W lutym na kanale AMC czekają na widzów mroczne zagadki, niebezpieczni mafiosi, niezwyciężeni bohaterowie i ostra jazda bez trzymanki. W cyklu „Mocne kino akcji” pojawią się między innymi: dramat wojenny „Za sterami Lancastera” przedstawiający historię kapitana bombowca mierzącego się z misją poprowadzenia załogi w kluczowej wojnie powietrznej; film sensacyjny „Życzenie śmierci” o zdesperowanym biznesmenie żądnym zemsty na gangsterach, którzy dokonali brutalnego napadu na jego rodzinę; kryminał „Osadzony”, czyli opowieść o więźniu (Sylvester Stallone) prześladowanym przez sadystycznego dyrektora więzienia, oraz thriller „Zimne światło dnia” o maklerze giełdowym stającym przed wyzwaniem odnalezienia swojej porwanej rodziny.

Pierwszy film z cyklu „Mocne kino akcji” pojawi się na kanale AMC już 3 lutego o 22:00.

„Osadzony”, sobota, 13 stycznia o 22:00

U-571

(2000)

sobota, 3 lutego o 22:00

Zespół amerykańskich żołnierzy zostaje wysłany z misją dostania się na pokład stojącego na mieliźnie niemieckiego U-Boota (łodzi podwodnej) w celu kradzieży urządzenia szyfrującego, które dałoby aliantom przewagę potrzebną do wygrania wojny. Nie wiedzą jednak, że nazistowskie okręty również są w drodze, by odpowiedzieć na wysłany przez załogę sygnał S.O.S.

Reżyseria: Reżyseria: Jonathan Mostow

Występują: Matthew McConaughey, Harvey Keitel, Jon Bon Jovi

ZA STERAMI LANCASTERA

(2018)

niedziela, 4 lutego o 00:15

Załamany i samotny pilot Spitfire’a, Douglas Miller, który przeżył bitwę o Anglię, zostaje przeniesiony do Bomber Command (dowództwo, któremu podlegały dywizjony bombowe RAF). Jego celem jest przesunięcie walk powietrznych nad terytorium Niemiec. Douglas musi zająć miejsce cenionego i szanowanego kapitana bombowca Lancaster, który poległ w akcji. Mając przeciwko sobie członków załogi, musi zdobyć ich zaufanie i przezwyciężyć swoją przeszłość, aby stać się przywódcą, którego tak bardzo potrzebują.

Tytuł: Za sterami Lancastera (Lancaster Skies)

Reżyseria: Callum Burn

Występują: Joanne Gale, Joshua Collins, Kris Saddler

ŻYCZENIE ŚMIERCI

(1974)

sobota, 10 lutego o 22:00

Nowojorski biznesmen Paul Kersey w wyniku brutalnego napadu traci żonę, a jego córka zapada w śpiączkę. Zrozpaczony i wściekły mężczyzna postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość sprawcom. Spacerując nocą po nowojorskich ulicach, strzela do każdej osoby, która go zaatakuje. Mieszkańcy miasta desperacko pragną schwytania sprawcy, i choć Kersey długo pozostaje anonimowy, wkrótce zyskuje reputację „nowojorskiego mściciela”.

Tytuł: Życzenie śmierci (Death Wish)

Reżyseria: Michael Winner

Występują: Charles Bronson, Vincent Gardenia, Hope Lange

WOJNA NAJEMNIKA

(2018)

sobota, 10 lutego o 23:50

Zawodowy najemnik nękany jest przez wyrzuty sumienia. Czuje, że jest rozdarty pomiędzy przywiązaniem do swojej profesji i pieniędzy, a niewinnymi mieszkańcami małego miasteczka, których zaczyna lubić i szanować. Gdy trafia w sam środek lokalnego konfliktu, musi zdecydować, czy wypełni swój obowiązek, czy też ochroni słabszych.

Tytuł: Wojna najemnika (The Punished)

Reżyseria: Rene Perez

Występują: Nicole Stark, Robert Amstler, Sammy Durani

OSADZONY

(1989)

sobota, 17 lutego o 22:00

Frank Leone jest wzorowym więźniem. Sześć miesięcy przed zwolnieniem zostaje przeniesiony do Gateway, zakładu karnego o zaostrzonym rygorze, gdzie spotyka swojego wroga, naczelnika Drumgoole’a. Frank musi oprzeć się jego prowokacjom, jeśli chce wyjść na wolność po zakończeniu wyroku. Nie jest to łatwe, ponieważ Drumgoole ma ogromną przewagę – rządzi więzieniem. Naczelnik próbuje wszystkiego, aby zmusić Franka do buntu lub próby ucieczki – upokarza go, zastrasza, stosuje wobec niego przemoc. Mężczyzna cierpliwie to znosi, lecz do czasu. Drumgoole wciela w życie swój makiaweliczny plan, który wywołuje wściekłość osadzonego. W końcu Frank traci kontrolę nad sobą i zamienia się w ściganą bestię, która nie ma nic do stracenia.

Tytuł: Osadzony (Lock Up)

Reżyseria: John Flynn

Występują: Sylvester Stallone, Donald Sutherland, John Amos

ŻELAZNY ORZEŁ 3 – ASY

(1992)

niedziela, 18 lutego o 00:05

Pułkownik Charles „Chappy” Sinclair wraz z trzema emerytowanymi pilotami myśliwców
z Anglii, Niemiec i Japonii walczy w dżungli Ameryki Południowej z bezwzględnym niemieckim bossem narkotykowym oraz jego zaawansowaną technologicznie bronią.

Tytuł: Żelazny Orzeł 3 – Asy (Aces: Iron Eagle III)

Reżyseria: John Glen

Występują: Louis Gossett Jr., Sonny Chiba, Rachel McLish

NA KRAWĘDZI

(1993)
sobota, 24 lutego o 22:00

Gabe Walker jest doświadczonym wspinaczem. Po tragicznym wypadku, w którym zginęła młoda kobieta, Gabe zmaga się z traumą. Czuje się odpowiedzialny za śmierć dziewczyny. Walker postanawia wyjechać i już nigdy nie wrócić w góry, które uznaje za przeklęte. Wraca prawie rok później, by spotkać się ze swoją dziewczyną, Jessie Diegham. Młoda kobieta próbuje go przekonać, że jest potrzebny ekipie ratunkowej w Górach Skalistych. Nagle otrzymuje S.O.S.: samolot rozbił się, a rozbitkowie wzywają pomocy.

Tytuł: Na krawędzi (Cliffhanger)

Reżyseria: Renny Harlin

Występują: Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker

ZIMNE ŚWIATŁO DNIA

(2012)

niedziela, 25 lutego o 00:10

Bruce Willis, Sigourney Weaver i Henry Cavill wcielają się w głównych bohaterów trzymającego w napięciu thrillera o mężczyźnie, który po porwaniu swojej rodziny zostaje wplątany w międzyrządową sieć kłamstw i sekretów. Aby ocalić bliskich, musi unikać śmiertelnie niebezpiecznych tajnych agentów i odzyskać tajemniczą walizkę.

Tytuł: Zimne światło dnia (The Cold Light of Day)

Reżyseria: Mabrouk El Mechri

Występują:  Bruce Willis, Henry Cavill, Sigourney Weaver

Cykl „Mocne kino akcji”:

  • U-571                                                                                                       03.02.2024 22:00
  • ZA STERAMI LANCASTERA                                                                 04.02.2024 00:15
  • ŻYCZENIE ŚMIERCI                                                                                10.02.2024 22:00
  • WOJNA NAJEMNIKA                                                                              10.02.2024 23:50
  • OSADZONY                                                                                            17.02.2024 22:00
  • ŻELAZNY ORZEŁ 3 – ASY                                                                      18.02.2024 00:05
  • NA KRAWĘDZI                                                                                        24.02.2024 22:00
  • ZIMNE ŚWIATŁO DNIA                                                                          25.02.2024 00:10