Oficjalny długi zwiastun i grafika do 8. i zarazem ostatniego sezonu serialu „Fear the Walking Dead” zadebiutowały na corocznym konwencie komiksowym WonderCon w San Francisco. Zwiastun rzuca nowe spojrzenie na świat przejęty przez PADRE i ukazuje Morgana próbującego przekazać niezbędne wskazówki tajemniczemu odbiorcy. Nowy sezon zostanie podzielony na dwie części po 6 odcinków, z których pierwsza będzie miała premierę 15 maja o godz. 22:00. Finałowe odcinki 8. sezonu powrócą na antenę AMC pod koniec 2023 roku.

Na panelu prowadzonym przez Chrisa Hardwicka pojawili się co-showrunner Ian Goldberg, producent wykonawczy Michael Satrazemis oraz członkowie obsady Kim Dickens, Jenna Elfman i Christine Evangelista.

Akcja 8. sezonu „Fear the Walking Dead” rozpoczyna się siedem lat po finale sezonu 7., w którym Morganowi (Lennie James) i Madison (Kim Dickens) nie udało się uratować Mo przed PADRE. Teraz Morgan, Madison i reszta ludzi sprowadzonych przez nich na wyspę żyją pod cynicznymi rządami PADRE. I to właśnie rolą ośmioletniej Mo (Zoey Merchant), kiedy przygnębieni bohaterowie stracą już resztki nadziei, będzie przywrócenie wiary w lepszy świat.

W rolach głównych występują James, Dickens, Colman Domingo, Danay Garcia, Austin Amelio, Christine Evangelista, Karen David, Jenna Elfman oraz Rubén Blades.

Fear the Walking Dead – zwiastun