Grand Seiko – mechaniczne arcydzieło?

Trudno zliczyć, ile marek zajmuje się produkcją zegarków. Część z nich to renomowani producenci, a część tworzy zegarki przeciętnej jakości. Jak oddzielić ziarno od plew, czyli jak rozpoznać precyzyjnie zaprojektowany i wyprodukowany model zegarka?

Za perfekcyjne uważa się zwykle te pochodzenia szwajcarskiego, ponieważ spełniają one ściśle określone normy, a cały etap powstawania można nazwać prawdziwym kunsztem. Co jednak z zegarkami pochodzącymi z innych części świata? Należy dokładnie przyjrzeć się pracy konkretnej marki i produktom, na jakich pracuje. W tym tekście wzięliśmy na tapet Grand Seiko.

Historia i założenia marki

Słysząc o Grand Seiko, można zastanawiać się, czy ta marka ma coś wspólnego z popularną marką Seiko. I tak – początkowo Grand Seiko był tylko jednym z produkowanych modeli, dopiero od niedawna stał się osobną marką, posiadającą swoje logo. Od wyprodukowania pierwszego modelu Grand Seiko w 1960 roku wiele się zmieniło. Stosowane technologie unowocześniono i dopracowano dokładność działania czasomierza. Wszystko po to, aby stworzyć zegarek idealny.

Przejdźmy jednak do konkretnych założeń, jak i działalności tej japońskiej firmy. Grand Seiko skupia się na tym, aby wszystkie stworzone przez nich zegarki łączyły w sobie piękno i precyzję wykonania z wygodą użytkowania. Dla marki znaczące jest korzystanie z najlepszych materiałów – z tego powodu produkcją wielu rzeczy zajmują się sami. W przypadku zegarków z mechanizmem kwarcowym Grand Seiko bazuje na samodzielnie wytworzonym krysztale, co niewątpliwie zapewnia marce oryginalność. Stal i tytan używane do zbudowania zegarków są niezwykle odporne na zniszczenia – korozję oraz zarysowania. Jednocześnie struktura i odcienie kolorystyczne tych metali wyróżniają się wśród konkurencji swoją jasną barwą.

Należy przyznać, że zegarki Grand Seiko są efektem mistrzowskiego wykonania. Kupując model dla siebie, na pewno to zauważysz.

Kolekcje Grand Seiko dostępne w sprzedaży

Obecnie jedynym miejscem, gdzie w Polsce można zakupić zegarki Grand Seiko, jest sklep Noble Place. Wybrane modele dostępne są stacjonarnie oraz internetowo. W sprzedaży znajdują się zegarki damskie, męskie oraz unisex, należące do następujących kolekcji: Heritage, Evolution 9, Elegance, Sport oraz Epure. Każda z nich cechuje się japońską estetyką, ale posiada także swoje własne cechy charakterystyczne – np. kolekcja Sport sprawdzi się u osób lubiących sportowy design, natomiast kolekcje Elegance czy Heritage są bardziej delikatne i pasujące do eleganckich stylizacji. Oprócz zróżnicowanego wyglądu, zegarki różnią się także budową. Poszczególne modele mogą mieć wbudowane różne mechanizmy: mechaniczne, automatyczne, kwarcowe lub Spring Drive. Dodatkowo różnią się także kalibrem. Spośród tak dużej oferty, na pewno uda Ci się dopasować zegarek do swoich preferencji.

Zawsze kupuj zegarki z pewnych źródeł, a zwłaszcza jeśli wybierasz prestiżowe marki!

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl