Polsat Viasat History, kanał telewizyjny, który ożywia przeszłość dzięki nagradzanym filmom dokumentalnym i wciągającym serialom, przedstawia widzom zupełnie nową serię – „Głosy umarłych”. Prowadzącą programu jest historyczka, autorka i prezenterka – profesor Bettany Hughes. W tym trzyczęściowym dokumencie, którego premiera odbędzie się w niedzielę, 10 lipca o 21:00, Bettany prowadzi śledztwo kryminalistyczne w sprawie najbardziej nurtujących, nieodgadnionych tajemnic starożytnego świata, stawiając widzów twarzą w twarz z niezwykłymi postaciami z przeszłości.

GŁOSY UMARŁYCH – tajemnice Tutenchamona

Prowadząca sięga po najnowsze odkrycia i osiągnięcia naukowe, aby stworzyć osobiste portrety ludzi żyjących całe wieki temu, a potem stara się usłyszeć ich głosy w najbardziej niezwykłych
i przełomowych momentach historii.

Bettany i jej zespół zagłębia się w tajemnice Tutenchamona, ujawniając fakty, które pozostawały nieznane dla egiptologów przez całe dziesięciolecia. Odkrywa także niepokojące dowody na to, że Tutenchamon pochodził z mrocznego świata królewskich intryg – jego ojciec został zhańbiony, a matka brutalnie zamordowana.

Dzięki najnowszym badaniom i nowym dowodom, Bettany rekonstruuje tożsamość i losy pięciu ofiar katastrofalnego wybuchu Wezuwiusza – małego chłopca, żołnierza, ciężarnej kobiety, niewolnika
i dozorcy. We współpracy z ekspertem geologiem składa w całość szczegóły ostatnich chwil poprzedzających jedną z najgorszych katastrof naturalnych w historii. Serial przedstawia również najnowsze badania geologiczne i kryminalistyczne, ukazując krok po kroku sekwencję wydarzeń podczas erupcji Wezuwiusza, której kulminacją jest tragiczna i szokująca śmierć naszych bohaterów oraz gwałtowne zniszczenie Pompejów i Herkulanum.

GŁOSY UMARŁYCH – premiera

„Głosy umarłych” – premiera na kanale Polsat Viasat History w niedzielę, 10 lipca o 21:00.

Kolejne odcinki co tydzień o tej samej porze.