W maju zapraszamy na wyjątkową podróż do świata science fiction, podczas której odwiedzimy dystopijne krajobrazy i przeżyjemy kosmiczne przygody w towarzystwie największych gwiazd kina.

W cyklu „Filmowe hity SF” na ekranie pojawią się między innymi: „Terminator 2: Dzień sądu” – produkcja przedstawiająca losy robota-wojownika wysłanego do przeszłości z misją ochrony przyszłego przywódcy ruchu oporu ludzkości w wojnie przeciw maszynom. Na ekranie pojawi się też thriller Johna Carpentera „Ucieczka
z Nowego Jorku” z Kurtem Russellem w roli Snake’a Plisskena, który otrzymał niebezpieczną misję uratowania prezydenta USA. W maju zobaczymy również kultowy film science-fiction „Flash Gordon” o przygodach amerykańskiego futbolisty i jego przyjaciół walczących z tyranią cesarza Minga na planecie Mongo, a także film akcji „Pamięć absolutna”, którego głównym bohaterem jest agent dyktatorskiego rządu na Marsie – w tej roli Arnold Schwarzenegger.

Filmy AMC

Pierwszy film z cyklu „Filmowe hity SF” pojawi się na kanale AMC już 4 maja o 22:00.

„Ucieczka z Nowego Jorku”, sobota, 11 maja o 22:00

TERMINATOR 2: DZIEŃ SĄDU

(1991)

sobota, 4 maja o 22:00

W 1997 roku ludzie ocaleni z nuklearnej apokalipsy toczą bezlitosną wojnę z robotami
i maszynami, które stworzyli. Dwa cyborgi zostają wysłane w przeszłość, by uśmiercić Johna Connora, przywódcę ludzkiego ruchu oporu. Ich misja: zabić Connora, gdy jest jeszcze dzieckiem. Pierwszy model z serii Terminator ponosi klęskę w 1984 roku. Drugi, bardziej zaawansowany model, wykonany w latach 90., wyrusza w pościg za dzieckiem i jego matką, Sarą. Z kolei ludzie z przyszłości wysyłają swojego Terminatora – T800, aby chronił młodego Connora. Pojedynek między robotami może przybrać katastrofalne rozmiary. Gdy chłopak uczy Terminatora o ludzkości, jego matka próbuje zapobiec stworzeniu pierwszych inteligentnych maszyn. Wraz z T-800 będą walczyć o zmianę przyszłości.

Tytuł: Terminator 2: Dzień sądu (Terminator 2: Judgement Day)

Reżyseria: James Cameron

Występują: Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton, Edward Furlong

ONI ŻYJĄ

(1988)

niedziela, 5 maja o 00:40

Obcy z innego wymiaru żyją wśród nas. Dzięki pomysłowemu wykorzystaniu naszej własnej technologii zahipnotyzowali ludzkość, co sprawiło, że ich ohydna pierwotna forma staje się niewidoczna, a ich przerażający cel może pozostać tajemnicą.

Tytuł: Oni żyją (They Live)

Reżyseria: John Carpenter

Występują: Roddy Piper, Keith David, Meg Foster

UCIECZKA Z NOWEGO JORKU

(1981)
sobota, 11 maja o 22:00

Rok 1997. Manhattan stał się otoczonym murem więzieniem dla trzech milionów przestępców,

w którym mogą żyć na wolności. Samolot przewożący amerykańskiego prezydenta rozbija się, a on sam zostaje wzięty do niewoli przez „księcia”. Na ratunek głowie państwa zostaje wysłany przestępca i były bohater wojenny Snake Plissken. Aby mieć pewność, że Plissken nie porzuci swojej misji, w jego tętnice wszczepiono dwa urządzenia, które mają eksplodować i rozerwać go na kawałki, jeśli mężczyzna nie wróci na czas.

Tytuł: Ucieczka z Nowego Jorku (Escape From New York)
Reżyseria:
John Carpenter

Występują: Kurt Russell, Lee Van Cleef, Ernest Borgnine

FLASH GORDON

(1980)
sobota, 11 maja o 23:55

Ming, zły cesarz planety Mongo, zaczyna niszczyć Ziemię. Zarkov, były naukowiec NASA, przewiduje ten pozaziemski atak i zmusza Flasha Gordona oraz piękną Dale Arden do wejścia na pokład jego rakiety i uratowania planety. Zarkov, Flash i Dale zostają magnetycznie doprowadzeni do Mongo i wzięci do niewoli przez bezlitosnego Minga….

Tytuł: Flash Gordon

Reżyseria: Mike Hodges

Występują: Sam J. Jones, Melody Anderson, Max von Sydow

PAMIĘĆ ABSOLUTNA

(1990)

sobota, 18 maja o 22:00

Douglasa Quaida nawiedza powracający sen o podróży na Marsa. Mając nadzieję, że dowie się o nim czegoś więcej, wykupuje wakacje w firmie Rekall Inc. zajmującej się wszczepianiem wspomnień. Podczas zabiegu implementacji coś idzie nie tak. Quaid nagle przypomina sobie, że był tajnym agentem walczącym ze złym administratorem Marsa, Cohaagenem. Czy te doświadczenia są prawdziwe, czy może są tylko zaimplantowanymi fantazjami?

Tytuł: Pamieć absolutna (Total Recall)

Reżyseria: Paul Verhoeven

Występują: Arnold Schwarzenegger, Rachel Ticotin, Sharon Stone i Ronny Cox

POWIETRZE

(2015)

niedziela, 19 maja o 00:10

W niedalekiej przyszłości powietrze przestaje być zdatne do oddychania. Praktycznie cała ludzkość zginęła, a ci, którzy zostali wybrani do przywrócenia społeczeństwa, przebywają w kontrolowanym stanie uśpienia. Dwóch inżynierów, których zadaniem jest ochrona ostatniej nadziei ludzkości, walczy o zachowanie własnego zdrowia psychicznego i życia, jednocześnie wykonując kluczową misję. W rolach głównych Norman Reedus i dwukrotnie nominowany do Oscara® Djimon Hounsou.

Tytuł: Powietrze (Air)

Reżyseria: Christian Cantamessa

Występują: Norman Reedus, Djimon Hounsou, Sandrine Holt

UNIWERSALNY ŻOŁNIERZ

(1992)

sobota, 25 maja o 22:00

Gwiazdy kina akcji Jean-Claude Van Damme i Dolph Lundgren wcielają się w skłóconych żołnierzy z Wietnamu, którzy zginęli, gdy w trakcie jednej z akcji doszło między nimi do strzelaniny. Po 25 latach zostali wskrzeszeni jako pół-androidy „UniSols”, a ich zadaniem jest walka  w zaawansowanej technologicznie armii niedalekiej przyszłości. Ten kultowy thriller science fiction w reżyserii mistrza katastrof Rolanda Emmericha zachwyca dynamiczną akcją i wyrazistymi kreacjami głównych bohaterów.

Tytuł: Uniwersalny żołnierz (Universal Soldier)

Reżyseria: Roland Emmerich

Występują: Jean-Claude Van Damme, Dolph Lundgren

POZIOM ZEROWY

(2017)

niedziela, 26 maja o 00:00

Elitarna jednostka wojskowa musi zlikwidować nielegalnego producenta androidów, który zamierza wprowadzić na rynek swój najnowszy eksperyment – najinteligentniejszego
i najsilniejszego androida w historii.

Tytuł: Poziom zerowy (Ghost Source Zero)

Reżyseria: Mark Cheng

Występują: Joe Barbagallo, Emily Dennis, Jean Goto

Cykl „Filmowe hity SF”:

  • TERMINATOR 2: DZIEŃ SĄDU                                                            04.05.2024 22:00
  • ONI ŻYJĄ                                                                                                  05.05.2024 00:40
  • UCIECZKA Z NOWEGO JORKU                                                          11.04.2024 22:00
  • FLASH GORDON                                                                                       11.04.2024 23:55
  • PAMIĘĆ ABSOLUTNA                                                                             18.04.2024 22:00
  • POWIETRZE                                                                                           19.04.2024 00:10
  • UNIWERSALNY ŻOŁNIERZ                                                                    25.04.2024 22:00
  • POZIOM ZEROWY                                                                                  26.04.2024 00:00