Gdzie dostaniesz części zamienne do wózków widłowych? Sprawdź!

Dla wielu właścicieli firm czy przedsiębiorców prowadzących swoją działalność zamówienie części zamiennych w przypadku awarii wózka widłowego wiąże się ze stresem. Tak wcale nie musi być! Zobacz, jak nie dać się oszukać i wybierać zawsze elementy do wózków ze sprawdzonych źródeł!

Zamówienia online – wygodne ale czy bezpieczne?

W obecnych czasach zakupy online całkowicie zdominowały rynek. Choć stacjonarne sklepy wciąż mogą liczyć na stałych klientów, to jednak większość biznesów, w tym te zajmujące się sprzedażą części zamiennych do wózków widłowych, wie, jak ważna jest obecność w sieci.

Zaletą zakupów online jest możliwość złożenia szybkiego zamówienia potrzebnych części bez wychodzenia z domu czy z pracy. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć i zamówienie zostaje dostarczone wprost do drzwi czy do najbliższego paczkomatu. Bardzo często cena przesyłki jest o wiele niższa niż wyniósłby koszt jazdy do sklepu lub hurtowni po niezbędne części. Zdarzają się również sklepy internetowe, które swoim klientom oferują bezpłatne wysyłki.

Zanim jednak zdecydujesz się na skorzystanie z oferty konkretnego sklepu internetowego i zamówienie części do wózków widłowych online, warto upewnić się czy strona, którą wybrałeś jest wiarygodna i całkowicie bezpieczna. Jak to zrobić?

  1. Sprawdź, czy sklep internetowy oferujący części zamienne do wózków widłowych posiada stacjonarną siedzibę. W przypadku, gdy mogą odwiedzić go także osoby z ulicy, lub przynajmniej odebrać zamówioną paczkę na miejscu – nie trzeba obawiać się, iż firma nie istnieje.
  2. Zapoznaj się dokładnie ze wszystkimi informacjami zamieszczonymi w regulaminie sklepu online. Ile wynosi średni czas oczekiwania na dostawę, czy zamówione części można wymienić w razie omyłkowego zamówienia oraz (co niezwykle istotne) – czy części zamienne objęte są gwarancją.
  3. W przypadku wątpliwości co do konkretnych elementów czy osprzętu skontaktuj się ze sklepem telefonicznie lub mailowo, tak aby dopytać o szczegóły zamawianych części i wszystkie informacje, których nie można zobaczyć na stronie.
  4. Ponadto, warto sprawdzić jeszcze przed zamówieniem czy szybka dostawa części będzie możliwa, czy poszukiwane elementy znajdują się na stanie w magazynie. Jeśli konieczne będzie ich sprowadzenie to okres oczekiwania może się znacząco wydłużyć.
  5. Ostatnią dobrą radą, by sprawdzić rzetelność wybranej firmy jest sprawdzenie opinii publikowanych w internecie. Oczywiście, w tym przypadku warto być nieco krytycznym, szczególnie jeśli zamieszczane opinie są anonimowe lub nie wyglądają na wiarygodne.
zamawianie-czesci-do-wozkow-online

Profesjonalny sklep posiada zazwyczaj różne profile na social mediach – można znaleźć nie tylko jego stronę, ale np. profil na Facebooku, czy konto w Google Moja Firma.

Wymiana części w wózkach widłowych

Kto jest odpowiedzialny za wymianę części w wózku widłowym? Teoretycznie obowiązek ten spoczywa bezpośrednio na właścicielu urządzenia. Jednak w praktyce, zazwyczaj zostaje przeniesiony na pracowników – głównie konserwatorów wózków widłowych i techników.

Najczęściej, w przypadku niewielkich napraw czy wymiany części do wózków widłowych zadanie to powierza się zakładowym konserwatorom. Jednak w przypadku, gdy w firmie nie ma podobnego stanowiska, lub gdy urządzenia wymaga większego remontu czy renowacji – właściciele wózków decydują się na kontakt z serwisem wózków widłowych.

Serwis wózków widłowych oferuje kompleksowe zajęcie się stanem technicznym wózka widłowego, profesjonalne doradztwo, a nierzadko również… możliwość zamówienia części zamiennych do wózka widłowego. Jest to niezwykle wygodne i praktyczne rozwiązanie szczególnie w przypadku właścicieli pojazdów, którzy nie orientują się najlepiej w kwestiach technicznej budowy sprzętu czy też nie radzą sobie z mechaniką pojazdu. Serwisanci w szybki sposób są w stanie:

  • wyszukać uszkodzenie lub wadliwą, niesprawną część,
  • wskazać na możliwości i zaproponować rozwiązania,
  • zaproponować zamówienie części zamiennych lub uszkodzonych elementów,
  • przeprowadzić niezbędną naprawę/ wymianę.

Co istotne, wiele serwisów wózków widłowych posiada własne magazyny części. Dzięki czemu nie trzeba oczekiwać na długą dostawę elementów zza granicy. A nawet w przypadku braku konkretnych części na miejscu, pracownicy serwisu są w stanie pozyskać je szybciej i sprawniej.

Najczęściej zamawiane części do wózków widłowych

najczesniej-zamawiane-czesci-do-wozkow

Wśród najczęściej zamawianych części i akcesoriów do wózków widłowych przodują zdecydowanie elementy takie jak: opony, widły, przedłużki czy filtry. Są to elementy, które najczęściej ulegają zużyciu i konieczna jest ich wymiana. Przede wszystkim po to, aby pojazdy mogły kontynuować wydajną pracę, ale także ze względów bezpieczeństwa oraz, aby uniknąć sytuacji, w której wózek widłowy mógłby zostać niedopuszczony do użytkowania podczas kontroli UDT ze względu na niewystarczająco dobry stan techniczny.

Poza tym w dużej mierze zamówienia obejmują również dodatkowy osprzęt. W tym dostępne na rynku akcesoria umożliwiające transport i pobieranie różnego typu ładunków (nie tylko palet), np.: łyżki, chwytaki, wysięgniki, obrotnice. Czyli wszystkie elementy wykorzystywane i przeznaczone do różnego typu wózków widłowych, wózków terenowych czy nawet wózków teleskopowych.

Podsumowanie

Wybierając sklep online, by zamówić części zamienne do wózków widłowych warto upewnić się, że jest to miejsce zaufane i sprawdzone. W przypadku samych elementów przydatna może okazać się możliwość zwrotu oraz gwarancja jaką zapewni sklep na zakupione akcesoria.

Natomiast, jeśli nie chcesz samodzielnie zajmować się zakupem części zamiennych do wózków widłowych powierz to zadanie profesjonalnemu serwisowi wózków widłowych, gdzie specjaliści zajmą się nie tylko zamówieniem akcesoriów, ale również wymianą części.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl