Walka gigantów trwa! Tytułowi bohaterowie filmu „Godzilla i Kong: Nowe imperium” zmuszeni są stawić czoło kolosalnemu i nieodkrytemu zagrożeniu kryjącemu się w naszym świecie. Stawia ono pod znakiem zapytania istnienie potworów… oraz nasze. Produkcja zgłębia historię Godziili i Konga, ich początki oraz tajemnice. Jednocześnie film ukazuje mityczną batalię, która przyczyniła się do powstania tych niezwykłych istot i związania ich losu z ludzkością już na zawsze.

Godzilla i Kong: Nowe imperium – obsada

Obsada: Rebecca Hall, Brian Tyree Henry, Dan Stevens, Kaylee Hottle, Alex Ferns i Fala Chen.

Twórcy: Na czele ekipy filmowców jeszcze raz staje reżyser Adam Wingard. Scenariusz napisali Terry Rossio, Simon Barrett i Jeremy Slater na podstawie pomysłu Rossio & Wingarda & Barretta, którzy oparli się na postaci Godzilli (jej właścicielem i twórcą jest TOHO Co., Ltd.). Producentami obrazu są Mary Parent, Alex Garcia, Eric Mcleod, Thomas Tull, Jon Jashni i Brian Rogers. Producentami wykonawczymi są Wingard, Jen Conroy, Jay Ashenfelter, Yoshimitsu Banno i Kenji Okuhira. Wingard ponownie współpracuje z operatorem Benem Seresinem, scenografem Tomem Hammockiem, montażystą Joshem Schaefferem i projektantką kostiumów Emily Seresin. Autorami muzyki są Tom Holkenborg i Antonio Di Iorio.

Pełna lista tytułów z MonsterVerse dostępnych w serwisie Max:

  • Godzilla (2014) – Pełna zapierających dech w piersiach efektów specjalnych historia Godzilli – przerażającego potwora, który symbolizuje japońskie lęki i kompleksy.
  • Kong: wyspa czaszki (2017) – Grupa odkrywców trafia na wyspę zamieszkałą przez mitycznego Konga i w efekcie musi walczyć o przetrwanie.
  • Godzilla II: Król potworów (2019) – Godzilla powraca, aby zmierzyć się z innymi gigantycznymi istotami w walce o dominację nad światem. 
  • Godzilla vs. Kong (2021) – W widowiskowe starcie dwóch mitycznych gigantów, którzy stają ze sobą do zaciekłej walki. Jej wynik może postawić dalszy los świata pod znakiem zapytania.
  • Godzilla i Kong: Nowe imperium (2024) – Godzilla i Kong stają w obliczu kolosalnego zagrożenia ze strony nowych przeciwników i robią wszystko, aby ich powstrzymać.