszczowe, potężne rzeki i tamtejsze społeczności. Zobaczymy na własne oczy zapierającą dech w piersiach bioróżnorodność, od majestatycznych goryli po tajemnicze okapi, i zyskamy głębsze zrozumienie delikatnej równowagi tego wyjątkowego ekosystemu.

W ramach lipcowego cyklu Polsat Viasat Nature pojawią się również następujące programy:

  • „Wielka Afryka” – w niedziele o 18:15 – ta seria to dynamiczna podróż przez nieposkromione dzikie tereny Afryki, ukazująca naturalne cuda i dziką przyrodę kontynentu.
  • „Niezwykła przyroda Madagaskaru” – w niedzielę 14 lipca o 13:55 – program odkrywa unikalne gatunki wyspy, w tym fossę i aye aye.
  • „Afryka: życie na gorąco” – od 25 lipca w dni powszednie o 19:55 – seria bada, jak zmiany klimatyczne zagrażają dzikiej przyrodzie Afryki.
  • „Dawno temu w Tsavo” – w niedzielę 28 lipca o 20:40 – program przedstawia wyjątkową współpracę między słoniami a termitami w południowej Kenii.
  • „Masai Mara” – w niedziele 7 i 14 lipca o 23:50 – dokument opowiada o bogatej przyrodzie
    rezerwatu Masai Mara w Kenii.

 „Cuda dzikiej Afryki” to porywający cykl Polsat Viasat Nature, który zafascynuje nieposkromionym duchem tego niezwykłego kontynentu. Na widzów czekają dwie premierowe serie: „Dzika Namibia”, która zadebiutuje w niedzielę 7 lipca o 15:00, oraz „Kongo z Benem Fogle’em” – premiera w sobotę 13 lipca o 21:00. Ponadto przez cały miesiąc na kanale będzie emitowana specjalnie przygotowana kolekcja spektakularnych dokumentów o Afryce.