W listopadzie kanał AMC zaprasza na cykl filmowy pełen emocjonujących przygód science-fiction. Czekają na nas walki w alternatywnych rzeczywistościach, eksperymenty naukowe na granicy życia i śmierci, bohaterowie o nadludzkiej sile i zaawansowane technicznie armie androidów. W ramach cyklu „Filmowe hity SF” na ekranie pojawią się między innymi: thriller „Anna” o mężczyźnie posiadającym zdolność odczytywania ludzkich wspomnień, który postanawia zgłębić tajemnicę genialnej nastolatki; „Linia życia” – historia grupy studentów próbujących doświadczyć śmierci klinicznej; „Zapowiedź” o profesorze astrofizyki (Nicolas Cage) i jego odkryciu przepowiedni o największych nadchodzących kataklizmach, oraz „Terminator 2: Dzień sądu” – film akcji z Arnoldem Schwarzeneggerem przedstawiający losy robota-wojownika wysłanego do przeszłości z misją ochrony przyszłego przywódcy ruchu oporu ludzkości w wojnie przeciw maszynom.

Pierwszy film cyklu „Filmowe hity SF” pojawi się na kanale AMC już 4 listopada.

„Linia życia”, niedziela, 5 listopada o 00:00

ANNA

(2012)
sobota, 4 listopada o 22:00

Mężczyzna obdarzony zdolnością odczytywania ludzkich wspomnień musi ustalić, czy błyskotliwa i zmagająca się z problemami szesnastolatka jest socjopatką, czy może ofiarą traumy.

Tytuł: Anna (Mindscape)

Reżyseria: Jorge Dorado

Występują: Taissa Farmiga, Mark Strong, Brian Cox

LINIA ŻYCIA

(1990)
niedziela, 5 listopada o 00:00

Pięcioro ambitnych studentów medycyny rozpoczyna śmiały i ryzykowny eksperyment – chcą przekroczyć granicę życia i dotknąć oblicza śmierci. Sprytny Nelson Wright (Kiefer Sutherland) werbuje niezależną ekspertkę zajmującą się tematyką odchodzenia (Julia Roberts), byłego studenta medycyny – idealistę (Kevin Bacon), kobieciarza (William Baldwin)
i genialnego, ale zadufanego w sobie dokumentalistę (Oliver Platt). Każdy z nich po kolei poddaje się procedurze zatrzymania akcji serca, dopóki monitory odczytujące ich parametry życiowe nie wskazują prostej linii. Chwilę później pozostali członkowie zespołu mają ich przywrócić do życia. Wkrótce jednak odkrywają, że uczestnicy eksperymentu nie wracają sami z zaświatów. Przywołują obrazy swoich dawnych win, co zmusza ich do konfrontacji
z przeszłością i przyswojenia trudnych lekcji na temat życia i śmierci.

Tytuł: Linia życia (Flatliners)

Reżyseria: Joel Schumacher

Występują: Kiefer Sutherland, Julia Roberts, Kevin Bacon

BABYLON A.D

(2008)
sobota, 11 listopada o 22:00

W mrocznym, futurystycznym świecie Babylon A.D. zasady są proste: zabij lub sam ponieść śmierć. Gwiazda kina akcji Vin Diesel wciela się w rolę Tooropa, bezwzględnego najemnika, który ma przemycić tajemniczą młodą kobietę z postapokaliptycznej Europy Wschodniej do tętniącego życiem Nowego Jorku.

Reżyseria: Mathieu Kassovitz

Występują: Vin Diesel, Michelle Yeoh, Gerard Depardieu

ZAPOWIEDŹ

(2009)
sobota, 11 listopada o 23:55

W 1958 roku, w ramach uroczystości otwarcia nowej szkoły podstawowej, grupa uczniów zostaje poproszona o narysowanie obrazków, które mają być następnie włożone do specjalnej kapsuły czasu i zakopane. Jedna z uczennic, tajemnicza dziewczyna, która wydaje się słyszeć głosy, zamiast tego wypełnia swoją kartkę rzędami pozornie przypadkowych cyfr.

Tytuł: Zapowiedź (Knowing)

Reżyseria: Alex Proyas

Występują: Nicolas Cage, Chandler Canterbury

UNIWERSALNY ŻOŁNIERZ

(1992)
sobota, 18 listopada o 22:00

Gwiazdy kina akcji Jean-Claude Van Damme i Dolph Lundgren wcielają się w skłóconych żołnierzy z Wietnamu, którzy w walce pozabijali się nawzajem. Po 25 latach zostali wskrzeszeni jako pół-androidy „UniSols”, a ich zadaniem jest walka w zaawansowanej technologicznie armii niedalekiej przyszłości. Ten kultowy thriller science fiction w reżyserii mistrza katastrof Rolanda Emmericha zachwyca dynamiczną akcją i wyrazistymi kreacjami głównych bohaterów.

Tytuł: Uniwersalny żołnierz (Universal Soldier)

Reżyseria: Roland Emmerich

Występują: Jean-Claude Van Damme, Dolph Lundgren

OSTATNI

(2017)
niedziela, 19 listopada o 00:00

Jest rok 1955. Od ponad czterech lat kraje NATO wraz z sojusznikami prowadzą tajne, okultystyczne eksperymenty mające na celu wygranie wyścigu zbrojeń. W końcu im się udaje, ale to, co stworzyli może doprowadzić do rozpadu naszego świata. To RIZEN i jest tylko jedna kobieta, która może stanąć w obronie ludzkości.

Tytuł: Ostatni (The Rizen)

Reżyseria: Matt Mitchell

Występują: Laura Swift, Patrick Knowles, Christopher Tajah

TERMINATOR 2: DZIEŃ SĄDU

(1991)
sobota, 25 listopada o 22:00

W 1997 roku ludzie ocaleni z nuklearnej apokalipsy toczą bezlitosną wojnę z robotami
i maszynami, które stworzyli. Dwa cyborgi zostają wysłane w przeszłość, by uśmiercić Johna Connora, przywódcę ludzkiego ruchu oporu. Ich misja: zabić Connora, gdy jest jeszcze dzieckiem. Pierwszy model z serii Terminator ponosi klęskę w 1984 roku. Drugi, bardziej zaawansowany, wykonany w latach 90., wyrusza w pościg za dzieckiem i jego matką, Sarą.
Z kolei ludzie z przyszłości wysyłają swojego Terminatora – T800, aby chronił młodego Connora. Pojedynek między robotami może przybrać katastrofalne rozmiary. Gdy chłopak uczy Terminatora o ludzkości, jego matka próbuje zapobiec stworzeniu pierwszych inteligentnych maszyn. Wraz z T-800 będą walczyć o zmianę przyszłości.

Tytuł: Terminator 2: Dzień sądu (Terminator 2: Judgement Day)

Reżyseria: James Cameron

Występują: Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton, Edward Furlong

TYLKO JEDEN

(2001)
niedziela, 26 listopada o 00:40

Nieuczciwy agent przydzielony do monitorowania równoległych światów zaczyna eliminować wersje samego siebie w każdej z alternatywnych rzeczywistości. W wyniku jego działań dochodzi do zderzenia się dwóch z nich. Agent czerpie energię i moc z każdą zniszczoną rzeczywistością. Jednak musi w końcu zmierzyć się z człowiekiem stojącym pomiędzy nim
a jego ostatecznym celem… byciem Tylko Jednym.

Tytuł: Tylko jeden (The One)

Reżyseria: James Wong

Występują: Jet Li, Jason Statham, Carla Gugino

Cykl „Filmowe hity SF”:

  • ANNA                                                                                                       04.11.2023 22:00
  • LINIA ŻYCIA                                                                                           05.11.2023 00:00
  • BABYON A.D.                                                                                        11.11.2023 22:00
  • ZAPOWIEDŹ                                                                                            11.11.2023 23:55
  • UNIWERSALNY ŻOŁNIERZ                                                                  18.11.2023 22:00
  • OSTATNI                                                                                                 19.11.2023 00:00
  • TERMINATOR 2: DZIEŃ SĄDU                                                            25.11.2023 22:00
  • TYLKO JEDEN                                                                                         26.11.2023 00:40