Sobotni mecz Igi Świątek z Cori Gauff w finale Roland-Garros transmitowany równolegle w TVN i Eurosporcie 1 oglądał co trzeci widz w Polsce. Relacja przyciągnęła przed ekrany średnio 2,6 mln osób. Jest to najwyższa oglądalność w historii transmisji z turniejów Wielkiego Szlema w Polsce. Zakończony w niedzielę turniej cieszył się na antenach Eurosportu rekordową popularnością.

Przede wszystkim chcę pogratulować Idze Świątek drugiego zwycięstwa w Roland-Garros. To niezwykłe osiągnięcie, które stawia Igę w gronie największych gwiazd w historii polskiego sportu. Jestem bardzo szczęśliwa, że aż tylu widzów śledziło paryski turniej na antenach Eurosportu, a kulminacją była sobotnia transmisja finału – dostępna dla każdego – na antenie TVN oraz w Eurosporcie 1. Razem z nami mecz Igi Świątek z Cori Gauff oglądało ponad 2,6 mln kibiców, czyli aż 33% widzów! To rekordowa transmisja z turnieju Wielkiego Szlema w historii polskiej telewizji! – podkreśliła Dorota Żurkowska, dyrektor Eurosportu w Polsce i Członek Zarządu TVN.

Finałowy mecz Igi Świątek z Cori Gauff transmitowany był równolegle na ogólnodostępnej antenie TVN oraz w Eurosporcie 1. Średnio spotkanie oglądało w dwóch kanałach rekordowe 2,6 mln widzów (1,25 mln w TVN i 1,38 mln w Eurosporcie 1), a w kluczowych momentach aż 3,2 mln osób. To najlepszy wynik w historii relacji z meczów Wielkiego Szlema w Polsce. Obie stacje osiągnęły łączny udział w rynku na poziomie 33%. Eurosport 1 był w trakcie finału najchętniej oglądaną anteną w grupie A4+, a TVN w grupie A16-49. Spotkanie Świątek – Gauff było transmitowane także, bez dodatkowych opłat w Playerze oraz w pakiecie Eurosportu Extra, gdzie dostępne było bez reklam.

Przez ostatnie dwa tygodnie Eurosport 1 pokazywał najważniejsze mecze Roland-Garros w tym spotkania Igi Świątek i Huberta Hurkacza. W pakiecie Eurosport Extra w Playerze, miłośnicy tenisa mogli obejrzeć ponad 880 meczów. Kilka z nich skomentował John McEnroe, legenda światowego tenisa.

W sumie turniej przyciągnął do Eurosportu 1 aż 5,4 mln widzów, co jest wynikiem o 38% lepszym niż w roku ubiegłym. Przez cały turniej Paweł Kuwik przygotowywał wywiady i relacje z Paryża na anteny Eurosportu, TVN24 i TVN. W prowadzonym przez Jakuba Ostrowskiego studiu pojawiali się najlepsi eksperci: Magdalena Grzybowska, Marta Domachowska, Maciej Synówka, Karol Stopa, Lech Sidor i Marek Furjan. Widzowie Eurosportu mogli również usłyszeć opinie takich legen tenisa jak: Mats Wilander, John McEnroe, Barbara Schett, Tim Henman i Alex Corretja.

Sobotni finał był kolejnym wielkim wydarzeniem sportowym transmitowanym przez Grupę TVN – od sezonu 2021/22 widzowie TVN mogą oglądać wszystkie konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich rozgrywane poza Polską. W ogólnodostępnym kanale naziemnym TTV transmitowane są polskie rundy Speedway Grand Prix. Z kolei Eurosportu posiada pełne prawa m.in. do trzech turniejów tenisowego Wielkiego Szlema, najważniejszych wyścigów kolarskich, europejskich pucharów w piłce ręcznej, wielu sportów zimowych, a także igrzysk olimpijskich.