EKO LABEL – ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych płyt CD i DVD

Przy tłoczeniu płyt kompaktowych, jak przy każdej produkcji, powstają odpady, które powodują zanieczyszczenie środowiska. W XDiSC udało się jednak ograniczyć ilość odpadów i uczynić produkcję płyt bardziej ekologiczną, a to wszystko bez utraty wysokiej jakości brzmienia oraz trwałości krążków.

Dlaczego warto wybierać produkty ECO LABEL?

Miłośnicy płyt kompaktowych bardzo często zwracają uwagę na to, czy kupowane przez nich produkty są przyjazne dla środowiska naturalnego. Dzięki technologii ECO LABEL, oferowanej przez XDiSC, proces tłoczenia płyt staje się dużo bezpieczniejszy zarówno dla środowiska, jak i samych użytkowników. Zastosowanie nowych metod produkcji pozwoliło zredukować zużycie energii elektrycznej aż o 4 MWh w przeliczeniu na każdy milion wytłoczonych płyt – jest to mniej więcej taka ilość prądu, jaką w ciągu roku zużywają 2 standardowe domy jednorodzinne.

W technologii ECO LABEL ograniczona została ilość używanej przy tłoczeniu farby. Drukowane są jedynie te niezbędne elementy graficzne, czego efektem jest redukcja dwutlenku węgla o ponad trzy tony. Tym sposobem tłocznia XDiSC zdołała znacząco zmniejszyć swój ślad węglowy i mimo produkowania dużych nakładów płyt, nie jest poważnym zagrożeniem dla środowiska naturalnego.

Czym wyróżniają się płyty ECO LABEL?

Oszczędniejsza metoda tłoczenia płyt nie spowodowała pogorszenia jakości dźwięku. Wyprodukowane płyty wciąż brzmią bardzo dobrze i nie różnią się pod tym względem niczym od swoich tradycyjnych odpowiedników. Wyglądają jednak nieco inaczej. Płyty, które powstały w technologii ECO LABEL, mają nadruk nakładany laserowo, bezpośrednio na tłoczony krążek. Grafika występuje w dwóch wersjach, z ciemnym napisem albo lustrzanym napisem na ciemnym tle, w zależności od preferencji klienta.

Dodatkowo farby używane do nadruków na opakowaniach są ekologiczne, a płyty nie pokrywa się lakierem jak w przypadku tradycyjnych płyt CD i DVD. Ekologiczne jest również opakowanie, wykonane w całości z materiału recyklingowego, jest też opcja umieszczenia płyt w specjalnych kopertach. Odpady produkcyjne, jakie powstają w trakcie tłoczenia płyt CD i DVD, trafiają do ponownego przetworzenia, a nie na wysypisko śmieci. W technologii ECO LABEL minimalny nakład płyt to 100 szt.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl