Piłkarski hit jesieni hiszpańskiej LaLiga Santander, czyli mecz FC Barcelona – Real Madryt zostanie rozegrany w sobotę 24 października o godzinie 16:00. Transmisję z El Clásico przeprowadzi CANAL+ oferując widzom trzy warianty komentarza. Specjalne studio rozpocznie się już o godzinie 14:30.

Sobotni mecz będzie 245. starciem Barcelony z Real Madryt w historii. Dotychczasowy bilans spotkań jest remisowy, obie drużyny mają na koncie po 96 zwycięstw. Po raz ostatni spotkały się w marcu, kiedy to Królewscy zwyciężyli 2:0. W tym sezonie drużyna z Madrytu w pięciu meczach zdobyła dziesięć punktów i zajmuje trzecie miejsce, Barcelona z dorobkiem siedmiu punktów jest dziewiąta. Niezależnie od układu tabeli El Clásico pozostaje wyjątkowym piłkarskim wydarzeniem, dlatego z tej okazji CANAL+ przygotował niespodziankę dla swoich widzów, którzy będą mogli wybrać jedną z trzech dostępnych wersji komentarza – neutralny, pro Barca i pro Real.  

O komentarz neutralny zadbają Rafał Wolski i Tomasz Ćwiąkała, komentarz z punktu widzenia fanów Barcelony zapewnią Michał Kornacki oraz Rafał Kowalczyk – redaktor portalu FCBarca.com, natomiast mecz z perspektywy kibiców Realu Madryt mecz będą komentować Grzegorz Kaczmarczyk i Maciej Leszczyński, redaktor portalu RealMadryt.pl. Trzy wersje komentarza będą także dostępne dla widzów, którzy obejrzą mecz w CANAL+ telewizja przez Internet oraz nc+GO, natomiast CANAL+ 4K pokaże El Clásico w 4K z neutralną wersją komentarza. Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych wersji komentarza znajdują się w poniższej rozpisce oraz na stronie internetowej.

Transmisja meczu rozpocznie się o godzinie 16:00, a o 14:30 wystartuje specjalne studio poświęcone El Clásico. Gospodarzami studia będą Piotr Domagała i Maja Strzelczyk a ekspertami Jerzy Dudek, były bramkarz reprezentacji Polski i Realu Madryt oraz Piotr Laboga i Leszek Orłowski. Nie zabraknie ekskluzywnych wywiadów i materiałów poświęconych sobotniemu meczowi i wieloletniej historii potyczek Barcelony z Realem. Studio analiz poprowadzą Grzegorz Mielcarski i Filip Surma.  
Sobota, 24 października

14:30 El Clásico, studio; CANAL+ PREMIUM
16:00, El Clásico, Barcelona – Real Madryt; CANAL+ PREMIUM, CANAL+ 4K 18:00, El Clásico, studio; CANAL+ PREMIUM, CANAL+ 4K

Komentarz:

Neutralny – Rafał Wolski, Tomasz Ćwiąkała
CANAL+ Premium – ścieżka dźwiękowa POLSKI 1
CANAL+ telewizja przez Internet oraz nc+GO – Event Channel 1

Pro Barca –  Michał Kornacki, Rafał Kowalczyk
CANAL+ Premium – ścieżka dźwiękowa WERSJA ORYGINALNA
CANAL+ telewizja przez Internet oraz nc+GO – Event Channel 2

Pro Real – Grzegorz Kaczmarczyk, Maciej Leszczyński
CANAL+ Premium – ścieżka dźwiękowa POLSKI 2
CANAL+ telewizja przez Internet oraz nc+GO – Event Channel 3