Ferie z TVP – wyjątkowa propozycja dla rodzin

0

Czas spędzony w domu podczas ferii może być niezwykle inspirujący. Mądra rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy edukacyjne i lifestylowe – wszystko to znajdziemy w nowej ofercie programowej przygotowanej przez Telewizję Polską we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Twarzą i ambasadorką projektu jest Roksana Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior w 2018 roku. „Ferie z TVP” dostępne będą na antenach Telewizji Polskiej, w serwisie vod.tvp.pl, na dedykowanej stronie ferie.tvp.pl oraz na platformie hybrydowej już od 4 stycznia 2021 r.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Dzielenie się mądrością czasu” – Netflix zapowiada nowy serial oparty na książce Papieża Franciszka

Szczegóły oferty programowej, którą TVP przygotowała na czas ferii, zaprezentowane zostały dziś podczas konferencji prasowej z udziałem Prezesa Telewizji Polskiej S.A. Jacka Kurskiego, Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka i Sekretarz Stanu w MEN Marzeny Machałek.

 Pandemia wpływa nie tylko na nasze życie zawodowe, ale warunkuje również to, jak spędzamy czas wolny od nauki i pracy. Liczne obostrzenia i zakazy szczególnie odczuwają dzieci i młodzież, zwłaszcza w okresie zbliżających się ferii, czasie wolnym od nauki, który najchętniej spędziliby aktywnie. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich tegoroczne ferie spędzimy w domach. Odczują to zwłaszcza najmłodsi. To właśnie z myślą o nich Telewizja Polska we współpracy z MEN przygotowała specjalną ofertę programową. „Ferie z TVP” to wyjątkowy projekt adresowany do dzieci i młodzieży. Jestem przekonany, że dzięki swej nowoczesnej i interaktywnej formule podbije on serca naszych młodych widzów i raz na zawsze rozprawi się ze stereotypem, że ferie spędzone w domu muszą być nudne – powiedział Jacek Kurski, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

Projekt „Ferie z TVP” Telewizja Polska przygotowuje we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

– Bardzo dziękuję Telewizji Polskiej za przygotowanie wspólnie z nami niezwykle ciekawej oferty na czas ferii. Zachęcam do skorzystania z tej znakomitej propozycji programowej, która pozwoli dzieciom i młodzieży odpocząć po trudnych tygodniach nauczania zdalnego. Razem możemy pokonać tę pandemię, spędzając czas w domu, bo taka jest niestety konieczność, bo zdrowie nas wszystkich jest najważniejsze. Dlatego tym bardziej dziękuję TVP za ten projekt. Cieszę się, że mogliśmy go wspólnie przygotować z myślą o dzieciach i młodzieży – powiedział Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki.Najmłodszych widzów zapraszamy do TVP ABC, gdzie codziennie w godzinach 8.00-13.00, w ramach pasma wolnego od reklam, emitowane będą audycje dla dzieci w wieku od 4 do10 lat. Obok znanych i lubianych bohaterów, pojawią się także liczne niespodzianki, wśród nich między innymi nowy, wyjątkowy program „Ugotuj nam bajkę”, a także animacje: „Cleo i Cuqin”, „Tru i Tęczowe Królestwo” oraz „Ptyś i Bill”.

Programy dedykowane młodzieży szkolnej powyżej 10 roku życia dostępne będą codziennie od godz. 8.00 do 13:00 w ramach pasma wspólnego TVP3. Również nie będzie wtedy reklam między audycjami. W ofercie znalazły się filmy, seriale oraz wyjątkowe audycje tematyczne o profilu edukacyjnym i lifestylowym. Ogólnopolskie pasmo „Ferie z TVP” dostępne będzie równolegle na platformie vod.tvp.pl w kanałach TVP3 oraz w serwisie TVP Stream. Dodatkowo uruchomiony zostanie specjalny kanał wirtualny „Ferie z TVP” dostępny na stronie ferie.tvp.pl i w ramach serwisu TVP Stream oraz na platformie hybrydowej HbbTV Telewizji Polskiej, gdzie prezentowane treści oglądać będzie można w jakości HD. Dla najmłodszych przygotowaliśmy dodatkowo specjalną aplikację „Ferie z TVP” do pobrania na smartfony z systemem operacyjnym Android w sklepie z aplikacjami Google Play.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Serial TVP „O mnie się nie martw” oglądało wczoraj 1,5 mln widzów!

Każdy dzień ferii rozpocznie się odcinkiem jednego z dwóch młodzieżowych seriali: „Znajdź mnie w Paryżu” (prod. Francja, Niemcy 2019) lub „Nowych legend o Małpim Królu” (prod. Australia i Nowa Zelandia, 2018). Pierwszy z nich ukazuje losy żyjącej na początku XX wieku, rosyjskiej księżniczki, która po wstąpieniu do słynnej paryskiej szkoły baletowej za sprawą niezwykłych zdolności swojego chłopaka, przenosi się w czasie do roku 2018. Fabuła drugiego inspirowana jest chińską powieścią „Podróż na zachód” i opowiada historię tajemniczej kobiety, która podejmuje próbę uwolnienia uwięzionego od 500 lat Małpiego Króla.

Od godz. 9:00 zapraszamy na cykl dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych, które łączy nowoczesna oprawa graficzna. Trwający dwie godziny blok składać się będzie z autorskich produkcji Telewizji Polskiej, których pełną listę wraz z krótkimi opisami prezentujemy poniżej:„Piłkarskie ABC” – program, w którym prowadzący przybliżą sylwetki najlepszych piłkarzy świata oraz tajniki szkółek najsłynniejszych klubów polskiej Ekstraklasy. Codzienne treningi piłkarskie poprowadzą: Robert Podoliński, Sebastian Mila, Marek Citko i Maciej Szczęsny. Rafał Patyra dopilnuje natomiast, by nie zabrakło zadań domowych i sprawdzianów, a także poleci książki, które pomogą poszerzyć wiedzę o piłce nożnej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: TVP Historia – 50 rocznica Grudnia ’70

„Strefa ruchu” – tyczkarka Monika Pyrek (wielokrotna reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich, wicemistrzyni Europy, trzykrotna medalistka MŚ, jedna z najlepszych lekkoatletek w historii Polski); biegaczka Adrianna Palka (trenerka personalna, autorka metody Train My Way) oraz fizjoterapeutka i trenerka fitness Katarzyna Kolada zaprezentują ćwiczenia aktywizujące konkretne parte mięśni. Podczas treningów prowadzące skupią się szczególnie na mięśniach podtrzymujących kręgosłup i zapewniających prawidłową postawę ciała oraz udowodnią, że ćwiczyć można wszędzie.

„Poczuj rytm” – Marcin Hakiel, Kasia Cichopek, Ida Nowakowska i Iza Krzan tanecznym krokiem i w rytmie popularnych piosenek polskich i zagranicznych przeprowadzą młodych widzów przez świat najpopularniejszych tańców. „Uczniowie z klasą” – to wyjątkowy talent show, do którego chcemy zaprosić zwyczajnych – niezwyczajnych młodych ludzi i dać im szansę na prezentację swoich zdolności poprzez publikowanie przysyłanych przez nich materiałów wideo.

„Wkręć się w to!” – czas spędzany w domu nie musi być nudny, można go wykorzystać bardzo kreatywnie. Przekonają nas o tym goście Roberta El Gendy’ego i Oliwiera Szota.

„Zaczarowany świat sztuki!” – ciekawa wszystkiego Blanka oprowadzi widzów po muzeach i galeriach sztuki. Dotrzemy również do miejsc niedostępnych – pracowni konserwatorskich, muzealnych piwnic i magazynów.

„e-MOCje” – to program poradnikowy poświęcony problemom psychologicznym dzieci i młodzieży. Głos młodych reprezentował będzie aktor Piotr Bajtlik – w ich imieniu zada on pytania ekspertom, wśród których znajdzie się między innymi dr Aleksandra Piotrowska – wykładowca na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego, społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka i Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Każdy odcinek poświęcony będzie przedstawieniu konkretnego problemu, omówieniu jego przyczyn, analizie towarzyszących mu emocji oraz wspólnemu opracowaniu możliwych rozwiązań. Porozmawiamy o nudzie, wzroście poziomu lęku i poczucia zagrożenia we współczesnym świecie, cyberprzemocy i trudnych sytuacjach w rodzinach dysfunkcyjnych.

Odcinki wszystkich programów udostępnione zostaną na platformie vod.tvp.pl. oraz w dedykowanym serwisie ferie.tvp.pl. gdzie dostępne będą w jakości HD. Obok bieżącej oferty programowej projektu znajdzie się tam również specjalna kolekcja materiałów z biblioteki TVP VOD, w skład której wchodzą: bajki, ekranizacje lektur szkolnych, programy historyczne i filmy dokumentalne.

Każdy dzień „Ferii z TVP” zakończy się emitowanym na antenie TVP3 familijnym filmem fabularnym. Do ferii przygotowuje się również TVP Kultura, która w ramach specjalnego pasma serialowego wyemituje filmowe realizacje lektur szkolnych. Nie zabraknie też codziennych audycji poświęconych dziedzinom sztuki, które oglądać będzie można na platformie TVP Kultura2.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here