Film Zielona Granica już dostępna w bibliotece filmów w „Wypożyczalni Playera”! Biblioteka z tygodnia na tydzień powiększa się o tytuły, które zdążyły podbić serca widzów na przestrzeni lat, ale przede wszystkim o gorące – prosto z ekranów kin – hity filmowe. Nie inaczej jest i tym razem. Już dzisiaj, 11 stycznia w serwisie będzie miał premierę jeden z najbardziej dyskutowanych filmów ostatnich miesięcy – „Zielona granica” w reżyserii Agnieszki Holland. Produkcja została uznana i doceniona przez widzów w Polsce i na całym świecie.   

Film Zielona Granica – Agnieszka Holland

Zielona granica” to jeden z tych filmów, obok którego nikt nie przechodzi obojętnie. I to nie tylko w kontekście kontrowersyjnego tematu, ale też dyskusji, którą wywołała sama produkcja. Te tylko jeszcze bardziej przyczyniły się do jego popularności – do dziś obejrzało go w kinach ponad 600 tys. Polaków. Produkcja została również doceniona przez branżę filmową, która przyznała mu liczne nagrody oraz widzów na całym świecie. Teraz głośny obraz w gwiazdorskiej obsadzie w reżyserii Agnieszki Holland wzbogaci bibliotekę „Wypożyczalni Playera”.  

Film Zielona Granica nominowany do Oscara

„Zielona granica” to najnowsze dzieło trzykrotnie nominowanej do Oscara Agnieszki Holland, które zostało pokazane na 48. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto oraz na 61. Festiwalu Filmowym w Nowym Jorku, a jego światowa premiera odbyła się na prestiżowym 80. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. To opowieść o tym, że każdy z nas może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i będzie zmuszony dokonywać wyborów pomiędzy dobrem a złem.   

Film Zielona Granica: obsada

Film reżyserki głośnych obrazów: „W ciemności”, „Europa, Europa”, „Pokot” i nagrodzonego Złotymi Lwami filmu „Obywatel Jones” uświadamia nam, że dyskusja o wyborach moralnych nie jest domeną akademickich sal, lecz dzieje się tu i teraz, we współczesnej Polsce. „Zielona Granica” jest opowieścią fikcyjną, ale scenariusz filmu powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń, które mają miejsce tuż obok nas. Przygotowania do filmu objęły setki godzin analizy dokumentów, wywiadów z uchodźcami, strażnikami granicznymi, mieszkańcami pogranicza, aktywistami i ekspertami. Przejmująco aktualna „Zielona granica” to kino zaangażowane w istotny i aktualny temat. Kino, które otwiera oczy, trafia prosto w serce i nikogo nie pozostawia obojętnym. W filmie przeplatają się trzy perspektywy – uchodźców, polskich aktywistów i strażników granicznych. „Zielona granica” jest opowieścią o ludziach. O ludziach postawionych w sytuacjach granicznych. W obsadzie międzynarodowej koprodukcji wystąpili m.in.: Maja OstaszewskaTomasz WłosokPiotr StramowskiJaśmina PolakMarta StalmierskaAgata KuleszaMaciej Stuhr i Magdalena Popławska oraz zagraniczni aktorzy – Jalal AltawilBehi Djanati AtaiMohamad Al RashiDalia Naous i Joely Mbundu. Scenariusz filmu jest wspólnym dziełem Agnieszki Holland, reżyserki Gabrieli Łazarkiewicz-Sieczko oraz pisarza Macieja Pisuka (scenarzysty „Jesteś Bogiem”). Za zdjęcia do filmu odpowiada ceniony operator Tomasz Naumiuk.  

Film Zielona Granica dostępny na platformie Player

„Wypożyczalnia Playera” to bogata oferta składająca się z ponad 1000 tytułów. Znajdują się w niej tytuły, często kilka tygodni po swojej kinowej premierze oraz pozycje już znane i lubiane od najlepszych dostawców treści, których nie można przegapić, np. „Barbie”, „Kevin sam w domu”, „Mała Syrenka”, “Charlie i fabryka czekolady. Wspaniała przygoda”, seria filmów z „Harry Potterem”, „Mission Impossible. Dead Reckoning”, „Top Gun. Maverick”, „After 5. Na zawsze” i cztery pozostałe części tej serii, czy „Flash”, a ostatnio również „Teściowie 2”.  

Zwiastun