Wśród osób, które stoją przed wyborem właściwego sprzętu rehabilitacyjnego są zarówno fizjoterapeuci jak i ich pacjenci. W przypadku fizjoterapii, która ma na celu powrót do sprawności, ważne jest wykorzystanie profesjonalnego i sprawdzonego sprzętu do rehabilitacji. Bez względu na to czy zakupu dokonuje pacjent czy terapeuta należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

Gdzie kupić dobry sprzęt rehabilitacyjny

Jednym z dylematów osób planujących zakup urządzeń wykorzystywanych w fizjoterapii jest miejsce, do którego powinny udać się aby zakupić odpowiedni i dobrej jakości sprzęt. W dzisiejszych czasach dostęp do wielu produktów, także profesjonalnego sprzętu, mamy zarówno stacjonarnie ( w specjalistycznych sklepach ortopedycznych oraz medycznych) jak również internetowo (sklepy online). Co więcej, sprzęt rehabilitacyjny pojawia się nawet w popularnych sieciówkach. Możemy tam znaleźć artykuły do ćwiczeń, taśmy do tapingu czy sprzęt do treningu sportowego. Warto jednak zastanowić się nad jakością urządzeń i innych artykułów oferowanych przez sklepy wielobranżowe. Radzimy więc zrezygnować z zakupów w takim miejscu i skorzystać z jednostek specjalistycznych czyli sklepów ze sprzętem rehabilitacyjnym – stacjonarnych lub internetowych. W tym miejscu po raz kolejny pojawia się dylemat – kupić stacjonarnie czy zamówić poprzez sklep online? Niewątpliwą zaletą sklepu stacjonarnego jest możliwość obejrzenia na żywo sprzętu, który nas interesuje. Często jednak sklepy internetowe mają zdecydowanie obszerniejszy asortyment oraz konkurencyjne ceny. Można wziąć więc pod uwagę obejrzenie sprzętu stacjonarnie, a następnie porównanie cen w sieci i  wybranie najkorzystniejszej oferty.

Jakość sprzętu rehabilitacyjnego i certyfikaty

W sytuacji kiedy zakupiony sprzęt rehabilitacyjny ma pomóc nam lub naszym pacjentom konieczne jest zwrócenie uwagi na odpowiednie atesty i certyfikaty. Sprzęt dopuszczony do użytku w gabinetach rehabilitacyjnych powinien posiadać specjalne atesty oraz rejestrację jako sprzęt medyczny. Oprócz atestów istotna jest także jakość. Słabej jakości sprzęt może zepsuć się w trakcie ćwiczeń lub fizjoterapii i spowodować uszkodzenie ciała korzystającego z niego pacjenta. Co więcej, sprzęt dobrej jakości, renomowanych firm, posłuży na lata. Jest więc dobrą inwestycją w zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów oraz jakość oferowanych usług.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem oferującym sprzęt rehabilitacyjny Bitmed.pl

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here